Е-квиток у Львові: бути чи не бути?

Влада нашого міста знову заговорила про можливість впровадження у громадському транспорті міста єдиного електронного квитка. В усьому громадському транспорті міста пасажирам більше не треба буде розплачуватись за проїзд готівкою: кошти будуть збирати електронні апарати, а водії будуть виконувати свою безпосередню функцію - перевозити людей.  За амбітними планами міської влади Львова, користуватися перевагами е-квитка львів’яни зможуть лише через два роки - у 2017 році. 

Говорили-балакали, сіли та й взяли кредит.

2011 рік: про впровадження у нашому місті безготівкової системи оплати у громадському транспорті говорять ще з 2011 року. Саме тоді у Львові визначили систему і навіть вигадали, як буде виглядати електронний квиток. Але далі розмов справа не пішла: таку ініціативу чомусь не підтримали депутати ЛМР, які відмовилися голосувати за компанію, яка працювала над створеням е-квитка.

2015 рік:  за кілька років у світлих головах наших чиновників знову винирнула ідея про е-квиток. Так, у 2015 році розгорілася боротьба між 11 компаніями, які хотіли працювати над впровадженням цього проекту у Львові. Але, отримавши пропозиції від претендентів, у Львові знову сказали бажаючим "ні", й відклали цю справу до найкращих часів.

2016 рік: саме цього року у Львові схоже дійсно запрацювали над втіленням цього проекту у життя. Справа пішла навіть далі розмов і обіцянок: 18 березня цього року стало відомо, що міська рада Львова підписала угоду із ЄБРР щодо підготовки кредитного фінансування проекту автоматизованого збору оплати за проїзд у громадському транспорті нашого міста. 

Представники Європейського банку реконструкції та розвитку досить позитивно оцінили це підписання. Так, старший банкір ЄБРР Денис Гайовий зазначив, що реалізація цієї угоди дозволить місту підвищити ефективність функціонування міських транспортних підприємств.

електронний квиток - це той ключовий крок для подальшого розвитку міста у європейському напрямку

"Ми готові і надалі працювати і вважаємо, що електронний квиток - це той ключовий крок для подальшого розвитку міста у європейському напрямку", - зазначив Гайовий.

До слова, банк готовий надати Львову кредит у розмірі 10 млн євро, а замовником цього проекту виступатиме "Львівавтодор". Саме на таку суму коштів може розраховувати проектанти, коли почнуть працювати над передпроектним аналізом. 

Скільки триватиме реалізація проекту.

За попередніми прогнозами система єдина система електронного квитка може запрацювати у Львові у 2017 році. За словами керівника "Львівавтодору Олега Берези, проектні і тендерні роботи мають виконати цього року.

Сам процес реалізації та наповнення його змістом розпочнеться із 2017 року

"Сам процес реалізації та наповнення його змістом розпочнеться із 2017 року. Сам процес ми розіб’ємо на кілька етапів", - розповів Олег Береза.

Також Береза зазначив, що процес виконання усіх умов впровадження цього проекту контролюватиме консультант, якого надасть ЄБРР.

Як це працюватиме.

Для проїзду у громадському траснпорті за новою системою е-квитка планують створити річні абонементи. А найдорожчою оплатою буде разова поїздка.

"Є ідея, зробити все у персоніфікованому вигляді. Можливо, пасажири будуть купувати собі квиток через "Картку львів’янина", що дозволить придбати квиток в залежності від пільг, наприклад. І в нього буде формуватися процес оплати. Якщо ж пасажир оплачує поїздку наперед на всі види транспорту, то в нього має бути і пільгова оплата. Все це буде формуватися залежно від того, які критерії ми сформуємо у впровадженні електронного квитка. Можуть бути місячні, піврічні та річні оплати", - сказав Олег Береза.

Підсумки.

Основна мета цього проекту –  відібрати у перевізників можливість контролювати  фінансаиз та забезпечити якісне виконання вимог влади: кількість транспорту, час, графік. Тобто, перевізнику голвоним тепер буде  не взяти гроші від пасажира, як відбувається зараз, а приїхати вчасно і у повному обсязі свій маршрут.  А чим більше у перевізників буде транспорту, тим більше вони будуть отримувати коштів від пасажирських перевезень. 

Також впровадження системи е-оплати у громадському транспорті міста - чудова можливість відібрати у перевізників можливість самостійно формувати тарифи на перевезення. Адже нині усі фінансові потоки перебувають у руках компаній, які займаються перевезеннями, і контролювати їх фінансові можливості місто фактично не може.

Львів 032_ua е_квиток впрвадження новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі