• Головна
  • У Львівській облраді вшанували пам'ять оунівців
10:49, 20 грудня 2011 р.

У Львівській облраді вшанували пам'ять оунівців

На сесії Львівської облради хвилиною мовчання депутати вшанували пам’ять оунівців Петра Федуна та Романа Кравчука.


Цього тижня виповнюється 60 років від часу загибелі в бою цих видатних діячів українського національно-визвольного руху. Їхні криївки розташовувалися в лісовому масиві на межі Львівської та Івано-Франківської областей, між Журавно і Букачівцями, поблизу сіл Вишнів і Новошин. 21 грудня 1951 року загинув Роман Кравчук, а 23 грудня - Петро Федун.


Довідка:
Петро Федун-Полтава (24 лютого 1919, Шнирів — 22 грудня 1951, с. Вишнів) один з провідних ідеологів та публіцистів ОУН-УПА, керівник Головного осередку пропоганди Проводу ОУН (далі - ГОСП), заступник Голови Генерального Секретаріату Української Головної Визвольної ради у 1946-1951рр. (далі - УГВР), начальник політвиховного відділу Головного військового штабу УПА у 1946-1949рр. (далі - ГВШ УПА), редактор та автор багатьох підпільних публікацій. Нагороджений Срібним Хрестом Заслуги. Член Проводу ОУН від літа 1950 року. Автор багатьох статей та брошур, головний ідеолог збройного підпілля. Нагороджений медаллю «За боротьбу в особливо важких умовах».

Роман Кравчук-«Петро» один із керівників українського визвольного руху, член Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) і провідник ОУН на Західноукраїнських землях. Керував діяльністю підпілля на території сучасних Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей, а також українських етнічних земель у Польщі (Закерзоння).

Джерело фото: historical-club.org.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...