• Головна
  • У Львові з концертом виступить Ігор Блажков
09:00, 4 грудня 2011 р.

У Львові з концертом виступить Ігор Блажков

4 грудня о 19.00 год. Концертний зал Львівської філармонії вітатиме на своїй сцені легендарну постать академічної музики, видатного диригента та культурного діяча – маестро Ігоря Блажкова.

Ігор Блажков – це не просто видатний диригент, знаний у всьому світі, музикант надзвичайної ерудиції та широкого світогляду  – це ціла епоха музичного життя. Ще з студентських років Ігор Блажков листувався з велетами класики ХХ століття: Ігорем Стравінським та Бенджаміном Бріттеном. Став одним з організаторів та очільників київської групи авангарду (Валентина Сильвестрова, Леоніда Грабовського, Віталія Годзяцького, Володимира Губу).

В 1960-тіроки Блажкову вдалося завоювати всесоюзний авторитет. Але то був авторитет «бунтаря», диригента, який хоче розширити горизонти музичного життя, виконувати «іншу» музику, нові стилі та техніки виконання, що у свою чергу ніяк не вкладалося в ідеологічні та естетичні рамки радянського мистецтва. Проте Ігор Блажков отримав визнання у митців такого штибу як Євген Мравинський (запросив Блажкова у 1963 другим диригентом свого оркестру), Геннадій Рождественський, Мстислав Ростропович, що йменували Блажкова явищем високого музичного порядку. Нестримний потяг відкривати, чи повертати людям музику, музику забуту або табуйовану – він першим у Києві зіграв 14 симфонію Шостаковича, ризикнув після майже 30-річної перерви виконати його 2-у та 3-ю симфонії, готував авторський концерт Стравінського у Ленінграді. А згодом протягом довгих років «викопував» пласти забутого з архіву Берлінської співочої академії, перевезеного після війни до Києва.

За свою тривалу творчу кар’єру він диригував не одним колективом – це і Державний симфонічний оркестр України, Ленінградський філармонічний оркестр, Київський камерний оркестр, тривалий час був керівником оркестру Спілки композиторів України «Перпетуум мобіле». З 2002 року постійно мешкає і працює в Потсдамі.

Цього разу Ігор Блажков завітає на батьківщину, аби вшанувати Миколу Колессу, взявши участь у фестивалі його пам’яті, що уп’яте відбуватиметься у Львові.

Маестро, готуючи програму концерту, хотів потішити львівських меломанів низкою прем’єр - Тору Такеміцу. Реквієм для струнних (у Львові виконується вперше); Валентин Сильвестров. Симфонія № 3 «Есхатофонія» (в Україні виконується вперше); Ернест Блох. «Schelomo» («Соломон»), гебрайська рапсодія для віолончелі та оркестру (у Львові виконується вперше); Бела Барток. Сюїта з балету-пантоміми «Чудесний мандарин», ор. 19 (у Львові виконується вперше).

В концерті візьме участь соліст Ізраїльського Філармонічного оркестру – Марцель Бергман.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...