• Головна
  • У ЛКП «Лев» - генеральний ремонт: що змінилось? (ВІДЕО)
18:07, 20 вересня 2015 р.

У ЛКП «Лев» - генеральний ремонт: що змінилось? (ВІДЕО)


Ще півроку тому комунальне підприємство, що займається стерилізацією та лікуванням безпритульних тварин, було в руїні. Проте з появою нового директора воно, здається, отримало другий шанс.

Директор ЛКП «Лев», Олег Мацех за свою ще поки недовгу діяльність керівника підприємства встиг зробити багато позитивних змін. Цього року державна установа змогла знайти благодійників, оновити статут, закупити нове безпечне обладнання для відлову тварин та, що немало важливо, закінчує робити ремонт і реорганізацію своєї території.

Найперше місце, куди потрапляє безпритульна тварина – це карантин, який буде обладнаний вольєрами та відвідними каналізаційними системами. Тут розмістяться двоповерхові вольєри з відвідними лотками, які дозволять підтримувати приміщення в чистоті. У цьому місці собак діагностують, виводять паразитів та розподіляють у наступне приміщення.

«Ключові речі, які зараз вже робляться – це чіпування (кожній собаці, яка до нас попадає, вживляється електронний чіп), дегельмінтизація, виведення кліщів, бліх і паразитів за допомогою якісних препаратів. Також відбувається комплексна вакцинація – проти чуми (чумки), ентериту і лептоспірозу та інших інфекційних захворювань, які небезпечні для тварин і для людини», - розповів Олег Мацех.

Після перетримки вони переходять в зону лікарні, де знаходитиметься почекальня, відділення реєстратури, кабінет головного лікаря, терапія, операційна палата, рентген-кабінет, післяопераційні зони, зона лабораторії та зона лікарів... Також клініка буде мати автономну котельню, що дозволить отримати подачу гарячої води, кухню і окреме інфекційне відділення.

«Ми виходимо на новий рівень: ви вперше знаходитеся в лікарні, в стаціонарі й одночасно в поліклініці. Реєстратура – це місце, куди може прийти будь-хто з домашнім улюбленцем, і ми надамо йому висококваліфіковану ветеринарну допомогу. Всі кошти, які наші відвідувачі будуть давати за лікування своїх домашніх улюбленців, будуть іти на лікування бездомних тварин і на потреби безпритульним», - пояснив директор ЛКП.

Терапевтичне відділення – це місце для діагностики домашніх тварин. Тут розміщений німецький автоклав, де всі інструменти стерилізуються та зберігаються в спеціальних пакетах.

«Така система використовується у всіх просунутих стомат-кабінетах. Тут всюди лежать дезінфекційні килимки зі спеціальною рідиною, якщо ви на них стаєте, то вже інфекцію не переносите. Таким чином ми змогли навіть під час ремонту, близько 2-х собак в день стерилізувати. І на сьогоднішній день з початку року нами простерилізовано 250  безпритульних тварин», - поділився Олег Мацех.

Операційна палата велика. Насправді, тут буде стояти тільки стіл і тут буде місце навчання ветеринарів.

«Ми стерилізуємо за швидкісною методикою, тому одразу будемо позиціонувати себе як стерилізаційний центр, де що домашні, що безпритульні тварини найбезпечніше і найшвидше можуть бути простерилізовані», - розповів директор ЛКП.

Для наркозу використовуються найлояльніші для організму засоби, дуже легкі. Всі препарати знаходяться під замком за міцними дверима. Основний препарат  – це кетамін, засіб, яким проводиться знечулення під час операції, заборонений в Україні як наркотичний.

«Мало яка клініка в Україні може отримати ліцензію на використання препарату. У ЛКП «Лев» це буде. У цілому світі проводять операції під кетаміновою групою, у нас це буде у Львові. Це буде комплекс, який дасть змогу цій клініці конкурувати на рівні та заробляти кошти для безпритульних собак», - ділиться враженнями Олег Мацех.

Ще однією рідкісною новинкою у ЛКП «Лев» буде рентген-кабінет та стаціонарні й післяопераційні зони. У стаціонарі планують розмістити 20 додаткових двоповерхових кліток, оснащених відвідними лотками, а також поставити ширму, щоб уникнути агресії між собаками. Крім того, лікарі будуть заходити у приміщення вже переодягнуті, оскільки для них є спеціальна лікарська зона із шафками та душем.

До оновлень у ветеринарному центрі відноситься також інфекційне відділення, яке дає можливість ізолювати заражену тварину. Тут буде свій окремий стіл та клітки, оглядове приміщення, всі капельниці будуть ставитися окремим персоналом. Саме приміщення, за словами Олега Мацеха, рівновіддалене від усіх інших зон, що дозволяє дотриматися максимальної санітарії.

Кухня необхідна ЛКП «Лев», щоб готувати їжу для післяопераційних тварин, для яких не підходить сухий корм.

Хоч ЛКП «ЛЕВ» - не притулок, але в ньому є кілька вольєрів із собаками.

«Це – не притулок для тварин, тут не мають жити собаки. Вони мають проходити через фільтр ветеринарно-стерилізаційного центру ЛКП «Лев», виліковуватись і повертатись у руки опікунам. Це найбільший мій конфлікт із волонтерами. Вони бачать, що собак тут годують, і свято переконані, що собакам тут добре, кожуть, що не можна їх віддавати. І цей конфлікт мені найважче вирішити», - розповів директор ЛКП.

Вуличні вольєри із собаками також зазнають оновлення. Зараз їх обладнали бетонними плитками та відвідними системами, на деяких із них стоять нові решітки, які дозволяють міняти їжу та воду, не заходячи в сам вольєр. І хоч одна така решітка коштує 17 тисяч гривень, Олег Мацех планує замінити їх всі.

На вольєрах з'явилося нововведення – формуляр із основною інформацією про собак та їх опікунів. Оновився також статут: тепер вольєр будуть дезінфікувати щодесять днів, а інформацію будуть чітко фіксувати.

На думку Олега Мацеха, по тваринах також можна судити, наскільки добре про них дбають.

«Там – ще старий ЛКП, зі злими собаками, з постійним гавкотом, з охороною території. Тут же собаки нові та спокійні. Спочатку вони шоковані, але коли бачать до себе добро, то не стають агресивними, а проходять певну соціалізацію», - сказав директор ЛКП «Лев».

У майбутньому на підприємстві планують також зробити центр адопції тварин. На кожну тварину буде зроблено фотодосьє та відео, яке викладуть в інтернет, щоб потенційні власники могли подивитись. Коли ж бажаючі забрати тварин прийдуть в сам ЛКП, зможуть поспілкуватись із собакою та навіть вигуляти її на повідку.

Хоч ремонт триває від початку літа, у ЛКП вже багато змін. Як вважає Олег Мацех, роботи будуть закінчені в середньому через 1,5 – 2 місяці. А наступний етап – це благоустрій території та робота над прилаштуванням тварин.

Автор: Євгенія Пласконь

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032_ua #ЛКП_ЛЕВ #бездомні_тварини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...