19:00, 11 серпня 2015 р.
Більше року учасники АТО зі Львова не можуть отримати землі під індивідуальне будівництво
Згідно із законодавством України, кожен учасник АТО має право на першочергове отримання земельної ділянки під індивідуальне житлове будівництво. Втім, реалізувати це право вдається не кожному, навіть пройшовши усі кола державних інстанцій.
Львів'янка Наталія Смірнова розповідає 032.ua, що її син служить в Національній гвардії України, і починаючи з червня 2014 року по сьогодні, він неодноразово перебував у зоні АТО в Дебальцевому, Слав'янську та ін. містах, захищаючи Україну. Проте за цей час йому так і не вдалося отримати обіцяну земельну ділянку для індивідуального будівництва.
Сім'ям АТО запропонували погоджуватись на варіант з виділення земельних ділянок лише під садівництво, які в подальшому можна переробити під дачне будівництво
“В листопаді 2014 року я звернулась у Львівську міську раду з приводу надання земельної ділянки моєму синові, як учаснику антитерористичної операції. Але моє прохання було відхилено у зв'язку з обмеженою кількістю земельних ділянок у м. Львові визначених генеральним планом міста. Тому нас перескерували у Львівську ОДА, де в подальшому нам мали надати земельні ділянки під індивідуальне будівництво в районах області”, — розповідає пані Наталя.
Більше року учасники АТО зі Львова не можуть отримати землі під індивідуальне будівництво (фото) - фото 1
Поки Наталя Смірнова отримувала відповіді від Львівської міської ради та Львівської ОДА пройшло уже більше 6 місяців. Але й сьогодні, з дня на день, вона отримує лише обіцянки від посадовців. І не лише вона.
Більше року учасники АТО зі Львова не можуть отримати землі під індивідуальне будівництво (фото) - фото 2
На жаль, подібна ситуація про яку розповідає Наталія Смірнова, сталась і з львів'янкою Мариною Руденко. Її чоловік працює кадровим військовим, має 23 роки вислуги та перебував у зоні АТО упродовж 5 місяців без ротації. Його право на отримання земельної ділянки також порушили. Не дивлячись на те, що він захищав Батьківщину в Артемівську, Краматорську, Дебальцевому, Маріуполі та інших містах.
За словами Марини Руденко, основними проблемами з якими стикаються рідні учасників АТО -це недотримання права на надання землі під індивідуальне будівництво, а лише під садівництво у кращому випадку, а також відмови сільських голів надати ділянку. Останні мотивують свої відмови тим, що немає вільних земель, змінюються межі населених пунктів або відкладають вирішення цих питань лише після місцевих виборів.
Як бачимо, ситуація є напрочуд складною. Тому враховуючи це сім'ї учасників АТО та загиблих військових змушені об'єднуватися у робочі групи, аби вирішити це питання самостійно. Зокрема, сьогодні, 11 серпня, у Львівській ОДА за участю в.о. начальника управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів ЛОДА Оксани Ткачук, відбулась зустріч Робочої групи з опрацювання звернень учасників АТО та визначення критеріїв і механізмів виділення земельних ділянок.
Під час якої обговорювались усі проблеми з якими стикаються сім'ї військових. Як повідомила Оксана Ткачук учасникам робочої групи, станом на сьогодні, у Львівську ОДА подано близько 2 тис. заяв від львів'ян на отримання земельних ділянок учасникам АТО та близько 6 тис. заяв — із області.
В свою чергу, учасники робочої групи повідомили, що вже більше 20 населених пунктів, які пропонувала Львівська ОДА, відмовились надати земельні ділянки учасникам АТО. Серед них: Зубра, Завидовичі, Щирець, Зимна Вода, Солонка, Сокільники, Винники, Скнилів, Великий Любінь, Верхня Білка, Оброшино, Гамаліївка, Гряда, Лисеничі, Давидів, Дубляни та багато інших.
Виникає питання, а чи відомо Львівській ОДА, що на тих територіях, які вони пропонують для учасників АТО, що на сім'ї бійців чекає по приїзді у населений пункт відмова у земельній ділянці?
Так, нещодавно, у Грядівській сільській раді попри вимогу ЛОДА, відмовилась надати земельну ділянку тому що не виготовлена документація з розширення меж населених пунктів с. Гряда та с. Воля Гамулецька згідно з генеральним планом, оскільки, ведеться судовий спір з приватним підприємством ТзОВ “АПП “Гряда”, на землях яких заплановані квартали індивідуальної житлової забудови.
Більше року учасники АТО зі Львова не можуть отримати землі під індивідуальне будівництво (фото) - фото 3
Ще важче питання на Скнилові, там виділили 10 ділянок для сімей загиблих учасників АТО. “Але голова Скнилова в особі Тиндик М. О. каже, що цих ділянок немає, і вона збирається вирішувати це питання лише після виборів”, — розповідають учасники робочої групи.
Заслухавши учасників робочої групи, в.о. начальника управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів ЛОДА Оксана Ткачук зауважила, що облдержадміністрація не має впливу на місцеві ради з приводу вирішення земельних питань. Вона запропонувала сім'ям АТО погоджуватись на варіант з виділення земельних ділянок лише під садівництво, які в подальшому, на її думку, можна переробити під дачне будівництво. Але хіба це не суперечить чинному законодавству України?
Адже відомо, закон говорить, що кожен учасник АТО має право на отримання ділянки як під будівництво, так і садівництво.
Як ми згадували на початку тексту, близько 2 тис. львів'ян, чиї близькі брали участь у АТО потребують земельних ділянок. Але, виявляється, що зараз у Львівській області є лише одна ділянка, яка годиться для них під індивідуальне будівництво.
“Станом на сьогодні, під індивідуальне будівництво є одна ділянка в Бірках”, - каже Оксана Ткачук.
Також вона запропонувала проводити щовівторка о 12 год подібні робочі засідання для вирішення вищевказаних питань.
Нагадаємо, законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Та поки сім'ї учасників АТО та загиблих борються за справедливість, обходячи різні інстанції, здійснюючи власним коштом виїзди у сільські ради, які надають їм лише відмови у земельній ділянці. Їхні сини, батьки, чоловіки продовжують відстоювати право за незалежність нашої держави та бережуть спокій і сон тих, яким на них зась.
Автор Ольга Мельник
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,52
41,58
EUR
46,02
46,10
PLN
10,70
10,74
Останні новини
Оголошення
14:38, 11 вересня
15:51, 18 вересня
4
17:48, 11 вересня
08:29, Сьогодні
109
live comments feed...
Коментарі