Незаконні забудови: 6 проблемних будівництв у Львові (МАПА)

032.ua публікує інформацію про ТОП-6 проблемних будівництв Львова за висновками Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

За даними моніторингу проведеного Державною архітектурно-будівельною інспекцією України в рамках співпраці із Львівською міською радою, станом на червень 2015 року, у Львові під час здійснення перевірки інспекцією виявлено низку порушень містобудівного законодавства на шести об’єктах.

1. Будівництво багатоквартирного житлового будинку на вулиці Сахарова, 70

Замовнику передано проектну документацію для виконання будівельних робіт з порушенням будівельних норм. Проектну організацію оштрафовано на 109,6 тис. грн., головного архітектора – на 15,3 тис. грн. Зараз триває розгляд справи у суді за позовом замовника та підрядника.

2. Будівництво багатоквартирного житлового будинку із офісними приміщеннями на першому рівні по вул. Личаківській, 259

Тут виявлено, що замовник вніс недостовірні дані до декларації в частині категорії складності будівельних робіт та видання міською владою містобудівних умов та обмежень забудови. Інспекція зупинила будівельні роботи, проте, замовник оскаржив її дії в суді. Станом червень 2015 року, судове рішення не прийняте. При повторній перевірці було виявлено, що будівництво триває без дозвільних документів. За що на порушника накладений штраф на 109,6 тис. грн.

3. Будівництво багатоквартирного житлового будинку на вул. Науковій, 2а

На цьому будівництві інспекція виявила недостовірні дані в декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Приписи Держархбудінспекції не були виконані, відтак, порушника оштрафували на 103,2 тис. грн. Сьогодні постанова оскаржується в судовому порядку.

4. Будівництво по вулиці Лижв'ярській,42

У декларації замовника виявлені недостовірні дані, оскільки, замість вказаної реконструкції там відбувається нове будівництво. Інспекція надала припис щодо зупинення виконання будівельних робіт та скасувала реєстрацію декларації. Сьогодні це рішення оскаржується замовником в суді. В 2015 році проведена повторна перевірка, яка встановила, що порушник попри заборону продовжує будівництво.

5. Будівництво на проспекті Шевченка, 3 та на Галицькій площі, 15

Щодо будівництв на проспекті Шевченка, 3 та на Галицькій площі, 15, то Держархбудінспекція виявила, що під час будівельних робіт самовільно зайнято земельну ділянку загальною площею 0,0163 га із земель житлової та громадської забудови. Також всупереч дозвільним документам там відбувається не реконструкція, як було заплановано, а нове будівництво. Будівельні роботи були зупинені, а порушник оштрафований.

6. Будівництво житлового кварталу по вулиці Антонича, 5

Державна архітектурно-будівельна інспекція завершує перевірку на цьому будівництві через вимогу МВС, після чого будуть сформульовані конкретні приписи та постанови.

Окрім вищенаведених, є ще й 3 інші об’єкти будівництва, на яких архітектурна інспекція не має можливості здійснити перевірку, у зв’язку з дією мораторію на перевірки контролюючими установами юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Це будівництва на вул. О. Степанівни, 8, Голубовича, 37 та М. Лукаша,1.

Проте цей перелік щодо проблемних будівництв не є вичерпним. Адже, нещодавно, у Львові з’явилась мапа, на якій показано розташування незаконних забудов. Переглянути карту можна тут.

Незаконні забудови: 6 проблемних будівництв у Львові (МАПА), фото-1
Львів новини 032 незаконні_забудови
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі