У Червонограді навіть не думають перейменовувати своє місто

Численні заклики активістів про перейменування Червонограду залишились на рівні балачок. Влада міста цього робити поки не збирається.

Як повідомив у коментарі 032.ua перший заступник міського голови Червоноградської міської ради Степан Дмуховський, станом на сьогодні, питання щодо перейменування міста Червоноград немає юридичної форми, адже його жодного разу не розглядали як на сесії, так і виконкомі міської ради.

Станом на сьогодні, питання щодо перейменування міста Червоноград немає юридичної форми

“Слід розуміти, що для таких питань є відповідний порядок, і це рішення мають приймати органи місцевого самоврядування. Не розумію чому дехто вбачає у цьому радянський зміст. Оскільки ця назва в радянські часи навіть російською звучала, як Червоноград. Та й приблизно в 1995 році проводився референдум щодо перейменування назви міста, і більшість мешканців висловилось про те, що цього робити не потрібно”, - констатував Степан Дмуховський.

Нагадаємо, 9 квітня 2015 року, Верховна Рада ухвалила рішення про заборону пропаганди комунізму. Відтак, заборонено використовувати комуністичну символіку чи будь-яке нагадування про комуністичне минуле та передбачене перейменування усіх вулиць, площ і назв населених пунктів, що містять тавро комунізму. Сам Червоноград належить до таких міст, що потребують перейменування згідно з цим законом.

Зазначимо, що у топонімічному словнику Львівської області (Шаблій О.І., Муха Б.П., Гурин А.В., Зінкевич М.В.) йдеться, що Червоноград — місто засноване в 1692 р. під назвою Кристинопіль за іменем дружини засновника Кристини Потоцької поблизу поселення Новий Двір. В 1951 р. його перейменували в Червоноград.

Львів новини 032 перейменування міста_Червоноград
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі