032.ua публікує поради від Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України, як мешканцям мціста вберегтися від комарів.
Щоб комарі не докучали в оселі, можна скористатись звичайним електрофумігатором. Але можна використовувати й природні способи їх відлякування. Потрібно на вікнах, кватирках повісити москітні сітки чи марлю. Оминатиме комар і ту кімнату, де ростуть на підвіконні герань чи звичайні томати. А під будинком можна посадити календулу, матіолу, нагідки.
У ролі репелентів, тобто засобів, які відлякують комах, можна використовувати насичені олійки – кедрову, анісову, ялівцеву.
На природі проти комарів дієві відлякуючі креми, гелі, спреї. Ефективним засобом боротьби проти комарів є дим, він їх відлякує. Місце нічлігу на природі слід просто обкурити димом. Відомо, що комарі не переносять запаху одеколону «Гвоздика». Тож про цей дієвий і недорогий засіб забувати не слід.
Також варто пам’ятати, що комарі найбільше кусають у безвітряну погоду та перед заходом сонця. А днювати вони люблять у високій рослинності поблизу водойм.
Коли комар таки «вполював» вас, задля зняття свербежу та болю, можна скористатися кремом, який має місцеву заспокійливу і охолоджуючу дію, зменшує почервоніння та подразнення шкіри. А можна місце укусу змочити розчином питної соди, прикласти листок подорожника. Якщо за один-два дні реакція на укус ще тримається, потрібно обов’язково звернутись до лікаря.