Думки про війну. Що такого знають українці, чого не знають ні в Кремлі, ні на Банковій - 032.ua

Думки про війну. Що такого знають українці, чого не знають ні в Кремлі, ні на Банковій

«Ну що, як настрої людей, скільки чоловік за Україну?» Це найпоширеніше питання, на яке останні півроку доводиться відповідати журналістам, що працюють на Донбасі. Просте за формою, воно нерідко тебе загоняє у глухий кут. Що сказати? Як в кількох словах укласти неймовірний вінегрет людських суджень, який ми спостерігаємо тут, на сході України? Ніхто тут не вимірював градус народного гніву і розчарування, силу духу і віру в свою країну, глибину падіння і відчаю. Та й одиниці виміру для всього цього ще не придумали.

Як перерахувати тих, у кого в головах повна каша, хто ненавидить усіх на світі, не заглиблюючись в пошук істинних винуватців своїх бід? До якого табору віднести тих, хто рівновіддалений від усіх сторін конфлікту і хоче тільки одного - щоб не стріляли?

На жаль, за щоденними повідомленнями про танки і мінометах губляться люди. Їх немає. Є лише сухі цифри статистики.

Більше мільйона людей вже виїхали із зони бойових дій. Близько 5 мільйонів як і раніше живуть «на війні». Більше 6 тисяч осіб загинули. Сьогодні немає жодного регіону в Україні, який би не ховав своїх дітей.

Що думають про цю війну люди, які воюють,  ховаються в підвалах, відправляють на фронт своїх синів, виживають в окупації, просто живуть, не звертаючи уваги на те, що відбувається в країні?

CitySites розпитав про це мешканців 10 міст країни. І ось що вони розповіли.

Де живуть головні сепаратисти

«Знаєте, де живуть головні сепаратисти? А я вам відповім. У Києві вони живуть, - говорить корінний донеччанин Олександр (ім'я змінено, рід діяльності навмисно не вказуємо в цілях безпеки). - Я ж все бачив. Бачив, як здавали Донецьк. Все відбувалося на моїх очах. Ну скажіть, скільки потрібно було літаків, щоб в поле розбомбити колону Стрєлкова? Думаю, пару літаків б вистачило. Донецьк здали. Здали його в Києві. Тепер шукають в Донецьку сепаратистів. А я вам скажу: сьогодні в Донецьку прихильників ДНР не залишилося. Немає їх тут жодного. Інша справа, що і прихильників України не додалося. У цьому місті більше немає життя ».

Опитування, проведене на сайті Донецька 62.ua, тільки підтверджує цю думку. 67% респондентів виступили за повернення міста та області без всяких умов до складу України.

Війна як об'єднуючий фактор

«Як би цинічно це не звучало, але війна стала об'єднуючим фактором для Дніпропетровська. Сталося небувале єднання людей - це унікальний феномен. Люди готові допомагати і почали довіряти медицині і лікарям. За минулий рік тільки наше відділення отримало допомоги від волонтерів та благодійників більш ніж на мільйон гривень. Завдяки їм, у нас з'явилися нові монітори стеження за станом пацієнтів, поранені не відчувають дефіциту навіть у найдорожчих медикаментах. Якщо українці досі не вірять владі, то довіра один до одного стало набагато вище. Ми стали відходити від принципу: «моя хата з краю». Завдяки цьому, Дніпро і живе в мирі. Сподіваюся, що вся Україна скоро теж стане мирною », - вважає завідувач відділенням інтенсивної терапії Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Ігор Йовенко.

Марія Крачковська, вчителька молодших класів дніпропетровської школи:

«Раніше, коли я ще вчилася в школі, до нас на уроки мужності приходили ветерани Великої Вітчизняної війни або воїни-афганці. Зараз діти з цікавістю слухають розповіді сучасних захисників України. Підсвідомо школярі відчувають себе впевнено і спокійно поруч з воїнами, поруч з "киборгами".

Про причини війни

«Причина війни - реальна загроза виходу України зі сфери політичного, економічного впливу та загальних корупційних схем Росії. Все інше - приводи,які  грамотно використовуються політтехнологами ... У Луганську реально багато людей, які вважають причиною війни порушення Росією міжнародних правил та договорів з одного боку і несподівано (в першу чергу для Росії) потужний опір України з іншого », - переконана Ірина Лисянська, приватний підприємець, яка і зараз знаходиться в окупованому Луганську.

А ось відомий в Україні скульптор Микола Шматько розгледів підступи американців у всьому, що відбувається сьогодні на сході країни.

«Війна на Донбасі - це злочин століття, розв'язаний Заходом і Америкою силами хунти або українськими націоналістами. Поки не уявляю, як можна її зупинити. Вбивство невинних людей, зруйновані міста і багато інших злочинів засуджую. Немає жодних виправдань!

Роль Росії в цьому найпростіша - захистити свій вплив у світовому просторі, включаючи Донбас. Ви самі знаєте, що Америка і Захід програють Путіну. Головне, що це мало статися, адже йде розділ планети. Росія змушена захистити Донбас, і повороту назад не буде. Війна буде припинена, і хто розв'язав цю війну, будуть притягнуті до відповідальності. Ніхто не піде від покарання. Єдине, треба не втратити свою людську гідність в цьому дикому безправ'ї », - вважає скульптор.

Його слова дуже б здивували харків'янку Яну Червону - людину, яка левову частину свого часу і сил віддає справі порятунку країни від російської агресії.

«Я не розумію, за що воює друга сторона. Ми воюємо за життя своїх дітей і за нашу землю. Свободу. У мене на цій землі поховані бабуся і дідусь, прабабуся і прадід. Всі вони були українцями. А за що воюють вони? За брехню свого правила чи за гроші? Я не розумію. Не розумію цього блюзнірства. Носити хрестики на тілі .... Я бачила на тілах убитих російських солдатів. З хрестиком на шиї йти вбивати людей в чужій державі.

У нас же воюють українці. Вони захищають країну. І з нами в один ряд стали громадяни України різних національностей. Наприклад, узбеки, які живуть у Києві понад 14 років, або мій друг єврей. І грузини, і моя подруга патріотка-мусульманка, яка, маючи 5 дітей, встигає продавати вироби, зроблені своїми руками, а виручені гроші віддає армії.

А у них воюють ті, хто не хотів нічого робити, змінювати, будувати. Сиділи і чекали, поки їм дадуть. Вважають, що їм всі все повинні - і батьки, і держава. А тут їм дали гроші і якусь подобу влади - і вони пішли вбивати нас ».

Луганчанка Галина Садовська, молода мати, фрілансер, говорить про війну з болем.

«Стільки за цей рік пережито горя, скільки не було за все життя! Наслідки війни - це вбиті люди, це люди, які назавжди залишилися каліками. А ще це розпад дружніх і сімейних зв'язків, у тому числі, через різні політичні погляди. Тепер для друзів проросійських - я погана тим, що "недостатньо сильно люблю Перемогу у Великій Вітчизняній війні, багато критикую, нічого не розумію". Для багатьох колишніх друзів зі, скажімо так, проукраїнськими поглядами, я взагалі відрізана скиба, так би мовити, "пособниця терористів", і тільки тому, що не поїхала з Луганська. Ті луганчани, хто залишився в місті в липні-серпні-вересні, ризикували своїм життям. У кожного з них своя історія. Історія виживання. Під мінометним обстрілом. Без води. Без зв'язку. Без електрики. Ті, хто виїхав, сповна сьорбнули горя і принижень. Так, про це мало говорять, але приниження - це те, що відчуваєш, коли живеш у незнайомих людей, за їх рахунок. Ти змушений миритися з їх правилами, часто дивними, в той же час, знаючи, що твій дім цілий і чекає на тебе. Саме тому, як мені здається, багато хто і повернулися до Луганська. Ну, й тому, що закінчилися гроші. Шукати винних - це, звичайно, властиво людській природі. Я думаю, винні у війні всі. Легко, звичайно, сказати - "війну розв'язали олігархи", і це буде правдою, але скільки людей повірили нездійсненним мріям - вступу до ЄС, з одного боку, і приєднанню до Росії за типом Криму, з іншого! І не просто повірили. А ходили на мітинги, а під кінець взяли в руки зброю. Втім, тепер найголовніше - а що буде далі? »

Це питання сьогодні задають мільйони людей в Україні.

Як зупинити війну

«Я не знаю як. Швидше за все, за принципом Грузії та Осетії - відрізати і забути. Або за прикладом Молдови і Придністров'я », - вважає Іван, менеджер, живе в Донецьку.

До слова, з ним погодилися майже 40% одеситів. Згідно з опитуванням, проведеним одеським сайтом 048.ua, 39,3% опитаних готові віддати Донбас терористам, аби закінчилася війна.

«Війна - це не поїзд, стоп-кран не смикнеш, спочатку потрібно зупинити просування війни, твердо і впевнено перейти до оборонної позиції, а зло - воно знищить само себе. І в замкнутому просторі, з міцними стінами, вони все перегризуться. Війна вже для когось закінчена, повоювали і поїхали. На їх місце агітують нових, а ті, побачивши, що тут за бардак, не стануть воювати. Час працює на Україну. Наступати не треба, але і відступати ні на крок », - висловив свою думку донеччанин Олександр.

Київський волонтер Денис П'ятигорець: «Для того щоб закінчилася війна, недостатньо бажань і зусиль однієї України, потрібно, як мінімум, бажання Росії. Головне завдання Росії - зробити Україну васалом, контролювати політично, економічно, як це було весь час, щоб Україна дотримувалася тим курсом, який потрібен Росії. Очевидно, що це нездійсненні претензії. Єдиний можливий сценарій, при якому Росія відступить, - якщо вона не зможе продовжувати наступ. Потрібно зробити все, щоб ми тягнули час, не пускаючи ворога на нашу територію, а санкції б добивали РФ. Ми повинні максимально зміцнити армію, лінію розмежування. І, врешті-решт, ми повинні зробити те, що хотів Майдан, чого хоче Америка і всі наші кредитори - зайнятися справжнім реформуванням, зайнятися очищенням влади, очистити судову систему, правоохоронні органи і так далі. У цій ситуації громадяни повинні вимагати від політиків, щоб ті займалася цими речами. Люди повинні всіляко тиснути на владу: листами, скаргами зверненнями, протестами, а головне - виборчими бюлетенями. І щоб ЗМІ стежили за тим, що відбувається, і викривали корупційні схеми в армії і обороні ... »

Літній маріуполець, який не захотів представитися, вважає, що в «ДНР» людей чекає голод і злидні, а тому готовий, незважаючи на вік, зі зброєю в руках захищати своє місто. «Якби нам зброю дали, щоб ми могли допомагати захищатися! Я три роки відслужив на кордоні, я вмію володіти зброєю. Мені 75 років. Я, принаймні, біля будинку стояв би і кілька штук пристрелив би - і то великий внесок для нашої держави ».

Інна, бухгалтер в Кривому Розі: «Для того, щоб в Україні закінчилася війна, необхідно, щоб в Росії почався свій Майдан».

Одесит Максим: «Як зупинити війну? Чесно - не знаю. Влітку і на початку осені були рецепти, зараз не знаю. Раніше були пропозиції дати Донбасу незалежність або замутити з ним конфедерацію на умовах контролю тільки армії і зовнішньої політики. Зараз я розумію, що все розігналося, і каток йде до нас ».

«Щоб зупинити війну, потрібно тільки захотіти це зробити. Тактика війни у ​​нас не на перемогу. Потрібно головнокомандувачу повірити, що ми можемо перемогти, і не лякатися нашої перемоги ", - поділилася своїми думками львів'янка, волонтер ГО" Допоможи фронту "Любов Возняк.

«Війну можна зупинити перемогою, хоча б частковою. Зараз її тільки призупиняють. Сторони користуються затишшям, щоб зализати рани і, перегрупувавшись, далі воювати. Ми програємо росіянам у матеріальному забезпеченні та збройному спорядженні. Тому висновок: вільний світ, дайте нам того й іншого, і ми переможемо », - переконаний координатор спільноти ГІ «Економічний Бойкотний Рух» Олег Радик.

Дмитро, менеджер з продажу мобільних телефонів в Кривому Розі: «Я вважаю, що війна в Україні закінчиться тоді, коли це перестане бути цікавим тим, кому це цікаво зараз».

Ігор, депутат Криворізької міськради: «Все залежить, на жаль, від однієї людини - Путіна. Необхідно робити все, що завгодно, щоб війна закінчилася якомога швидше. Іноді навіть йти на поступки, найголовніше, щоб люди не страждали, не гинули. А ще, треба виключити зрадників у штабі, тоді серед наших хлопців буде менше втрат.

Катерина, запорізький журналіст, вважає, що проблему треба вирішувати радикально: «Прибрати Путіна. І всі інші самі розбіжаться ».

А лідер миколаївського ополчення, громадський Олександр Янцен розробив свій власний план завершення війни. На його думку, для цього потрібно всього 3 речі:

1. Почати говорити правду народу України.

2.Почати говорити правду бійцям, які воюють в зоні АТО.

3. Звільнити з армії генералів, які отримували "зірки" просто так, і призначити на їх місце командирів, які брали безпосередню участь у АТО.

А ще не завадило б забезпечити нормальний зв'язок. Янцен навів у приклад інцидент, коли два українських підрозділи влаштували перепалку тільки через те, що між ними не було нормального зв'язку.

І останнє, що потрібно зробити, на думку Янцена, - дати можливість українським бійцям закінчити війну.

І тоді кожен з нас зможе повернутися додому зі своєї власної війни.

«Так, ми ходили на референдум, ми вірили, що може бути так, як у Криму. Проголосуємо - і у нашого підприємства завжди будуть замовлення з Росії, зарплати російські і за спиною матимемо сильну державу. Ніхто тоді не думав про війну. Ніхто! Ех, якби все можна було відмотати назад ... » Ольга, працівниця маріупольського заводу «Азовмаш».

АТО Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Спорт
У неділю, 21-го січня, делегація львівських "Карпат" вирушила на перший тренувально-навчальний збір, який відбуватиметься у Туреччині. За інформацією офіційного сайту "Карпат", у Туреччині українська команда в рамках підготовки зіграє чотири товариські поєдинки: з болгарським "Септемврі", словацьким "Ружомбероком", польською "Ягеллонією" та із сербським "Напредаком".  У Туреччині львівські футболісти пробудуть до 3 лютого. Тренерський штаб взяв у Туреччину...
Суспільство
З середи, 23 січня, львівське комунальне "АТП-1" випустить автобуси на маршрут №49, який сполучає мікрорайон Рясне з приміським вокзалом. Про це підприємство повідомило на своєму сайті, інформує 032.ua.  Читайте також: Тест для львів’ян: який ти водій Автобусний маршрут №49 працюватиме замість раніше впровадженого експериментального маршруту 49А та замість вул. Сяйво автобуси з Рясного курсуватимуть через вул. Шевченка та церкву Анни до приміського вокзалу...
Культура
032.ua розповідає про головні події тижня у Львові, які не можна проґавити. «Різдвяна феєрія» з гуртом Олега Кульчицького Гурт Олега Кульчицького запрошує львів’ян на різдвяну програму з новими колядками, з новими піснями та з новим солістом, лауреатом всеукраїнських і міжнародних конкурсів, фіналістом Х-фактора України Дмитром Хвостенком.   Коли: 21 січня, 17:00, 19:30, Де: Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельниц...
Кримінал
У неділю, 20 січня, до Миколаївського відділення поліції звернулася 24-річна жінка. Вона повідомила, що з її дому викрали 2 900 доларів США та 10 000 гривень. Як повідомили у прес-службі Відділу комунікації поліції у Львівській області, грабіжник потрапив до будинку розбивши вікно. Загальна сума викрадених коштів становить більше 90 000 грн. Правоохоронці встановили особу зловмисника - ним виявився 16-річний односельчанин постраждалої. Хлопець зізнався, що...
Суспільство
В рамках спецпроекту “Тест-драйв” гірськолижних курортів, журналіст 032.ua підкорив “Плай” і у цьому матеріалі про це детально розповість. Як доїхати? Гірськолижний курорт “Плай” розташований в селі Плав’є, Сколівського району, Львівської області. Сюди можна доїхати автомобілем, приміською маршруткою (будь-яка маршрутка, що їде через с.Плав'є) або електричкою з пересадкою (в Сколе, а звідти вже на таксі чи автобусом). Якщо будете їхати автомобілем, то тр...
Суспільство
Сайт 032.ua підводить підсумки 2018 року щодо міста Львова. Ми уже згадали основні проекти від амбітних львів’ян, їхні досягнення, а також гучні скандали у Львові. Тепер же пропонуємо поринути у атмосферу благоустрою, комуналки та інфраструктури і пригадати масштабні проекти, які обіцяли впровадити впродовж минулого року, і які таки реалізували, а з якими - так і не склалося у місті. Ремонт вулиці Шевченка Однією з вулиць Львова, яка найбільше потребує ре...
Суспільство
Львівське комунальне АТП №1 вже отримало 150 великих автобусів "МАЗ" та "Електрон". Про це пише прес-служба міської ради Львова. Так, за словами речниці АТП-1 Ірини Рєвунової, нові автобуси курсують на маршрутах №№ 1а, 2а, 3а, 5а, 16, 29, 46, 47а. Нагадаємо, що 100 автобусів білоруського виробництва "МАЗ" та 50 українських "Електронів" придбали на підставі лізингової угоди між АТП-1 та "Укргазбанком", яка була укладена у 2018 році.  Читайте також на нашому...
Влада
У середу, 16 січня, Золочівський райсуд Львівської області виправдав поліцейського, якого звинувачували у побитті нетверезого відвідувача райвідділку у Золочеві. Відповідне рішення Золочівського районного суду Львівської області опубліковане у Єдиному держреєстрі судових рішень, інформує сайт 032.ua. Як зазначається у матеріалах справи, інцидент стався у Золочеві ще у грудні 2016 року. Тоді у приміщення Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області, що на ву...
Суспільство
Навесні у Львові таки планують дещо підкоригувати трамвайні маршрути міста, аби оптимізувати мережу.  Як розповів у коментарі для кореспондента 032.ua речник "Львівелектротрансу Іван Бондар, у першу чергу підприємство планує відновити роботу трамвайного маршруту №4. Планується, що вже наприкінці лютого - на початку березня трамвай №4 почне курсувати від Головного залізничного району до Сихова.  Другим етапом у Львові змінять схему курсування трамваїв №№ 1,...