Думки про війну. Що такого знають українці, чого не знають ні в Кремлі, ні на Банковій - 032.ua

Думки про війну. Що такого знають українці, чого не знають ні в Кремлі, ні на Банковій

«Ну що, як настрої людей, скільки чоловік за Україну?» Це найпоширеніше питання, на яке останні півроку доводиться відповідати журналістам, що працюють на Донбасі. Просте за формою, воно нерідко тебе загоняє у глухий кут. Що сказати? Як в кількох словах укласти неймовірний вінегрет людських суджень, який ми спостерігаємо тут, на сході України? Ніхто тут не вимірював градус народного гніву і розчарування, силу духу і віру в свою країну, глибину падіння і відчаю. Та й одиниці виміру для всього цього ще не придумали.

Як перерахувати тих, у кого в головах повна каша, хто ненавидить усіх на світі, не заглиблюючись в пошук істинних винуватців своїх бід? До якого табору віднести тих, хто рівновіддалений від усіх сторін конфлікту і хоче тільки одного - щоб не стріляли?

На жаль, за щоденними повідомленнями про танки і мінометах губляться люди. Їх немає. Є лише сухі цифри статистики.

Більше мільйона людей вже виїхали із зони бойових дій. Близько 5 мільйонів як і раніше живуть «на війні». Більше 6 тисяч осіб загинули. Сьогодні немає жодного регіону в Україні, який би не ховав своїх дітей.

Що думають про цю війну люди, які воюють,  ховаються в підвалах, відправляють на фронт своїх синів, виживають в окупації, просто живуть, не звертаючи уваги на те, що відбувається в країні?

CitySites розпитав про це мешканців 10 міст країни. І ось що вони розповіли.

 

Де живуть головні сепаратисти

«Знаєте, де живуть головні сепаратисти? А я вам відповім. У Києві вони живуть, - говорить корінний донеччанин Олександр (ім'я змінено, рід діяльності навмисно не вказуємо в цілях безпеки). - Я ж все бачив. Бачив, як здавали Донецьк. Все відбувалося на моїх очах. Ну скажіть, скільки потрібно було літаків, щоб в поле розбомбити колону Стрєлкова? Думаю, пару літаків б вистачило. Донецьк здали. Здали його в Києві. Тепер шукають в Донецьку сепаратистів. А я вам скажу: сьогодні в Донецьку прихильників ДНР не залишилося. Немає їх тут жодного. Інша справа, що і прихильників України не додалося. У цьому місті більше немає життя ».

Опитування, проведене на сайті Донецька 62.ua, тільки підтверджує цю думку. 67% респондентів виступили за повернення міста та області без всяких умов до складу України.

 

Війна як об'єднуючий фактор

«Як би цинічно це не звучало, але війна стала об'єднуючим фактором для Дніпропетровська. Сталося небувале єднання людей - це унікальний феномен. Люди готові допомагати і почали довіряти медицині і лікарям. За минулий рік тільки наше відділення отримало допомоги від волонтерів та благодійників більш ніж на мільйон гривень. Завдяки їм, у нас з'явилися нові монітори стеження за станом пацієнтів, поранені не відчувають дефіциту навіть у найдорожчих медикаментах. Якщо українці досі не вірять владі, то довіра один до одного стало набагато вище. Ми стали відходити від принципу: «моя хата з краю». Завдяки цьому, Дніпро і живе в мирі. Сподіваюся, що вся Україна скоро теж стане мирною », - вважає завідувач відділенням інтенсивної терапії Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова Ігор Йовенко.

Марія Крачковська, вчителька молодших класів дніпропетровської школи:

«Раніше, коли я ще вчилася в школі, до нас на уроки мужності приходили ветерани Великої Вітчизняної війни або воїни-афганці. Зараз діти з цікавістю слухають розповіді сучасних захисників України. Підсвідомо школярі відчувають себе впевнено і спокійно поруч з воїнами, поруч з "киборгами".

 

Про причини війни

«Причина війни - реальна загроза виходу України зі сфери політичного, економічного впливу та загальних корупційних схем Росії. Все інше - приводи,які  грамотно використовуються політтехнологами ... У Луганську реально багато людей, які вважають причиною війни порушення Росією міжнародних правил та договорів з одного боку і несподівано (в першу чергу для Росії) потужний опір України з іншого », - переконана Ірина Лисянська, приватний підприємець, яка і зараз знаходиться в окупованому Луганську.

А ось відомий в Україні скульптор Микола Шматько розгледів підступи американців у всьому, що відбувається сьогодні на сході країни.

«Війна на Донбасі - це злочин століття, розв'язаний Заходом і Америкою силами хунти або українськими націоналістами. Поки не уявляю, як можна її зупинити. Вбивство невинних людей, зруйновані міста і багато інших злочинів засуджую. Немає жодних виправдань!

Роль Росії в цьому найпростіша - захистити свій вплив у світовому просторі, включаючи Донбас. Ви самі знаєте, що Америка і Захід програють Путіну. Головне, що це мало статися, адже йде розділ планети. Росія змушена захистити Донбас, і повороту назад не буде. Війна буде припинена, і хто розв'язав цю війну, будуть притягнуті до відповідальності. Ніхто не піде від покарання. Єдине, треба не втратити свою людську гідність в цьому дикому безправ'ї », - вважає скульптор.

Його слова дуже б здивували харків'янку Яну Червону - людину, яка левову частину свого часу і сил віддає справі порятунку країни від російської агресії.

«Я не розумію, за що воює друга сторона. Ми воюємо за життя своїх дітей і за нашу землю. Свободу. У мене на цій землі поховані бабуся і дідусь, прабабуся і прадід. Всі вони були українцями. А за що воюють вони? За брехню свого правила чи за гроші? Я не розумію. Не розумію цього блюзнірства. Носити хрестики на тілі .... Я бачила на тілах убитих російських солдатів. З хрестиком на шиї йти вбивати людей в чужій державі.

У нас же воюють українці. Вони захищають країну. І з нами в один ряд стали громадяни України різних національностей. Наприклад, узбеки, які живуть у Києві понад 14 років, або мій друг єврей. І грузини, і моя подруга патріотка-мусульманка, яка, маючи 5 дітей, встигає продавати вироби, зроблені своїми руками, а виручені гроші віддає армії.

А у них воюють ті, хто не хотів нічого робити, змінювати, будувати. Сиділи і чекали, поки їм дадуть. Вважають, що їм всі все повинні - і батьки, і держава. А тут їм дали гроші і якусь подобу влади - і вони пішли вбивати нас ».

Луганчанка Галина Садовська, молода мати, фрілансер, говорить про війну з болем.

«Стільки за цей рік пережито горя, скільки не було за все життя! Наслідки війни - це вбиті люди, це люди, які назавжди залишилися каліками. А ще це розпад дружніх і сімейних зв'язків, у тому числі, через різні політичні погляди. Тепер для друзів проросійських - я погана тим, що "недостатньо сильно люблю Перемогу у Великій Вітчизняній війні, багато критикую, нічого не розумію". Для багатьох колишніх друзів зі, скажімо так, проукраїнськими поглядами, я взагалі відрізана скиба, так би мовити, "пособниця терористів", і тільки тому, що не поїхала з Луганська. Ті луганчани, хто залишився в місті в липні-серпні-вересні, ризикували своїм життям. У кожного з них своя історія. Історія виживання. Під мінометним обстрілом. Без води. Без зв'язку. Без електрики. Ті, хто виїхав, сповна сьорбнули горя і принижень. Так, про це мало говорять, але приниження - це те, що відчуваєш, коли живеш у незнайомих людей, за їх рахунок. Ти змушений миритися з їх правилами, часто дивними, в той же час, знаючи, що твій дім цілий і чекає на тебе. Саме тому, як мені здається, багато хто і повернулися до Луганська. Ну, й тому, що закінчилися гроші. Шукати винних - це, звичайно, властиво людській природі. Я думаю, винні у війні всі. Легко, звичайно, сказати - "війну розв'язали олігархи", і це буде правдою, але скільки людей повірили нездійсненним мріям - вступу до ЄС, з одного боку, і приєднанню до Росії за типом Криму, з іншого! І не просто повірили. А ходили на мітинги, а під кінець взяли в руки зброю. Втім, тепер найголовніше - а що буде далі? »

Це питання сьогодні задають мільйони людей в Україні.

 

Як зупинити війну

«Я не знаю як. Швидше за все, за принципом Грузії та Осетії - відрізати і забути. Або за прикладом Молдови і Придністров'я », - вважає Іван, менеджер, живе в Донецьку.

До слова, з ним погодилися майже 40% одеситів. Згідно з опитуванням, проведеним одеським сайтом 048.ua, 39,3% опитаних готові віддати Донбас терористам, аби закінчилася війна.

«Війна - це не поїзд, стоп-кран не смикнеш, спочатку потрібно зупинити просування війни, твердо і впевнено перейти до оборонної позиції, а зло - воно знищить само себе. І в замкнутому просторі, з міцними стінами, вони все перегризуться. Війна вже для когось закінчена, повоювали і поїхали. На їх місце агітують нових, а ті, побачивши, що тут за бардак, не стануть воювати. Час працює на Україну. Наступати не треба, але і відступати ні на крок », - висловив свою думку донеччанин Олександр.

Київський волонтер Денис П'ятигорець: «Для того щоб закінчилася війна, недостатньо бажань і зусиль однієї України, потрібно, як мінімум, бажання Росії. Головне завдання Росії - зробити Україну васалом, контролювати політично, економічно, як це було весь час, щоб Україна дотримувалася тим курсом, який потрібен Росії. Очевидно, що це нездійсненні претензії. Єдиний можливий сценарій, при якому Росія відступить, - якщо вона не зможе продовжувати наступ. Потрібно зробити все, щоб ми тягнули час, не пускаючи ворога на нашу територію, а санкції б добивали РФ. Ми повинні максимально зміцнити армію, лінію розмежування. І, врешті-решт, ми повинні зробити те, що хотів Майдан, чого хоче Америка і всі наші кредитори - зайнятися справжнім реформуванням, зайнятися очищенням влади, очистити судову систему, правоохоронні органи і так далі. У цій ситуації громадяни повинні вимагати від політиків, щоб ті займалася цими речами. Люди повинні всіляко тиснути на владу: листами, скаргами зверненнями, протестами, а головне - виборчими бюлетенями. І щоб ЗМІ стежили за тим, що відбувається, і викривали корупційні схеми в армії і обороні ... »

Літній маріуполець, який не захотів представитися, вважає, що в «ДНР» людей чекає голод і злидні, а тому готовий, незважаючи на вік, зі зброєю в руках захищати своє місто. «Якби нам зброю дали, щоб ми могли допомагати захищатися! Я три роки відслужив на кордоні, я вмію володіти зброєю. Мені 75 років. Я, принаймні, біля будинку стояв би і кілька штук пристрелив би - і то великий внесок для нашої держави ».

Інна, бухгалтер в Кривому Розі: «Для того, щоб в Україні закінчилася війна, необхідно, щоб в Росії почався свій Майдан».

Одесит Максим: «Як зупинити війну? Чесно - не знаю. Влітку і на початку осені були рецепти, зараз не знаю. Раніше були пропозиції дати Донбасу незалежність або замутити з ним конфедерацію на умовах контролю тільки армії і зовнішньої політики. Зараз я розумію, що все розігналося, і каток йде до нас ».

«Щоб зупинити війну, потрібно тільки захотіти це зробити. Тактика війни у ​​нас не на перемогу. Потрібно головнокомандувачу повірити, що ми можемо перемогти, і не лякатися нашої перемоги ", - поділилася своїми думками львів'янка, волонтер ГО" Допоможи фронту "Любов Возняк.

«Війну можна зупинити перемогою, хоча б частковою. Зараз її тільки призупиняють. Сторони користуються затишшям, щоб зализати рани і, перегрупувавшись, далі воювати. Ми програємо росіянам у матеріальному забезпеченні та збройному спорядженні. Тому висновок: вільний світ, дайте нам того й іншого, і ми переможемо », - переконаний координатор спільноти ГІ «Економічний Бойкотний Рух» Олег Радик.

Дмитро, менеджер з продажу мобільних телефонів в Кривому Розі: «Я вважаю, що війна в Україні закінчиться тоді, коли це перестане бути цікавим тим, кому це цікаво зараз».

Ігор, депутат Криворізької міськради: «Все залежить, на жаль, від однієї людини - Путіна. Необхідно робити все, що завгодно, щоб війна закінчилася якомога швидше. Іноді навіть йти на поступки, найголовніше, щоб люди не страждали, не гинули. А ще, треба виключити зрадників у штабі, тоді серед наших хлопців буде менше втрат.

Катерина, запорізький журналіст, вважає, що проблему треба вирішувати радикально: «Прибрати Путіна. І всі інші самі розбіжаться ».

А лідер миколаївського ополчення, громадський Олександр Янцен розробив свій власний план завершення війни. На його думку, для цього потрібно всього 3 речі:

1. Почати говорити правду народу України.

2.Почати говорити правду бійцям, які воюють в зоні АТО.

3. Звільнити з армії генералів, які отримували "зірки" просто так, і призначити на їх місце командирів, які брали безпосередню участь у АТО.

А ще не завадило б забезпечити нормальний зв'язок. Янцен навів у приклад інцидент, коли два українських підрозділи влаштували перепалку тільки через те, що між ними не було нормального зв'язку.

І останнє, що потрібно зробити, на думку Янцена, - дати можливість українським бійцям закінчити війну.

І тоді кожен з нас зможе повернутися додому зі своєї власної війни.

 

«Так, ми ходили на референдум, ми вірили, що може бути так, як у Криму. Проголосуємо - і у нашого підприємства завжди будуть замовлення з Росії, зарплати російські і за спиною матимемо сильну державу. Ніхто тоді не думав про війну. Ніхто! Ех, якби все можна було відмотати назад ... » Ольга, працівниця маріупольського заводу «Азовмаш».

АТО Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
16-17 червня християни східного обряду відзначають Зіслання Святого Духа та вшановують Пресвяту Трійцю: одразу 9 львівських храмів святкують престольний празник. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.  Розклад святкових богослужінь: Храм Зіслання Святого Духа (вул. Зелена, 106) Неділя, 16 червня: 08:30 — Божественна Літургія; 09:00 — Божественна Літургія; 10:30 — Божественна Літургія; 12:00 — Святкова Божественна Літургія Храм Пресвятої Трійці (вул. Тершаківці...
Кримінал
Львівські патрульні затримали двох чоловіків, які серед ночі вкрали мотоцикл на вулиці Стрийській та заховали його за містом. Про це повідомили у прес-службі патрульної поліції у Львівській області. Сьогодні зранку, 15 червня, власник двоколісного «Geon Invader» повідомив поліцію про викрадення мотоцикла, який був припаркований біля одного з під’їздів на вулиці Стрийській. 24-річний чоловік розповів, що GPS-навігатор показує, що мотоцикл перебуває в одном...
Пригоди
В центрі Львова невідомий влаштував стрілянину. Про це повідомили у прес-службі патрульної поліції у Львівській області. Про інцидент стало відомо сьогодні, 15 червня. Близько 05:00 ранку патрульні дізналися, що на площі Ринок невідомий стріляв у повітря зі зброї, схожої на травматичний пістолет. Очевидець події описав правоохоронцям зловмисника. Поліцейським вдалось встановити місце перебування чоловіка, що стріляв зі зброї. Правопорушником виявився 25-рі...
Пригоди
У вечір п’ятниці, 14 червня, екіпаж патрульної поліції отримав повідомлення про пограбування. Як повідомили у прес-службі патрульної поліції у Львівській області, на момент повідомлення заявник перебував у «швидкій». Як виявилось,  на 40-річного мешканця Хмельниччини на вулиці Городоцькій у Львові накинулась компанія з 3-4 людей, серед них була жінка. Зловмисники погрожували чоловіку пістолетом та затягнули до квартири. Там потерпілого побили, забрали близ...
Пригоди
Солдат однієї із військових частин на Львівщині з необережності вистрілив у свого колегу. Як повідомили прес-службі Державного бюро розслідувань, летальний інцидент трапився ще 9 червня. Один з солдатів порушив правила поводження зі зброєю та необережно натиснув на спусковий гачок. Куля влучила в іншого військовослужбовця, який від вогнепального поранення помер в Яворівській районній лікарні. Слідчими теруправління ДБР повідомлено про підозру військовослуж...
Влада
Керівник ГО «Варта-1» Ігор Зінкевич збирається йти до Верховної Ради України. Про це очільник ГО «Варта-1» та депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич повідомив на своїй сторінці у Фейсбук. За словами Ігоря Зінкевича, 14 червня він подав документи у ЦВК для реєстрації кандидатом у народні депутати до Верховної Ради України як самовисуванець. Керівник ГО «Варта-1» планує йти по виборчому окрузі №116. «Зваживши усі за та проти, я прийняв рішення, що та...
Пригоди
У п’ятницю, 14 червня, на проспекті Червоної Калини у Львові сталася ДТП. Як повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області, інцидент трапився близько 19:20 вечора в найбільшому спальному районі міста. За інформацією правоохоронців, автомобіль ВАЗ-2110, яким керував 34-річний мешканець Львова, наїхав на 20-річну львів’янку. Дівчина отримала тілесні ушкодження, потерпілу з переломом гомілки транспортували до лікарні. Обставини події з’ясовують....
Суспільство
Львівські трамваї влітку ‒ нещадний вид транспорту. І мова не про переповнені вагони, а про температуру в них, адже в особливо спекотні, бездощові дні літа трамваї перетворюються в справжнісіньку сауну. Кореспондент сайту 032.ua, у рамках спекпроекту "Транспорт Львова" вирішив провести експеримент та дізнатися, до скількох градусів доходить температура у львівських трамваях і поїздив у цьому виді громадського транспорту із градусником. На годиннику 09:00....
Суспільство
Вже на цих вихідних, 15-16 червня, до 15-роковин з дня смерті польського політика Яцека Куроня у Львові проведуть низку заходів. Як повідомили у прес-службі ЛМР, для участі в “Днях Яцека Куроня у Львові” до міста приїде невеликий колектив людей з Польщі: дружина Яцека Данута Куронь, голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима, а також друзі Яцека. В рамках заходу планують презентувати переклади праць Яцека Куроня українською мовою, також читатимуть йо...