Життя переселенців на Львівщині: новий рік - нові проблеми

Переселенці продовжують покидати свої домівки на Сході України заради мирного неба над головою. Вони втікають від куль і «Градів» до Львівщини, яка не готова їх прийняти.

3 березня виповниться рік відтоді, як Львівщина прийняла першого переселенця. Тоді це були жителі із Криму. Львів’яни допомагали біженцям - пропонували житло, роботу та прихисток.

 І ті, хто приїхали першими, дійсно отримали допомогу від львів’ян. Водночас ті, хто приїжджає зараз – змушені страждати.

Станом на сьогодні Львівщина офіційно прийняла 10 тис переселенців. А неофіційно, самі розумієте, в кілька разів більше. Експерти називають різні цифри, але всі погоджуються, у Львівській області прихисток знайшли від 20 до 30 тис. осіб.

« Люди просто не можуть зараз знайти житло. У нас з’явилася нова хвиля людей, які змушені залишати орендоване житло в зв’язку зі зростанням долара», - каже Олег Коляса

За словами координатора ГО «Кримська хвиля» Енвера Бекірова, держава не створила у Львівській області належних умов для переселенців. Про це він повідомив під час інтернет-відеомосту у львівському прес-клубі.

"Попри старання волонтерів, вони не можуть виконати усіх функцій держави. Якщо так буде і надалі, влада області повинна зробити непопулярну заяву про те, що Львівщина не готова більше приймати переселенців зі Сходу.
Це не означає, що немає ресурсів чи місця або інших можливостей. Ні, у нас все є. Втім воно неорганізовано",- каже Енвер Бекіров.

За словами заступника директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Оксани Яковець, зараз дуже важко запропонувати адекватне житло, на яке люди розраховують, а також створити належні умови для проживання.

«Впродовж останніх кількох тижнів до нас почало приїздити ще більше людей. Вони приїжджають як самостійно, так і групами. Справді держава не підтримує переселенців, в основному  Їх підтримують місцеві громади. Останнім часом порушується питання надання земельних ділянок, адекватного повноцінного житла, а не місця в гуртожитку, - розповідає Оксана Яковець.

Активіст Громадського сектору Євромайдану Олег Коляса, погоджується із Оксаною Яковець і наголошує, що із житлом переселенцям і справді дуже важко.

« Люди просто не можуть зараз знайти житло. У нас з’явилася нова хвиля людей, які змушені залишати орендоване житло в зв’язку зі зростанням долара», - каже Олег Коляса

Додамо,у зв’язку із ситуацією, яка склалась,  тимчасові переселенці все частіше думають мандрувати далі. Залишивши свої домівки, дехто роздумує, чи не покинути їм Львів та поїхати за кордон шукати кращої долі.

Львів новини 032.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі