Чи насправді біженці зі східної України зловживають гостинністю львів’ян?

Львів'яни відмовляються приймати біженців зі сходу через повідомлення у соцмережахВ останніх йдеться про те, що гості зловживають добротою галичан і намагаються їх обдурити.

На львівському форумі користувач під іменем Афаліна, яка була зареєструвана ще у далекому 2010 році написала про те, що переселенці з Донецької області, яких вона приютила у себе вдома глузували з її доброти.

 Автор жартував з нашої вимови, розказував, що класно би було покликати сюди путлєра і вигнати нас зі Львова.

«Знайома моїх знайомих попросила мене дати пожити в квартирі сім’ї з Донецької області. Я їх зустріла на машині, нагодувала, дала ключі від квартири і поїхала ( я живу в іншому місці). Через кілька днів захожу. Їх не було, вони вийшли за пивом, на столі був відкритий ноутбук відкритий і там був лист. Я прочитала - люди ж незнайомі. [… ] Автор жартував з нашої вимови, розказував, що класно би було покликати сюди путлєра і вигнати нас зі Львова. Бо у Львові реально круто- Европа. І щоб «пацани» не боялись сюди їхати — тут все влаштують. І було б класно мою квартиру собі забрати. І ще купа-купа всього, що я не буду переповідати, бо зараз ще приб’ю когось через нерви. [… ] Хай їдуть хоч на Марс, хоч в Москву.Хай несуть відповідальність за свої вчинки- може хоч тоді розуму навчаться», - написала користувач форуму у своєму повідомлені.

Форум
Форум

Схожі повідомлення про переселенців-хамів останнім часом з’являються не лише на форумах, а й у соціальних мережах.  Чиновники, які щодня спілкуються з переселенцями, запевняють - ще жодного разу офіційно ніхто не скаржився на недостойну поведінку цих людей. Відтак, волонтери та координатори з поселення біженців у Львові припускають, що комусь не вигідно, аби Схід та Захід подолали стереотипи і об'єднались.

львів'яни приютили у своїх домівках 100 сімей-переселенців і жодних скарг за цей час не було.

Як розповів у коментарі 032.ua координатор з поселення у Львові Олега Коляса, львів'яни приютили у своїх домівках 100 сімей-переселенців і жодних скарг за цей час не було. Втім в інтернеті усіх нав’язливо переконують, що біженці з Донбасу є невдячними.   

«Ми із деякими журналістами провели невеличке розслідування щодо пошуку джерел цієї інформації, і з’ясували, що такі повідомлення поширюють люди, які у більшості випадків, а саме: на 90%, не мають стосунку до поселення біженців зі сходу України. Коли ми просили прокоментувати опубліковану інформацію у соцмережах, то люди, зазвичай, не відповідали, мовляв, це їм повідомили конфіденційно і розголошувати цю інформацію вони не можуть і не будуть», - зазначив Олег Коляса.

Співзасновник громадського руху «Крим- SOS» Алім Алієв розповів, що йому теж відома проблема із прилаштуванням переселенців на Львівщині. І, на його думку, ідею допомоги біженцям в Україні, сьогодні намагаються дискредитувати та вкотре налаштувати Захід проти Сходу.

Найбільше, як ми можемо нашкодити Володимиру Путіну і виграти цю війну - це  недопустити поширення таких міфів щодо Сходу та Криму

«Наша ініціатива уже працює чотири місяці по всій Україні. В рамках нашої громадської ініціативи створений сайт «Одна країна», який допомагає системно розселяти людей по різних куточках країни. Зараз у Львові, за інформацією Управління соцзахисту, знаходиться 1908 мешканців Криму і до 820 мешканців зі Сходу. Львів та Київ – це міста, де поселили найбільшу кількість біженців із Криму та сходу України. Звичайно, у нас трапляються негативні випадки, але в межах статистичної похибки. Ба більше, спекулянти були завжди. Поприте насправді, ті, хто приїхали до Львова шукають тут роботу і житло та намагаються врятувати свою сім'ю. Найбільше, як ми можемо нашкодити Володимиру Путіну і виграти цю війну - це  недопустити поширення таких міфів щодо Сходу та Криму і таким чином не розколоти суспільство», - розповів Алім Алієв.

Тим часом Олег Коляса наголошує, що дезінформація встигла наробити чимало шкоди для переселенців: «До Львова, зазвичай, приїжджає інтелігенція, дуже рідко сюди їдуть люди, які є представниками робочого класу. Але усі приїжджі тепер страждають від проведеної негативної інформаційної кампанії Деякі орендодавці відмовляються з нами співпрацювати. Так,  в одному готелі взагалі не захотіли поселяти осіб зі Східної України, мовляв, нехай йдуть воювати і стріляти. Втім, люди, які сюди переїжджають, ніколи не тримали зброї в руках. В них є сім'ї, по четверо або по двоє дітей і вони намагаються їм допомогти».

Наразі поселення біженців у Львові закрили, оскільки місто є уже перезавантажене, а люди виснажені. Втім, незабаром у місті прогнозують другу хвилю біженців, яка прибуде восени. І саме це випробування на «людяність» продемонструє наскільки львів’яни вміють бути толерантними, виваженими та не піддаються на провокації. Адже мета останніх – дискредитація самої ідеї допомогти один одному, ідеї об’єднання нашого суспільства і створення штучного міфу, щоб роз’єднати Схід та Захід України.  

Львів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі