У Львові «читати» книжки зможуть навіть сліпі

У Львові буде аудіобібліотека. Незряча людина за декілька секунд зможе знайти будь-який розділ, параграф або сторінку.

У місті стартував проект, який діятиме півтора року. За цей час у Львові планують створити аудіо бібліотеку у форматі «дейзі». З 19 до 22 травня цього року у Львові триватиме перший етап занять з вивчення методики виготовлення «дейзі»-книг. Навчання продовжиться у Швеції.

 «Проект має на меті заснувати першу в Україні «дейзі»-бібліотеку, доступну на одному з інтернет-ресурсів, і, головне, розпочати практичне вирішення тих освітніх проблем, які сьогодні стоять на заваді учням і студентам з глибокими ураженнями зору. Адже ситуація з існуванням підручників для вищої школи у будь-яких доступних для незрячих читачів форматах (рельєфно-кракових, озвучених, електронних) є критичною (їх просто не існує, внаслідок чого набуття вищої освіти незрячими студентами є надто складним або взагалі неможливим). Дещо краща ситуація спостерігається в середній освіті, хоча проблема наявності брайлівських книг залишається надто гострою», - розповідає керівник шведсько-українського проекту Оксана Потимко.

Учасники проекту мріють розробити «дейзі»-підручники для середньої школи, що відчутно допомогло б багатьом незрячим дітям, які навчаються поза межами спецшкіл-інтернатів.

аудіобібліотека для сліпих
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі