• Головна
  • Янукович захотів референдум в кожній області і попросив виключити його з Партії регіонів
14:23, 28 березня 2014 р.

Янукович захотів референдум в кожній області і попросив виключити його з Партії регіонів

Колишній президент України Віктор Янукович у зверненні до українського народу закликав проводити референдум про статус кожного регіону у складі України.

"Як президент, який з вами думками і душею, закликаю кожного розсудливої громадянина України - не дайте самозванців вас використовувати! Вимагайте проведення референдуму про визначення статусу кожного регіону у складі України", - йдеться у зверненні Януковича до українського народу, який вступив в ІТАР -ТАСС.

Тільки всеукраїнський референдум, а не екстрені дострокові вибори президента можуть значною мірою стабілізувати політичну ситуацію і зберегти суверенітет і цілісність України, вважає Янукович.

Внесені до законодавства антиконституційні зміни, в тому числі і про вибори президента України," виключають можливість чесних виборів, коли б вони не відбулися", упевнений він.

"Нинішня так звана влада прийняла пакет законів, порушують Конституцію України. Ці закони були прийняті під тиском "майдану". Над багатьма народними депутатами та їхніми сім'ями відбувалися акти насильства, не кажучи вже про постійні погрози", - йдеться у зверненні українського лідера.

Те, що відбувається в Україні - "озброєний державний переворот".

Він назвав "все, що відбувалося і відбувається в останні місяці в Україні", збройним державним переворотом, який був здійснений опозицією на зброї терористичних угруповань при повній підтримці деяких західних держав".

"Абсолютно логічно, що протест, який розгорається на Південно-Сході України - це природна реакція густонаселеного промислового краю на збройний державний переворот", - заявив він. "Самозванці не мають мандата довіри українського народу, не мають права позбавляти кожного громадянина України його права голосу, шляхом внесення антиконституційних змін до законодавства, в тому числі і про вибори президента", - підкреслив Янукович.

"Анархія, твориться на вулицях нашої країни, не має нічого спільного з демократією", - переконаний він. "Нехай хоч одна західна держава назве демократичними кроки, що вживаються нинішніми" управлінцями" . Не думаю, що хто - небудь з європейських чиновників високого рангу публічно визнає нормальним розстріли і грабежі на вулицях їх держав, коли терористи називаються активістами, яким безкарно дозволено вбивати і грабувати людей", - сказав Янукович.

Також у зверненні до з'їзду "Партії регіонів" він попросив зняти з нього повноваження почесного голови партії та виключити його з неї.

Про угоду від 21 лютого

Віктор Янукович заявив, що буде домагатися виконання лютневого угоди. "Буду добиватися законного виконання угоди від 21 лютого і докладу всіх зусиль, щоб цей організований фарс було повністю викрито, і винні в розвалі держави понесли заслужене покарання" , - йдеться у зверненні президента.

Він переконаний, що "більшість українського народу не має можливості дізнатися реальну картину життя на всій території країни, поступово розростається повсюдного насильства, правової анархії і наближається економічної катастрофи".

"Українські ЗМІ" їдять з рук "грантодавців зарубіжних країн, їх професійних об'єднань, коріння яких часом знаходяться глибоко в системі влади цих держав", - сказав Янукович. "Саме тому, преса України своєю діяльністю завдає, можливо, не усвідомлюючи повноту відповідальності, непоправної шкоди всім майбутнім поколінням, підігруючи зрадникам своєї Батьківщини, формуючи помилкову думку про духовні цінності, викривляючи історію народу", - заявив він.

"Нова влада" як завжди прикрилася, обдурила і використовувала колір нашої нації - молодь, вселивши їм помилкову інформацію! Дітям видали зброю і дали зрозуміти, що вони зараз вершителі доль, і вони з гордістю можуть йти вмирати! Але за що? За те, щоб ті, хто забруднив свої руки в їх крові ними ж і намагався управляти? Вони вкрали майбутнє у наших дітей! І дуже багато треба буде докласти, щоб повернути суспільство в нормальне русло розвитку", - підкреслив Янукович.

Про угоду про асоціацію з ЄС

Голова української держави постарався ще раз пояснити причини, з яких було прийнято рішення не підписувати угоду про асоціацію з ЄС. "Ми поетапно піднімали зарплати, пенсії, реформували країну, наближаючи до європейських стандартів, готувалися до підписання угоди про асоціацію, про зону вільної торгівлі з ЄС. Але в жовтні місяці виявили, що ці угоди не пройшли обов'язкові парламентські слухання за участю товаровиробників, - зазначив Янукович. - І коли це питання почали форсувати, і інформація дійшла до галузевих профспілок, окремих великих підприємств, об'єднань товаровиробників, то для них це був шок. Адже ні для кого не було секретом, що наші сільгосптоваровиробники мали дотацію з бюджету в десятки разів нижче, ніж їхні колеги з Європи, для яких споживчий ринок України відкривався на 100 відсотків. В результаті наш український товаровиробник ставав неконкурентоспроможним. Потрібно було йти з власного споживчого ринку".

"Росія попередила, що в разі підписання угоди з ЄС, вона захищатиме свій ринок і підніме для України митні мита, побоюючись реекспорту, - продовжує Янукович. - Таким чином, для українських підприємств, що працюють у сфері АПК та суміжних галузях, була реальна загроза зупинки, а значить і втрати робочих місць - це катастрофа! Враховуючи, що в АПК та суміжних галузях працює і утримується за їх рахунок 7-8 млн трудящих, це майже половина всього працездатного населення України .

Аналогічна проблема стосувалася практично всього машинобудівного комплексу України, транспортного машинобудування, енергетичного, військово -промислового комплексу та інших".

"У нас фактично не було іншого виходу, ніж запропонувати нашим партнерам з ЄС взяти паузу, провести тристоронні переговори у форматі ЄС, Україна і Росія, - підкреслив президента України. - Пошукати в такому форматі взаємоприйнятний варіант відповідей на ті питання, які у нас виникли в наших торгово -економічних відносинах".

"І я змушений був це зробити. Підписати в такому варіанті ця угода я не міг - воно не відповідало національним інтересам України. Ця угода несло країні величезна кількість непоправних ризиків", - зазначив Янукович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#янукович
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...