• Головна
  • У Львові відкрили дитячий будинок сімейного типу
17:44, 17 лютого 2014 р.

У Львові відкрили дитячий будинок сімейного типу

Тут матимуть змогу проживати 10 дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.

Якщо ві плануєте зробити ремонт то вам знадобляться послуги дизайнера.  Студія пропонує послуги дизайнера для перепланування вашої оселі. 

У Львові відкрили дитячий будинок сімейного типу, фото-1

Рішенням виконавчого комітету у Львові на вул. Тракт Глинянський було створено ще один дитячий будинок сімейного типу. На виховання у цей дитячий будинок сімейного типу передано трьох рідних між собою дітей-сиріт: двох хлопців 17 та 15 років, і дівчину 16 років, а також двох дітей позбавлених батьківського піклування: дівчинку 14 років та хлопчика 11 років. Вони теж є між собою рідними. Про це 032.ua повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Загалом створення другого у місті ДБСТ коштувало бюджету Львова 2 млн грн: 1,8 млн грн – вартість будинку та 200 тис грн – облаштування.

У Львові відкрили дитячий будинок сімейного типу, фото-2

Нагадаємо, відповідно до ухвали ЛМР від 23.09.2013 року № 2665 «Про придбання житла для створення ДБСТ» територіальною громадою Львова в особі Львівської міської ради було придбано житловий будинок на вул. Тракт Глинянський. Загальна площа будинку, який складається з шести кімнат та кухні становить 268,2 кв.м., житлова площа становить 107,8 кв.м. Будівля складається з 2-х поверхів та півпідвалу з гаражем. Площа прибудинкової території становить 534,6 кв. м.

У Львові відкрили дитячий будинок сімейного типу, фото-3

Досі у Львові був лише один Дитячий будинок сімейного типу на Сихові. Там знаходиться 10 дітей, з них 8 – діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, і двоє рідних дітей, один з цих рідних дітей - це усиновлена дитина.

«Який би не був чудовий інтернат, він не зможе замінити дитині життя в сім'ї, надати необхідний досвід для підготовки до дорослого життя. Альтернативою інтернатам та однією із форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є дитячий будинок сімейного типу.

У Львові відкрили дитячий будинок сімейного типу, фото-4

Взагалі в Дитячі будинки сімейного типу влаштовують в основному діти родинних груп, тобто рідні між собою брати та сестри, яких не беруть в прийомну сім’ю чи тим більше під опіку чи піклування, бо багато дітей. Мета цього - з’єднати до купи братів і сестер – великі родинні групи, щоб вони разом росли до повноліття мінімум, а якщо будуть навчатись у вищих чи професійно-технічних закладах до 23 років, або до закінчення навчального закладу. В ДБСТ може одночасно проживати 10 дітей плюс двоє батьків вихователів», - каже начальник відділу у справах дітей Ростислав Тимків.

У Львові відкрили дитячий будинок сімейного типу, фото-5

«Дітей, які б потребували проживання в такого типу закладах є достатньо, на жаль, але найважче – це батьки-вихователі. І тому ми щасливі, що ми знайшли пані Катерину, яка є глибоко духовною особою, маючи духовну освіту і світську педагогічну освіту. Тому ми її знайшли аж в Тернополі і забрали до нас до Львова.

А дітей ми будемо підбирати за принципом, який є закладений в таких дитячих будинках сімейного типу. Тут мають жити брати і сестри, щоби їх об’єднувати, бо в інтернатах вони зазвичай сплять у різних спальнях. Тому зараз тут живе дві родини: два брати і сестричка, та сестричка і братик. Ми так домовились з пані Катериною, що протягом двох місяців, щоб ці дітки трошки адаптувалися, ми доберемо сюди ще п’ятеро дітей і також будемо старатись, щоб це були рідні між собою братики і сестрички. В основному це будуть діти, які є львів’янами, діти, які вчаться в інтернаті або які живуть у будинках дитини. Це дуже кропітка дуже непроста робота.

У Львові відкрили дитячий будинок сімейного типу, фото-6

Окрім того, важливим є і фінансове питання створення такого будинку. 1 мільйон 800 тисяч на будинок і ще 200 тисяч на обладнання, тобто 2 мільйони гривень в кризу – це немалі гроші. Але було прийнято принципове рішення і хоча було важко, але це стало реальністю. І тут ми дякуємо за принципову позицію бюджетній депутатській комісії і сподіваємося, що їх така позиція дасть нам змогу відкрити цього року ще один або і два таких будинки», - сказав директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Олег Березюк.

DSC_7718 (1)

DSC_7718 (1)

«Це велика Божа ласка, що місто не тільки має такі задуми, але і так наполегливо їх реалізовує. Тому що кожна дитина потребує доброго, гарного, приємного дитинства. Тут ми маємо не тільки прекрасні умови матеріального типу, але маємо також і добре виховання. Діти будуть зростати в сім’ї, яка цінності буде ставити на перше місце. І ці цінності потім діти понесуть у життя. Тому ми всі мусимо сприяти місту, допомагати місту, щоби якнайбільше могло бути в нас таких місць для дітей, щоб всі діти відчували себе повноцінними і повноправними громадянами України», - сказав під час відкриття отець-доктор Богдан Прах, ректор УКУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...