Не варто сперечатися з тим фактом, що гарна освіта відіграє важливу роль в житті кожної людини. Так друга вища освіта доступна в багатьох вітчизняних навчальних закладах. Але цілком природньо, що багато молодих людей бажають отримати освіту за кордоном, але вважають, що це просто нездійсненна мрія, адже всі наслухалися про те, які ціни в престижних закордонних навчальних закладах.
Але потрібно відразу сказати, що не всі університети такі дорогі, як думає багато людей. Насправді, в Європі все точно так, як і в нашій країні, - є дорогі навчальні заклади, в яких можуть навчатися тільки обрані. Наприклад, Оксфорд, де навчання коштує десятки тисяч доларів, але при цьому цілком багато і гідних вузів, які пропонують навчання за скромну плату в кілька сотень євро за семестр, або зовсім безкоштовно.
Але зауважимо, що навіть якщо ви хочете вчитися в престижному університеті, але у вас немає можливості оплачувати навчання, то це зовсім не привід засмучуватися. Сьогодні отримати вищу освіту в престижному навчальному закладі цілком реально, навіть якщо у вас немає багатих батьків. Тут найголовніше, щоб ви мали великий рівень знань і могли довести, що ви гідні навчатися в престижному університеті.
Для того щоб дати хорошу освіту талановитим студентам, існує велика кількість грантів, які допоможуть покрити повну вартість навчання, або тільки його частину. Такі гранти видають за особливі таланти й успіхи, найпростіше отримати їх тим, хто блискуче закінчить школу.
Зауважимо, що грант дається в якості одноразової виплати. Тобто, якщо ви пройшли під умови, сума для оплати навчання буде виділена тільки один раз. Більше отримати грант буде неможливо, причому навіть у тому випадку, якщо повністю підходите під умови.
Інший спосіб для оплати навчання - стипендія, яка теж призначається кращим студентам. За кордоном стипендія куди вище і дозволяє легко покрити частину оплати за навчання. Отримати стипендію може далеко не кожен. Її зазвичай призначають за успіхи в навчанні, особливі таланти, наприклад, якщо ви відмінний художник, музикант і т.д. Існує і спортивна стипендія, яку призначають за активне заняття спортом, і деякі спортивні успіхи, наприклад, участь і перемогу на змаганнях.
Ну і саме останнє - стипендія, яку дають за профільними спеціальностями інституту. Крім того, студент може у вільний час ще й працювати, тому з оплатою навчання не повинно виникнути особливих проблем.