Щорічно третього четверга листопада-місяця  міжнародна громадськість відзначає день відмови від куріння. За інформацією головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, куріння є третім чинником ризику виникнення інсульту та інфаркту, а також першим чинником розвитку раку легенів. Щороку в Україні внаслідок куріння помирає 120-140 тис. осіб.

На жаль, за рівнем поширення куріння Україна посідає сьоме місце з кінця серед 132 країн світу. У нас палять 67% чоловіків і 20% жінок.

Кількість курців в нашій країні значно, чому б не спробувати використати цю групу населення як потенційних покупців, зацікавлюючи їх таким рекламних ходом як - гравировка на зажигалке. Це нестандартний вид реклами приверне аудиторію, покупців і як наслідок збільшить обсяги продажів вашої продукції.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я  зробили висновок, що смертність серед курців:
- на 30-80% вище, ніж у некурящих;
- серед хворих на рак в різній формі 95% палять;
- серед померлих від хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) не менше 75% курців;
- смертність від раку легень серед курців вища у 20 разів;
- стенокардія у курців зустрічається частіше у 13 разів;
- інфаркт міокарда уражує курців в 12 разів частіше (особливо до 40 років);
- виразка шлунка буває у курців частіше в 10 разів.

Майже 9 років тому країни-члени Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я підписали текст Рамкової конвенції, спрямованої на скорочення споживання тютюну. Одним з найдієвіших та найефективніших заходів є поступове підвищення податків на тютюнові вироби, що зумовлює реальне підвищення ціни на них. Стратегія поступового підвищення податків на тютюнові вироби водночас дає додаткові надходження до бюджету та спонукає зменшувати споживання тютюнових виробів.