На Львівщині в неволі утримується бурий ведмідь...... для розваг

Утримування тварин, які занесені до Червоної книги, у якихось закладах заради розваги взагалі заборонено. Однак, протягом останнього часу в інтернет-виданнях неодноразово висвітлювалося питання проненалежне утримання червонокнижного бурого ведмедя на відпочинковій базі «Шепільська», поблизу м. Стрия, що на Львівщині 

Враховуючи вищевикладене, департамент екології та природних  ресурсів звернувся до Держекоінспекції у Львівській області та прокуратури Львівської області щодо законності утримання  бурого ведмедя на базі відпочинку «Шепільська» та вжиття відповідних заходів.

 

Варто зазначити, що в Україні бурий ведмідь є видом, що зникає. Він занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП (Міжнародний союз охорони природи), CITES (Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення ) та охороняється Бернською конвенцією.

Окрім цього, згідно зі ст.19 Закону України «Про Червону книгу України» спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється. А відповідно до ст.3.2. Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається.

Одночасно повідомляємо, що у 2011 році за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів та міжнародної благодійної організації «4 лапи» в Закарпатській області був створений Синевирський реабілітаційний центр для бурих ведмедів. Кожен може відвідати центр і побачити бурих ведмедів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі