• Головна
  • Сьогодні в силу вступили нові правила оцінки майна
14:48, 1 листопада 2013 р.

Сьогодні в силу вступили нові правила оцінки майна

Із 1 листопада фізичні особи, які продають рухоме і нерухоме майно, повинні отримувати оцінку майна для сплати податків виключно у спеціалізованих оцінювачів.

Згідно з новими правилами, тепер при здійсненні угод з рухомим та нерухомим майном потрібно обов'язково отримувати оцінку його вартості. При цьому оцінювати вартість майна тепер можуть тільки фахівці зі спеціальним свідоцтвом.

Як повідомляв Ъ-Украина, таку оцінку по всій країні можуть робити 1,5 тис. осіб, проте учасники ринку побоюються, що через поспішно проведену сертифікацію, яка суперечить закону, оцінка нових компаній може бути визнана недійсною за постановою.

Варто зазначити, що до 1 лютого 2014 року діятиме спеціальний перехідний період, у ході якого чинною буде оцінка, проведена також оцінювачами, які не отримали відповідної освіти.

На думку ініціаторів введення нових правил оцінки, вони повинні припинити зловживання на ринку і дозволять залучити додаткові кошти на соціальні програми.

Противники нововведення, серед яких в основному учасники ринку оцінки, запевняють, що з набранням чинності нових правил на ринку нерухомості може виникнути колапс, пов'язаний із дефіцитом оцінювачів та істотним зростанням цін на їхні послуги.

Відзначимо, що нові правила повинні були вступити в силу ще 1 серпня, але того дня уряд надав тримісячну відстрочку оцінювачам для перенавчання. 

Ринок нерухомості України розвивається високими темпами , неухильно зростає кількість різних угод з об'єктами нерухомості. Вони, як і будь-який товар , мають свою ціну - грошовий еквівалент , який до того ж має властивість змінюватися. Необхідність визначити ціну об'єкта в конкретний момент часу виникає дуже часто. Так , оцінка нерухомості потрібна при операціях купівлі-продажу , акціонування підприємств або перерозподілу часток , залучення нових пайовиків і додаткових емісіях акцій , для цілей оподаткування , страхування , кредитування і т. д.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...