• Головна
  • У Львові презентували нове видання «антитабачниківського» посібника з історії України (ФОТО)
11:48, 31 жовтня 2013 р.

У Львові презентували нове видання «антитабачниківського» посібника з історії України (ФОТО)

30 жовтня 2013 року в Палаці мистецтв у Львові в рамках проєкту "Історичні діалоги" відбулася презентація нового видання альтернативного затвердженому Міністерством освіти та науки України посібника з історії України для 10–11 класів. Про це інформує прес-служба Львівської міської організації ВО «Свобода».

DSC_1924

 

Учасниками презентації були: один із авторів підручника, кандидат політичних наук, народний депутат України, віце-прем'єр-міністр із питань соціяльної та гуманітарної політики, міністр освіти й науки Уряду національної альтернативи свободівець Юрій Михальчишин та кандидат філософських наук, директор видавництва "Астролябія" Олег Фешовець. Модератором заходу був координатор проєкту "Історичні діалоги" Михайло Галущак.

DSC_1945

 

Під час вступного слова Юрій Михальчишин зазначив, що перше видання цієї книги, яке вийшло минулого року, отримало чимало схвальних відгуків та зацікавлення з боку педагогічних колективів, передусім сходу та півдня України, де тепер особливо відчутно натиск українофобії.

DSC_1970

 

«Із тим самим авторським колективом, але з деякими доповненнями та розширеннями ми вирішили видати цей посібник у серйознішому оформленні, зробити його широким накладом. Що ексклюзивного ми долучили до змісту цього видання? Роман Василя Шкляра «Чорний Ворон», який висвітлює події у Холодному Яру, спровокував нас присвятити розділ подіям боротьби супроти большевицької окупації та Холодноярської республіки. Холодноярський партизанський рух є по суті першопочатком і засновком пізнішої партизанки УПА, яку вели на заході Україні та яка була логічним й органічним продовженням козацького руху на Наддніпрянщині», – повідомив Михальчишин.

Презентація «антитабачниківської»  історії

 

За словами народного депутата, окремий інтерес мають сторінки посібника, які висвітлюють події Другої світової війни. Його автори подали крізь призму українського руху опору тоталітарним режимам.«Певною мірою ми намагалися висвітлити взаємини українського руху з гітлерівською Німеччиною, адже це є предметом глибоких спекуляцій певних кіл. У засобах масової інформації ми спостерігаємо новий виток «антифашистської» істерії, які демонізують український націоналізм загалом та Галичину як його ареал зокрема. Ми вирішили завдати контрудару та дати незаангажований погляд на події Другої світової війни та роль і місце українського національно-визвольного руху в тих подіях», – повідомив свободівець.

Також автори зосередили увагу на новітній історії України, яка висвітлює останні роки державотворення. «Ці події не висвітлені в шкільній програмі достатньо, аби можна було говорити про розуміння «досягнень» за останній період. А відбулося багато. Це побудова псевдодемократичної держави та її псевдодержавних інститутів, встановлення псевдоринкової економіки, руйнація військово-промислового комплексу та збройних сил, позбавлення України статусу великої держави, масова міграція українців закордон тощо. Всі ці явища потребують серйозного та повного аналізу, претендують на глибину пізнання і, сподіваюся, що нашим школярам цікаво доторкнутися до того періоду історії, в якому вони сьогодні живуть та творцями якого мають стати», – зазначив Юрій Михальчишин.

Щодо авторського колективу Юрій Михальчишин зауважив, що серед творців видання є як корифеї української історіографії, так і молоді історики. «У нас досить цікава добірка авторів. Такі видатні корифеї української історичної школи, як Ігор Федик, та генерали історичної думки, як Андрій Козицький. Водночас присутні зовсім молоді історики, як мій товариш, депутат Львівської міської ради Богдан Галайко. Тобто нам вдалося оптимально підійти до формування авторського колективу та зробити посібник не тільки насиченим інформацією, але й цікавим. Головна мета нашого проєкту – зробити історію цікавою, повернути зацікавлення читанням і зробити книжку  модною», – повідомив народний депутат.

 «Попередньо наше видавництво працювало над виданням підручника з історії України для 5 класу, теж альтернативного тому, який затвердило Міністерство освіти та науки. За це Табачнік нацюкав на нас прокуратуру, Службу безпеки України та податкову, мотивуючи це буцімто нашою антидержавницькою діяльністю. Ми цього не злякалися, прикладом чому є видання посібника з історії України для 10–11 класів. Коли ми, власне, долучилися до роботи над ним, то завдання полягало у формуванні композиції, редагуванні тексту та ілюструванні. Ілюстрації та коментарі до них є концентрованим джерелом інформації. Сподіваюся, що невдовзі ми видамо практично всі підручники з історії України для кожного з класів. Це буде не тільки даниною правдивій історії, а стане історичною подією»,- зазначив директор видавництва «Астролябія» Олег Фешовець.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...