• Головна
  • Сьогодні у Львові відбудеться прем’єра міжнародного благодійного проекту «ДІМ»
16:00, 30 жовтня 2013 р.

Сьогодні у Львові відбудеться прем’єра міжнародного благодійного проекту «ДІМ»

Сьогодні, 30 жовтня, в Драматичному театрі ім. Л.Українки вперше у Львові відбудеться прем’єра танцювальної вистави «Дім». Проект «Дім» - це танцювальний перформанс постановників зі Швеції - хореографів Бенно Ворхама та Сибріг Доктер у співпраці з дітьми з дитячого будинку (м. Білгород-Дністровський, Україна) та відомими танцюристами з України, Молдови та Білорусії. Про це інформує прес-служба ЛМР.

Протягом одного місяця професійні танцюристи та хореографи з чотирьох країн працювали у проекті з групою дітей віком від 12 до 15 років з Дитячого будинку Одеської області. Під час інтенсивної роботи було відібрано 6 дітей, які продовжили роботу над виставою. Результатом такої взаємодії стало театральне дійство, з елементами сучасної хореографії.

«Перформенс «ДІМ» - це не просто вистава на межі різних стилів театрального мистецтва. Це персональні переживання кожного танцюриста, дорослого чи дитини, спроба прислухатись до їх уявлень про дім, про своє місце у світі. Це колекція їх власних переживань та уявлень, які згодом втілені у танці. Проект націлений ще й на пробудження власних відчуттів кожного глядача, спонукає довіритись своїм емоціям і переживанням. Кожна вистава не схожа на попередню, тому що на сцені відбувається певна імпровізація. Також музичний супровід створюється прямо під час вистави професійним музикантом з Румунії (Єн Коррой)», - каже Катерина Радченко, координатор проекту в Україні, голова ГО «Мистецькі мандри».

Головна ідея проекту - сформувати розуміння поняття «дім» через пізнання власного тіла, в процесі творення танцювального перформансу. Вистава складається з коротких новел, де діти разом з дорослими намагаються зрозуміти, що для них є дім. Дім – це алегорія, яка зображується в конкретних прикладах на сцені.

«Дім як загальнолюдська цінність хвилював мене багато років. Дім як родина, як частина нашого повсякденного життя, дім як те, що пов’язує нас з близькими нам речами і людьми. І, зрештою, дім, як моє власне тіло. Проект поєднав в собі кілька етапів: спочатку ми грали в різні ігри з дітьми, проводили з ними досить багато часу в спілкуванні. В нашій команді також працював професійний дитячий психолог. Адже це діти з дитячого будинку, у яких внаслідок життєвих обставин могло скластися зовсім інше уявлення про дім. Ми хотіли розкрити їхні емоції. Проект націлений також на соціалізацію цих дітей: кожного разу вони переборюють власні страхи, виходячи на сцену, розкриваючи власні думки та емоції. Це другий етап всеукраїнського туру - в червні пройшли вистави в 8 інших містах України, а також вже відбулись подібні проекти в Молдові та Білорусі. Це був новий цінний досвід і для кожного професійного танцюриста проекту, адже ми вчили дітей, а вони вчили нас. Цю здатність не потрібно втрачати жодному з нас - те, що ми називаємо взаєморозумінням», - каже Бенно Ворхем, ініціатор проекту, хореограф-постановник (Швеція).

Прем’єра танцювальної вистави «Дім» відбудеться в рамках Всеукраїнського туру, який пройде з 29 жовтня до 3 листопада у містах України: Луцьку, Львові, Тернополі, Рівному та Житомирі. У Львові проект відбувається за підтримки управляння культури та управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР, Драматичного театру ім. Л.Українки та Мистецької майстерні «Драбина».

Міжнародний благодійний проект «Дім» у співпраці з Громадською організацією «Мистецькі Мандри» (м. Одеса) запрошують всіх охочих відвідати незабутній перформанс. Захід розпочнеться о 19.00 год. у Драматичному театрі ім. Л.Українки за адресою: вул. Городоцька, 36.

Довідка

Проект «Дім» вперше було розпочато в 2012 році в Молдові, в результаті чого відбувся тур містами Молдови. Також у вересні 2013 року проект відбувся в Білорусії. В кожній країні, команда танцюристів працює з дітьми з Дитячих будинків з цієї країни. В червні цього року вистава вже була показана в Одесі, Києві, Донецьку, Кривому Розі, Дніпропетровську та Ялті.

 

Учасниками проекту є:

-              LAVA Dansproduktion: Сібріг Доктер & Бенно Воорхам (Стокгольм, Швеція)

-              Олександра Сошнікова & Сергій Головня (Кишинів, Молдова) - хореографи ансамблю «Фантазія», виконавці сучасного та класичного танцю.

-              Данило Бєлкін & Дмитро Візір & Марія Кондратьєва (Дніпропетровськ, Україна) - викладатська діяльність в сфері сучасного танцю, перформанс, участь в міжнародних проектах.

-              Інна Асламова  (Гомель, Білорусь)  - хореограф, керівник відділу сучасного танцю Гомельської дитячої хореографічної школи, лауреат міжнародних конкурсів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...