«Понаїхали!» або «Ласкаво просимо в хлiбосiльну Україну!» - 032.ua

«Понаїхали!» або «Ласкаво просимо в хлiбосiльну Україну!»

Допоможе нам наша знаменита толерантність уникнути другого «Бірюлево», і тоді, коли приїжджих стане набагато більше, ніж зараз?

Кількість іноземців може зрости

Україна - країна толерантна і гостинна. Про це постійно говорять політики. Особливо зараз, коли ми начебто, нарешті, визначилися з геополітичним курсом і всіляко декларуємо свою лояльність до Європейського Союзу.
Менш ніж за рік число іноземців, які офіційно стоять на обліку в Україні, зросла в 1,5 рази (105 тисяч у 2012-му проти 162 тисяч в цьому році). Їх реальне число - набагато більше. Більш того, тисячі іноземців щороку просять притулку в Україні. Поки наша країна проводить жорстку політику щодо біженців.
Однак у зв'язку з бажанням догодити ЄС така політика може змінитися. І справа тут не тільки в горезвісних європейських цінностях, однією з яких є гуманізм, але і цілком зрозуміле бажання європейських країн захистити себе від потоку мігрантів. Україна в цьому плані цілком підходящий бар'єр.
73401
Мирне небо, дешева освіта, вищі зарплати, ніж, приміром, у тих же Грузії та Вірменії залучають в нашу країну іноземців.

Їх звичаї

Емігранти привозять в Україну свої традиції, що з одного боку, сприяє обміну культурним досвідом, але має місце такий обмін насправді?
Словом, чим більше чисельність етнічної групи приїжджих, тим складніше вона асимілюються з корінним населенням і менш здатна сприйняти традиції країни, в якій вона знаходиться.
«Відбувалося все у відділенні «Приватбанку». Гучні розмови по телефону, грубі репліки на адресу тих, хто зробив зауваження. Без черги в касу лізе, під спідницю кожної  дівчині заглядати намагаються - одним словом ведуть себе, м'яко кажучи, зневажливо по відношенню до всіх. Довелося втрутитися і поставити на місце цих «студентів» новоспечених. Зрозуміло, в межах закону. А не так давно бачив картину, коли натовп кавказців, узбеків і ще когось включив «лезгинку» дуже голосно (це в годину ночі десь) і танцювали, окупувавши всю територію навколо. Нуль реакції з боку оточуючих», - так один з користувачів соцмереж описує свої враження від «спілкування» з іноземцями.

Знову ж, подібна поведінка приїжджих може бути просто реакцією на так звану побутову ксенофобію».

Можна кидати слідом іноземцям презирливе «Понаїхали!», але адже саме мігранти з Середньої Азії і Кавказу часто беруться за роботу, якою нехтують слов'яни. Наприклад, ту ж Москву підмітають в основному приїжджі. А в українських містах зараз дуже великі проблеми з двірниками - їх катастрофічно не вистачає. Приватному підприємцю будівельник з Узбекистану або Туркменії обходиться дешевше, ніж вітчизняний працівник.
Не варто забувати про те, що українці, які поїхали шукати заробітку в країнах Євросоюзу, перебувають не в найкращих умовах.

Може, така природа націй? Охороняти свій соціум від усього чужорідного, а ідею про єдиному людському суспільстві, де представники всіх рас і народностей живуть мирно і дружно, придумали пропащі утопісти?

Злочини і покарання

Нещодавно всю Москву сколихнуло вбивство 25-річного Єгора Щербакова, який отримав смертельний удар ножем від представника кавказької діаспори.

Жителі району Західне Бірюлево, до яких приєдналися кілька сотень радикально налаштованих націоналістів, розгромили торговий центр і овочеву базу, де сконцентровані трудові мігранти з Середньої Азії і уродженців російського Північного Кавказу, перевернули кілька машин і торгових наметів.
Як говориться, Україна - не Росія! Допоможе нам наша знаменита толерантність і тоді, коли приїжджих стане набагато більше, ніж зараз?

Чому злочини, вчинені іноземцями, викликають такий суспільний резонанс? П'яні молодці збивають на пішохідних переходах дітей, в нічних клубах часто відбуваються бійки, в тому числі і з поножовщиною, людей грабують, садять «на голку», гвалтують і вбивають. В Україні дуже високий рівень злочинності. Ми, здається, до цього давно звикли, і читаємо кримінальну хроніку, наче книжку про бандитів.

Але є одна обставина, яка змушує людей виходити на вулицю, а часом навіть проявляти агресію. Відповідати насильством на насильство. Суспільство, як правило, вибухає, якщо злочин скоїть міліціонер, «мажор» і... іноземець.

24 жовтня російський опозиційний політик Борис Нємцов оприлюднив у своєму блозі цікаву статистику: «Кількість злочинів, скоєних вихідцями з СНД в 2012 році, склало 1.6% від усіх скоєних правопорушень (37 тисяч з більш ніж 2 мільйонів 300 тисяч правопорушень) При цьому вихідцями з Середньої Азії і Закавказзя скоєно ще менше злочинів, оскільки в 1.6% входять громадяни України та Білорусі».

На сайті МВС України наведено такі дані: за станом на 20 листопада минулого року іноземцями було здійснено лише 1,2% злочинів. Для порівняння: відсоток злочинів, скоєних неповнолітні за той же період склав 5%.
А тепер перейдемо до конкретних прикладів з української дійсності.

Толерантні протести

У Маріуполі в ніч з 2 на 3 грудня 2012 року в нічному клубі «Арка» був поранений 20-річний співробітник, а другий - 22-річний Северин Кравченко був вбитий. За гарячими слідами були затримані два азербайджанця. Вбивство отримало великий резонанс, і національність правопорушників зіграла в цьому не малу роль. 8 грудня 2012р. біля прокуратури зібралося близько 400 чоловік на мітинг.

Мітингувальники говорили про необхідність громадського контролю за ходом справи, щоб його не спустили на гальмах, оскільки, за словами виступаючих, один з нападників є племінником впливового депутата Маріупольської міської ради, директора одного з міських ринків.

Мітингувальники акцентували увагу на тому, що не виступають проти національної громади, до якої належать обвинувачені у цій справі. «Злочинність національності не має, - говорили вони, - ми вимагаємо справедливості. Нехай винні відповідатимуть перед законом за вчинений злочин, не намагаючись задіяти своїх впливових родичів і їх серйозні фінансові можливості».

У Донецькій області 10 жовтня пізно вночі біля нічного клубу "Зефір" у Горлівці сталася бійка між відвідувачами, у результаті якої 21-річного хлопця зарізали смерть, ще один з серйозними пораненнями потрапив в реанімацію. Як розповіли очевидці події, двоє кавказців витягли ножі і почали розмахувати ними. Після цього сталася бійка "стінка на стінку" і кілька людей отримали ножові поранення. У вбивстві підозрюють двох братів - уродженців Вірменії, які тривалий час проживають в Україні. Вони є студентами Горлівського автомобільно-дорожнього інституту.

Відразу ж після вбивства під стінами міського відділу міліції пройшов мітинг. Але причиною його були не націоналістичні настрої. Мітингувальників, швидше, обурила млява, на їхню думку, реакція на подію міліціонерів і затримання 17 учасників бійки. Протестувальники побоювалися, що таким чином винні зможуть піти від відповідальності, а на невинних можуть «навісити» тяжкий злочин.

Брати, підозрювані у вбивстві 21-річного Володимира Жердєва біля нічного клубу «Зефір», зараз знаходяться в СІЗО р. Артемівська.

Друге ЧП, в якому в соціальних мережах намагалися надати національне забарвлення, відбулося в Єнакієвому. Повідомлення про міжнаціональної розне з'явилися в інтернеті після резонансного ДТП, в якій загинула 12-річна школярка. Винуватцем аварії виявився 22-річний кавказець, який на даний момент перебуває в ізоляторі тимчасового утримання.

При цьому, як запевняє начальник Єнакієвського міського відділу міліції Олександр Сербулов, на даний момент немає підстав говорити про міжнаціональної ворожнечі чи конфлікти на цьому ґрунті на території міста. «Що стосується конкретно цього випадку, то водій, хоч і кавказець, але він є уродженцем і жителем Єнакієва. Це ще раз говорить про те, що розмови про міжнаціональної ненависті - безпідставні», - резюмував Олександр Сербулов.

Луганські біти і харківська різанина

У Луганську в жовтні 2011-го року в кафе «Таїс» студент з Туркменії вбив 23-х річного луганчанина Володимира Сафонова. Місцеві активісти під стінами юрфаку університету, де навчався туркменів, провели акцію протесту під гаслами «Студенти-іноземці вбивці геть з України».

Через два тижні люди у медичних масках і з битами увірвалися у гуртожиток іншого вузу і побили іноземних студентів, а перед цим розгромили кіоск, де продавали шаурму.

Міліціонери затримали погромників. Організатором групи нападників виявився тренер з тайського боксу Володимир Скавинский.

У 2012-му він був звільнений з СІЗО, а підприємцю, власнику кіоску, був повністю відшкодовано матеріальні збитки.

Говорячи про Луганську не можна не згадати і ще одну в деякому сенсі протилежний історію. Нігерійський студента Олаолу Фемі 1,5 роки провів у луганському СІЗО.

Нігерійця досі судять за нанесення легких тілесних ушкоджень трьом громадянам України в ході бійки, яка була 4 листопада 2011 року.

Щоб домогтися звільнення студента, місцеві правозахисники розгорнули в ЗМІ потужну кампанію в його захист. А на одне із засідань суду приїздив консул Посольства Нігерії. 18 квітня цього року Олаолу Фемі вийшов із СІЗО.
Луганск
Таким чином, звичайного кримінального злочину була надана яскраво виражена етнічна забарвлення.

А в цілому, Луганськ - доброзичливе місто. Луганчанки, що йдуть під руку з чорношкірими хлопцями, - тут давно картина звична. Іноземних студентів у місті багато, а любов, як відомо, - велика сила, здатна перемогти будь-яку ксенофобію.

Харковом також не правлять расистські настрої. Місцеві жителі вже начебто звикли до іноземців, в тому числі з країн Африки та Азії, які щорічно тисячами приїжджають на навчання у вузи міста.

Однак нетерпимість до «понаїхали» серед корінних харків'ян все ж є. Яскравий приклад тому - реакція людей на останню подію. роє кавказців, як стверджують очевидці, увірвалися в вагон трамвая і почали жорстоко бити пасажирів. В першу чергу вони налетіли на водія, жінку. У конфлікт втрутилися пасажири і двоє «гостей» накинулися на них з кулаками. Одному з потерпілих розбили голову пляшкою.

Здавалося б, побутове хуліганство. Подібні час від часу відбуваються в місті. Але харків'ян зачепила національність злочинців.
Снимок-1
Снимок-2
А кількома днями раніше біля кафе на вулиці Петровського, в якому за рідкісним винятком «тусуються» кавказці, влаштували розбирання п'ятеро азербайджанців і троє українців. У міліцію ніхто з учасників конфлікту не звертався. Після цього в соціальних мережах харків'яни почали всерйоз розглядати «бирюлевский» сценарій в місті.
Якщо говорити в загалі то іноземці в Харкові почуваються цілком комфортно, можна сказати, іноді навіть господарями міста. Вони влаштовують гонки на занижених «Ладах» без номерів по міських вулицях і вкрай незадоволені, коли за це їх затримує міліція.

Так, буквально на початку жовтня на проспекті Леніна «Лада - Самара» на величезній швидкості врізався у Nissan. Майже відразу ж після ДТП на місце події почали з'їжджатися друзі водія і пасажирів «Лади». Буквально через 15 хвилин на місці події вже було близько 15 осіб громадян Туркменістану. Всі їхні машини були без номерів, прикручувати які вони почали вже у присутності інспекторів ДАІ.
Снимок-4
Наприкінці минулого року на території студмістечка сталася масова бійка між двома групами іноземних студентів медичного університету - туркменами і азербайджанцями. Причина конфлікту - харків'янка. Точніше, «гості» не поділили, з ким вона буде зустрічатися. В результаті один з іноземців до смерті забив іншого. Деяких особливо радикально налаштованих харків'ян таке положення справ довело до «білого жару». В результаті 23-річний Віталій Кандичанский почав в прямому сенсі слова різати іноземців. Хлопець скоїв шість нападів, в результаті важкі ножові поранення отримали двоє нігерійських студентів, громадянин Марокко і троє громадян України.

У грудні 2012-го року в селі Біленьке під Запорожем розгорівся конфлікт між десантниками, які полювали в окрузі населеного пункту і місцевими жителями - вірменами. Представник вірменської діаспори намагався застрелити мисливську собаку, а після напав на єгеря, стріляючи йому по ногах. За словами єгеря Володимира Костіна, під час полювання, шестимісячна лайка пробігла через огороджену ділянку, ледь не втративши життя, так як місцевий мешканець відкрив вогонь по тварині з нарізного карабіна.

На місце події викликали міліцію, а поки правоохоронці їхали, стали прибувати вірмени, товариші «стрілка».
e1c6c99c19aa149522452c68d5e4b8cd
«Коли ми побачили, що вірмен стало більше, ніж наших, то зателефонували друзям, і через час на місці з'явилося близько 40-ка десантників. До одного з наших хлопців підійшов вірменин, і сказав, що вони будуть нас «різати», - розповів Володимир Костін.

Як з'ясувалося, син стрілявшого стажується в прокуратурі Шевченківського району. Молодий чоловік, прикриваючись прокурорським посвідченням, знищував докази на місці інциденту.

З боку силовиків не було ніяких дій, поки десантники не заблокували їх машинами і не поставили ультиматум, щоб все робилося по-закону.

Конфлікт затягнувся на 12 годин. Після того, як десантники поїхали, на місце приїхав «Беркут» - охороняти вірмен.

У Запоріжжі невідомі напали на марокканців і зарізали одного з них ножем. 9-го липня біля бару «Кефір» були побиті 3-х осіб - 2-е громадян Марокко і їх друг - українець. Потерпілі впізнали нападників.

В ту ніч на 3-х молодих людей напали - 2-е відбулися кількома ударами, а один громадянин Марокко, по імені Алайдин, отримав 5 ударів ножем і був госпіталізований в 5-ю лікарню «швидкої».
4
За словами постраждалих, у райвідділі, куди доставили побитого марокканця і українця - їм намагалися «пришити провину», як вони самі висловилися.

А 1-го серпня в центрі Запоріжжя кавказець-торговець порізав покупця за «косий погляд». на проспекті Металургів (на стихійному ринку) був порізаний чоловік 50-55 років, а його товариш отримав перелом носа. За словами свідків події, нападник - один з торговців неслов'янської зовнішності. Торговцю не сподобався погляд чийсь. Він спочатку розбив ніс одного з перехожих, а потім відійшов убік і повернувся вже з великим армійським ножем.

За інформацією співробітників 3-ї міської лікарні, потерпілий отримав 5 глибоких ножових поранень - 4 в корпус і 1 в стегно. Медпрацівники 3-ї лікарні також заявили, що якщо найближчим часом не зробити операцію пораненому чоловікові, він може загинути. У підсумку, «швидка» забрала потерпілого до 9-ї міськлікарні.

Ненависть і любов

У Львові рік тому 26-річний марокканець вбив відомого лікаря, професора, завідувача травматологією Леона Фрайфельда. Іноземець так понівечив жертву, що його особу встановили лише через добу за наручним годинником. Є версія, що марокканець таким чином вирішив помститися професору, який відрахував його медуніверситету. Медики кажуть, що студент підробляв у лікаря, однак той звільнив його, коли викрив у вживанні наркотиків.

А от в Миколаєві ксенофобії і нетерпимості до представників іншого етносу і релігії просто немає - у місті налічується понад 130 національностей, які вільно і безпечно "їздять" по центральних вулицях, працюють, займаються творчістю, навчаються в міських вузах.

Більш того, миколаївські дівчата дуже "толерантно" ставляться до представників "інших культур" - вони "розводять" іноземців у партнерстві з ресторанами і магазинами, тому кожен турок, азербайджанець або грек розглядається ними як потенційний "грошовий мішок".

Наприклад, середній рахунок за вечерю становить 200-300 грн на одну людину, то іноземець заплатить в 2-3 рази більше. Варто додати, що підприємливі миколаївські нареченої встановлюють зв'язки не тільки з ресторанами, але і магазинами одягу і ювелірних виробів!

Підводячи підсумок, зазначимо, що, найчастіше, ксенофобія і національна нетерпимість є дуже вигідною для держави.

Переорієнтація народного гніву на «чужих» завжди допомагає уряду відвести удар від себе. Особливо цим грішать країни, що претендують на роль сучасних імперій. Що логічно - адже ніщо так не піднімає бойовий дух, як клич «наших б'ють!».
Війна в Іраку дивним чином збіглася з с**кс-скандалом в Америці з участю Клінтона.
А в Росії «кавказьке питання» вже за традицією спливає як раз тоді, коли Путіну потрібно відволікти росіян від економічних проблем.

Україна - мирна країна. І незважаючи на локальні спалахи ненависті, поки ніяких ознак можливого «Бірюлево» тут не спостерігається.

Чи збережеться в майбутньому в нашій країні етнічний мир, залежить від багатьох факторів.
Від терпимості українців і від поведінки самих іноземців, від їх бажання поважати культуру і традиції нашої країни. Ну і, звичайно ж, від уряду, якому необхідно дуже тонко підходити до вибухонебезпечного національного питання.
Олена Зелена
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У вівторок, 15-го січня, у Львові від кору померла 36-річна жінка.  Про це у коментарі для 032.ua розповіла головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко. "Пацієнтка мала важку соматичну патологію, захворювання, яке лікувала ще з дитинства. Вона захворіла на кір, який відразу викликав ускладнення - запалення легень, дихальну та серцеву недостатність. На жаль, врятувати жінку не вдалося", - зазначила Наталія Тімко.  Як вона також додала, Львівська обласна ін...
Пригоди
Вчора, 16-го січня, близько 19:37 на вулиці Шевченка у селі Семенівка Пустомитівського району сталася ДТП з потерпілими.  Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівщини, передає 032.ua. Читайте також: З пожежею на олійному заводі «Майола» поблизу Львова боролись майже сто рятувальників, - ФОТО Як попередньо встановили у поліції, невідомий водій, керуючи невстановленим автомобілем, скоїв наїзд на пішохода, 29-річного місцевого мешканця, після чого в...
Суспільство
Львів все частіше називають найкомфортнішим містом для життя в Україні. Попри велику кількість переваг столиці Західної України, серед її основних недоліків виокремлюють проблему транспорту. Її вирішення не в останню чергу ускладнюють затори та затяті водії-порушники на кшталт геніїв паркування з девізом “а де я маю стати”. 032.ua склав жартівливий тест та пропонує своїм читачам перевірити, до якого із трьох типів львівських водіїв належите ви. Зауважимо т...
Пригоди
Вчора, 16-го січня, о 17:26 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про пожежу на олійному заводі в с. Ставчани неподалік Львова.  Про це повідомляє 032.ua.  Як зазначили у прес-службі ГУ ДСНС, пожежа виникла на території підприємства з виробництва соняшникової олії в окремій металевій сушці з насінням соняшника, розміром 12×4×23 м. Фото: Ігор Зінкевич/Facebook.com Читайте також: Співак зі Львова презентував пісню, з якою виступить у Нацвідборі Євр...
Культура
Ivan NAVI боротиметься за право представляти Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019. Про це повідомляє 032.ua.  Презентацію нової композиції, створеної спеціально для відбору, співак анонсував у своїх соцмережах.  "Прем’єра моєї першої англомовної пісні “All for the love”. Це перша пісня, до якої я написав музику, тому вона для мене особлива", - зазначив Ivan NAVI на своїй офіційній сторінці у Facebook. Читайте також: Якою буде погода...
Суспільство
17 січня з 9 до 22 години тимчасово припинять водопостачання у центральну частину міста. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, води не буде за такими адресами: вул. Зелена, 1 - 89; 2 - 88; вул. Франка, Винниченка, Підвальній, пл. Торговій, вул. Городоцькій, 1 - 51; 2 - 28; Огієнка, Стефаника, Князя Романа та прилеглих до них. Незручності пов'язані з плановими роботами на трубопроводі: на вул. Водогінній влаштовуватимуть засувку, діаметром 30 см...
Партнерський матеріал
Все ще доїдаєте новорічне олів'є і ніяк не можете приступити до роботи? А час летить. Що робити? Щоб допомогти вам яскраво увійти в цей 2019 рік, реалізувати все-все свої цілі, мрії і плани, 3-4 лютого в НСК Олімпійському, в м.Києві ми проводимо для вас найпотужнішу подію цього року - Мегатренінг. 25 сильних спікерів і цілих 2 дні практичного контенту. Ви просто не зможете не застосувати ці знання у своєму житті. Отже, що будемо прокачувати: Мотивація і ос...
Суспільство
У новому, 2019-му році у Львові планують розширювати перелік послуг, які надають у Центрах надання адмінпослуг міста, а також - відкрити нові територіальні підрозділи у смт Рудно, смт Брюховичі та місті Винники. Як повідомили у прес-службі Львівської міськради, йдеться, зокрема, про дистанційне замовлення послуг ЦНАПів, впровадження "Консультацій для підприємців", запуск сервісу "Мобільний адміністратор", підвищення рівня інклюзивності усіх Центрів. Згідно...
Доповнено
16 січня близько 17 години у Львові анонім повідомив по телефону, що у супермаркеті "Арсен" на проспекті Чорновола, 93 закладено вибухівку. Про це поінформував голова ГО "Варта-1" Ігор Зінкевич на своїй сторінці у Фейсбуці. На місці події працювали правоохоронці, спеціалісти-вибухотехніки, кінологи, слідчі та працівники інших спецслужб, які евакуювали відвідувачів супермаркету та обстежили супермаркети "Арсен" і "Ашан", що розташовані на пр. Чорновола. Чит...