• Головна
  • У Львівській політехніці відбудеться творча зустріч із Романом Лубківським
18:11, 21 жовтня 2013 р.

У Львівській політехніці відбудеться творча зустріч із Романом Лубківським

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» запрошує до спілкування із Романом Лубківським — лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, народним депутатом Верховної Ради першого скликання, Надзвичайним і Повноважним  Послом України.

У межах зустрічі присутні матимуть нагоду пізнати краще нашого сучасника — автора численних збірок та книг, досвідченого перекладача та невтомного дослідника.

Напередодні 200-літнього ювілею Тараса Шевченка, як вважає Роман Мар’янович, не зайвим буде вкотре замислитись над роллю Кобзаря в українській історії. «Для кожного українця Шевченко — це більше, ніж письменник. Український Геній людства став для нас сумлінням нації, пророком, єдине слово якого здатне спасти покоління. Ця подія повинна послугувати каталізатором об’єднання суспільства, тож ми відзначимо її у «сім’ї вольній, новій», — переконаний Роман Лубківський.

Стежками життя та творчості Шевченка, якими упродовж тривалого часу мандрував поет-дипломат, ще у 1987 році надихнули Романа Мар’яновича на видання книги «Карбівня». Згодом, у 1990 році, його невгамовна творча вдача дарує світу цікаво задуманий цикл «Погляд вічності», що відтворює особливу персональну історіографію Кобзаря.

Упродовж творчого життя поет намагається знайти відповіді на запитання: «Місце де Твоє? Де певний вимір? Грань?». Йдучи стежкою громадсько-політичного діяча, Роман Лубківський не нехтує реалізацією власних ідей, ініціатив, задумів. Так, будучи депутатом першого демократичного скликання, ініціював підняття національного прапора України над Верховною Радою, поклав початок традиції складення присяги Президентами України на Пересопницькому Євангелії. Перебуваючи на дипломатичній службі, всіляко сприяв піднесенню авторитету України на міжнародній арені.

Численними ініціативами Роман Лубківський зробив вагомий вклад у збереження національно-культурної спадщини, зокрема, по відновленню історичної пам’яті та вшануванню пам’яті великих українців. За його сприяння започатковано Міжнародну премію імені Івана Франка (1986 р.), реконструйовано музеї Івана Франка, «Русалки Дністрової», Михайла Грушевського, гетьмана Івана Виговського, створено меморіальні садиби — Маркіяна Шашкевича, Осипа Маковея та родини Устияновичів.

За активної участі митця широко відзначався ювілей Богдана-Ігоря Антонича та Маркіяна Шашкевича. Завдяки поету було встановлено, а згодом і реставровано, пам’ятник на могилі Антонича у Львові, меморіальну таблицю на вул. Городоцькій, 50, пам’ятний знак у с. Новиця на Лемківщині, організовано меморіальну кімнату в м. Горлицях (нині територія Республіки Польща) та музей родини Антоничів (с. Бортятин на Львівщині).

Зустріч відбудеться 23 жовтня 2013 року о 15.00 год. у Актовій залі головного корпусу Національного університету "Львівська політехніка".

За додатковою інформацією  звертатися до Марії Галік: тел. 258-01-51; 258-01-61 чи на e-mail: [email protected]

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...