Феномен Галицької митрополії досліджують науковці з різних країн на конференції у Львові

4 жовтня в УКУ розпочалася міжнародна наукова конференція «Між Константинополем, Києвом, Москвою, Сочавою та Римом: Галицька митрополія в 1303–1808 роках». 3 дні на прикладі феномену Галицької митрополії експерти з України, Білорусі, Литви, США, Росії, Угорщини обговорять особливості розвитку київського християнства та унійні ідеї в східній Європі протягом п’яти століть – від княжих часів і до початку модерної доби.

Митрополит Львівський вл. Ігор (Возьняк) під час привітання зазначив, що нам бракує порозуміння щодо тих подій, які відбулися в цей час. Тому така конференція повинна здійснити певний вплив як на її учасників, так і на тих, хто результатами цього заходу будуть користуватися в подальшому для кращого розуміння тих подій, які відбувалися поза нашою участю.

Ректор УКУ о. д-р Богдан Прах звертаючись до учасників, зауважив, що ми зараз знаходимося на порозі пошуку нових можливостей погляду на свою історію. «Відтак прийшов час нам самим її писати», – зазначив о. Богдан Прах.

На думку багатьох науковців – церковна історія зараз є доволі перспективною галуззю для дослідження. Особливо цікава історія релігії на території України з її поліконфесійною складовою, яка відкриває для науковців нові можливості. Відтак Галицька митрополія, яка розміщена на перетинах православних Візантії та Росії з католицьким Заходом, є певним феноменом як в історичній, так і богословській площинах для дослідження.

Як зазначив декан гуманітарного факультету Ігор Скочиляс, проведення такого рівня конференції є відображенням реформ та впроваджень, які відбуваються на історичній програмі, коли історики разом з богословами вивчають «Київське християнство та унійну традицію». Відтак перші мають змогу зрозуміти богословські аспекти всіх тих змін, які відбувалися протягом цієї епохи, в той час як богослови можуть глянути на це крізь призму історії.

Конференція, яка приурочена до 1025-ліття Хрещення Русі (988-2013) та 710 років з моменту заснування Галицької митрополії, триватиме до 6 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі