• Головна
  • Обговорюючи Угоду про розподіл вуглеводнів, ми ділимо шкуру невбитого ведмедя, - експерт
Актуально
12:46, 3 жовтня 2013 р.

Обговорюючи Угоду про розподіл вуглеводнів, ми ділимо шкуру невбитого ведмедя, - експерт

Актуально

Обговорюючи Угоду про розподіл вуглеводнів між урядом і компанією «Шеврон», нам треба не ділити шкуру невбитого ведмедя, а думати про те, наскільки безпечна розробка сланцевих родовищ. Про це сказав ректор Національного лісотехнічного університету Юрій Туниця у своєму виступі на громадському обговоренні щодо пошуку, розвідки та видобутку вуглеводнів на території Олеської площі, яке відбулося 2 жовтня у сесійній залі Львівської обласної ради.

«Ми чомусь зосереджені на тому, як ділити те, чого ми не маємо, - зазначив він. - Хочу, щоб ви мене правильно зрозуміли: я дуже хочу, щоб Україна мала енергетичну незалежність, щоб наші люди жили краще і щоб ми не проґавили момент, коли зможемо збагатити нашу національну скарбницю. Але нам треба не ділити, а говорити передусім про те, наскільки це безпечно».Я дуже хочу, щоб Україна мала енергетичну незалежність, щоб наші люди жили краще і щоб ми не проґавили момент, коли зможемо збагатити нашу національну скарбницю.

Юрій Туниця зазначив, що зараз говорять про чотирикратний захист, однак на Чорнобильській АЕС також був чотирикратний захист, проте це не вберегло від катастрофи. І хоч компанія «Шеврон» каже, що гарантує очищення води і ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, однак, на думку ректора, вкладати гроші в превентивні заходи в десятки разів ефективніше, ніж у ліквідацію наслідків.

Юрій Туниця також наголосив, що однієї експертизи, зробленої за короткий час, далеко не достатньо для того, щоб приймати зважені рішення для теперішнього і майбутніх поколінь. «Має бути об’єктивна наука – слово, яке ґрунтується на фактах і їх аналізі», - наголосив науковець. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...