Захід і Схід обміняються досвідом у вирішенні проблем ОСББ

Сьогодні,24 вересня, представники ОСББ західних та східних областей України зустрілись за круглим столом для обговорення спільних проблемних питань та обміну досвідом у їх вирішенні.

Як повідомив представник Львівської ГО «Ресурсний Центр для ОСББ» Михайло Васюта, місто Львів співпрацює зі своїми колегами з міст Східної України, а саме Луганська і Харкова, щодо тематики ОСББ, покращення їх функціонування, створення сприятливих умов для діяльності, обміну кращими практиками.

«Сьогодні, як і 5 років тому, для кожного власника квартири багатоквартирного будинку є актуальним питання як зменшення вартості, так і покращення якості житлово-комунальних послуг. У зв’язку з цим Верховна Рада України прийняла загальнодержавну програму щодо реформування ЖКГ по всій Україні. Вона передбачає досягнення багатьох цілей, зокрема зменшення споживання електроресурсів, утеплення, проведення тарифної реформи, а також передачу до 2014 року 70% будинків на обслуговування ОСББ або інших форм самоорганізації населення. На жаль, у частині створення ОСББ ця програма практично не виконується. Для прикладу, у Львівській області до кінця 2013 р. має бути утворено 2556 об’єднань, а є створено лише 1022», - повідомляє Михайло Васюта.

Враховуючи ситуацію, що склалась, ГО «Ресурсний центр для ОСББ» реалізовує обмін кращими практиками у діяльності ОСББ в західних та східних областях. Це вперше в Україні організовуються такі широкомасштабні навчання та обмін досвідом між двома регіонами. В рамках даного проекту будуть проведені аналогічні круглі столи в Ужгороді, Івано-Франківську та Тернополі.

Керівник відділу супроводу ОСББ ЛМР Галина Когут також зазначила, що подібні зустрічі між керівниками ОСББ є дуже важливими та актуальними сьогодні, адже у мешканців Сходу та Заходу є схожі проблеми.

«Кожна міська рада зацікавлена в тому, щоб керівники ОСББ ефективно працювали і застосовували у своїй роботі такі методи, які би влаштовували і мешканців, і владу. І у Львові, і в Луганську та Харкові є проблема співпраці з органами місцевої влади, оскільки нам досить довго доводилось ламати стереотипи про те, що будинки, в яких приватизовані квартири, є будинками комунальної власності. Насправді, це будинки, які знаходяться у спільній сумісній власності мешканців будинку. Отже, намагатимемось перебудовувати свідомість як чиновників, так і мешканців. Також є спільна проблема підвищення кваліфікації людей, які займаються управлінням житловою нерухомістю, а отже, обмін досвідом нам, звісно ж, не зашкодить», - розповідає Галина Когут.

Нагадаємо, що проект «Обмін кращими практиками у вирішенні найактуальніших проблем у діяльності ОСББ між Заходом та Сходом України» виконує ГО «Ресурсний центр для ОСББ» за підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування МФ «Відродження». Мета програми полягає у сприянні участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади та захисті спільних інтересів різних соціальних груп.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі