В Україні офіційно немає жодного продукту з ГМО – експерт

Всі генетично модифіковані продукти, які є на комерційному ринку України, завезені сюди контрабандою, оскільки не можуть бути офіційно зареєстрованими. Про це заявив експерт Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України, доктор біологічних наук Борис Сорочинський під час прес-конференції у Прес-клубі.

Борис Сорочинський пояснив, що українське законодавство не передбачає реєстрацію чи використання продуктів та інших суб’єктів виробництва, отриманих із застосуванням генетичних модифікацій.

«В Україні немає шкідливих ГМО. Більше того, в Україні не повинно бути жодного ГМО – і шкідливого, і нешкідливого. Причина для цього одна: ці продукти не пройшли процедури офіційної реєстрації. У нас офіційно зареєстрованої ГМ-продукції немає, а відповідно не повинно бути. Вся така продукція, яка є на ринку, завезена сюди не офіційно. В цьому випадку держава повинна навести порядок»,– сказав доктор біологічних наук.

Він додав, що через незаконний обіг ГМ-продукції в Україні порушуються інтелектуальні права біотехнологів, а також право людей знати інформацію про продукцію, яку вони споживають чи використовують.

Крім того, Борис Сорочинський розповів, що врегулювати процес використання ГМО в Україні зобов’язані Міністерство аграрної політики та продовольства, Державна ветеринарна та Фітосанітарна служба України та Міністерство охорони здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі