• Головна
  • Взимку презентують економічний прогноз для Львова
18:33, 20 вересня 2013 р.

Взимку презентують економічний прогноз для Львова

 

Як зазначають експерти, до зовнішніх чинників впливу на економіку міста Львова належать загальний стан світової економіки, економічний прогноз для інших країн, які є ключовими торговими партнерами України, а також економічний прогноз для окремих важливих галузей.

За словами консультанта з економічних питань Проекту РЕОП, Олександра Жолудя, Львів – основний центр міжнародної торгівлі у Львівській області. У січні–червні 2013 року експорт товарів становив 233,7 млн. дол. США або 38,6% експорту області. Імпорт товарів становив 663 млн. дол. США або 54,4% імпорту області. Попит на експортні та імпортні товари впливає не лише напряму на виробників цих товарів, а й на попит на послуги транспорту і оптової торгівлі, які надає місто. Тому, щоб зрозуміти економічний прогноз для Львова, важливо розуміти зовнішньоекономічний контекст, в якому знаходиться місто.

Протягом останніх кількох років світова економіка демонструє досить кволе зростання, воно стримувалося кількома чинниками:

  • тривала криза суверенного боргу та рух у напрямку бюджетних обмежень у Європі;
  • зростанню економіки США перешкоджала стагнація ринку житла та бюджетні обмеження, спрямовані на контроль за дефіцитом країни;
  • економіка Китаю уповільнилася через політику Уряду, мета якої — «охолодити» окремі сектори економіки, тобто не допускати значного зростання цін або надлишку інвестицій у цих секторах.

У майбутньому багато з цих чинників продовжуватимуть стримувати зростання світової економіки та економіки міста.

Хоча зростання світової економіки є важливим для економічних перспектив Львова, зростання реального ВВП України є набагато вагомішим зовнішнім чинником економічної активності в місті. Окрім цього, на економіку Львова також впливають і внутрішні чинники, до яких належать демографічні тенденції в області та доходи населення області.

Ретельний аналіз зазначених зовнішніх та внутрішніх чинників, що впливають на функціонування економіки Львова, став основою економічного прогнозу, розробленого в рамках Проекту РЕОП. За попередніми даними, презентація остаточних результатів економічного прогнозу для міста, а також рекомендацій щодо планування місцевого економічного розвитку запланована взимку цього року.

Нагадаємо, нещодавно були презентовані демографічний прогноз до 2030 року та рекомендації щодо покращення демографічної ситуації  в Львові, розроблені в рамках Проекту РЕОП.

Довідка:

Проект РЕОП фінансується Канадською агенцією міжнародного розвитку (КАМР) та є складовою програми канадського уряду щодо технічного співробітництва з Україною, у рамках якої робиться наголос на розбудові економічної спроможності на міському, обласному та центральному рівнях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...