• Головна
  • Кабмін знайшов спосіб як нівелювати правосуддя
20:22, 18 вересня 2013 р.

Кабмін знайшов спосіб як нівелювати правосуддя

Кабінет Міністрів знайшов новий спосіб, як уникнути виконання рішень судів про відшкодування шкоди з державного бюджету, відповідальність за виконання яких несе держава.

Про це заявив народний депутат України Юрій Дерев"янко, коментуючи урядовий законопроект №2399 "Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень", який буде розглядатися в другому читанні в парламент 19 вересня.

За словами народного депутата, держава замість того, щоб гарантувати виконання судових рішень в такий спосіб пропонує легалізацію невиконання судових рішень, знявши з себе відповідальність за гарантії їх виконання: "Урядовці вирішили, що розмір бюджетних асигнувань на погашення заборгованості необхідно визначати в обов'язковому порядку Законом про Державний бюджет України на відповідний рік. Тобто, держава зможе виконувати рішення тільки в межах тих асигнувань, які будуть закладені у фінансовому кошторисі країни", — зауважив Юрій Дерев"янко. За його словами, у разі прийняття даного законопроекту держава фактично зможе не виконувати рішення судів, у тому числі міжнародних, за якими у держави Україна виникають фінансові зобов'язання.

"Таким чином Уряд вирішив напередодні підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС розв"язати проблему виконання Україною рішень судів, у тому числі Європейського суду з прав людини, шляхом прийняття відповідного законопроекту і запровадження ноу-хау:  щоб не обтяжувати держбюджет витратами з виконання рішень судів, погашення заборгованості за судовими рішеннями здійснювати поетапно з 2014 року, у порядку визначеної черговості (у першу чергу — заборгованість щодо стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, а також у зв'язку з втратою годувальника; у другу чергу — заборгованість за рішеннями суду, пов'язаними з трудовими правовідносинами, пенсійними та соціальними виплатами; у третю чергу погашається заборгованість за всіма іншими рішеннями суду), фактично "заморозивши" всі виплати за старими боргами до наступного року. 

Юрій Дерев'янко зазначив, що тепер у громадян України фактично відпадає доцільність звертатися до судів для захисту своїх конституційних прав та свобод, адже незрозуміло коли буде це рішення виконано і чи буде виконано взагалі. 

Нагадаємо, загальний борг борг держави по виграних судах складає 16,6 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...