Ми можемо пишатися такою Україною - чи зможуть наші діти? (фото) - 032.ua

Ми можемо пишатися такою Україною - чи зможуть наші діти? (фото)

ТОП -темою останніх місяців у вітчизняних та міжнародних ЗМІ залишається прийдешній Вільнюський саміт - можливо, ключова подія у новітній історії України . Вже сьогодні, з великою ймовірністю можна передрікати, що асоціації з ЄС бути . Як євроінтеграційний курс відіб'ється на вітчизняній промисловості та виробничому секторі в цілому - поки неясно , а от підйом туристичної та рекреаційної складової економіки очевидний.

Після введення безвізового режиму з Європою у нас з'явиться непоганий шанс не тільки відвідувати знамениті курорти, а й залучити іноземних гостей, зробивши Україну туристичною меккою.

На жаль, туристичної складової можуть похвалитися далеко не всі міста, особливо, це стосується індустріальних центрів, що не мають глибокої історії . Але і тут є винятки.


Запоріжжя - козацька вольниця та сиві святилища

Так Запоріжжя, будучи однією з «металургійних» столиць України, відоме на весь світ островом Хортиця. Національний заповідник став ще більш колоритним, коли тут звели реконструйовану Запорізьку Січ - дерев'яне укріплення, створене за образом та подобою козацької вотчини , описаної Гоголем в «Тарасі Бульбі». До речі, однойменний фільм знімали саме тут.

ФОТО_1

Хортиця потрапила до списку 7-ми чудес України, поряд з Києво-Печерською лаврою, Софією Київською та Херсонесом. Незважаючи на те, що «головний острів нашої країни» здебільшого асоціюється з козацькими часами, мабуть, важко пригадати епоху, яка б не залишила свій відбиток у археологічних горизонтах Хортиці. Місцеві знахідки датуються від кам'яного віку до часів Другої Світової. Не можна обійти увагою старовинні святилища, вік яких в півтора рази перевищує вік піраміди Хеопса.

ФОТО_2

Чималий туристичний потенціал несе також маєток Попова, що знаходиться в 50 кілометрах від Запоріжжя (місто Василівка) . Даний палац з легкістю міг би стати гордістю України, якби в 20- х роках його не пограбували більшовики. Проте, про реконструкцію історичного об'єкта обласна влада постійно згадує. Згідно з кошторисом, розробленим ще в 2008 році, реконструкція маєтку обійдеться в 10 мільйонів гривень. Зараз же є необхідність у коригуванні проекту. За попередніми оцінками консервація об'єктів палацового комплексу, перекриття покрівлі та інші протиаварійні роботи вимагають більше 16 мільйонів гривень.

ФОТО_3

До речі, у Запорізькій області є претендент на потрапляння до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - Кам'яна могила . Унікальний природний об'єкт розташований в центральній частині області . Це одне з небагатьох місць в Україні, де збереглися стародавні наскальні малюнки наших пращурів.

ФОТО_4


Історичнийцентр Одеси може врятувати лише статус ЮНЕСКО

У Південній столиці України на статус міжнародної спадщини претендує не одна будівля , а весь історичний центр. Але поки світова спільнота не взяла під свій захист унікальний архітектурний комплекс, місцеві небідні громадяни із задоволенням його видозмінюють...нажаль не в кращий бік. За словами самих одеситів, влада міста вибрали не «Львівський сценарій» захисту старовинних споруд, а пішла по стопах столичних «вельмож», які дозволяють забудовувати все і вся.

Так, за останні роки практично знищено будинок № 82 по вулиці Пантелеймонівській. Його зруйнувала будівельна фірма, яка на замовлення ФК «Чорноморець» (належить нардепу Леоніду Климову ред.) , Забудовує кілька кварталів у зоні історичного центру. Після пожежі (подейкують , що то був підпал) на очах руйнується родзинка одеської архітектури - будинок Русова. З жовтня 2009 року місцева влада не може або не хоче зробити конкретні кроки за для порятунку цінності. На сьогоднішній день, відзначаються незворотні процеси руйнування.

ФОТО_5

Не прикрашають цілісний архітектурний ансамбль і постійні втручання у зовнішній вигляд історичних будівель, надбудов та мансард, а також вкраплення в забудову скляно-бетонних «монстрів» у стилі «Hi –Tech».

Варварське ставлення держслужбовців до історичного центру призводить до активізації місцевих громадських активістів, які ратують за збереження цінних будівель. Так, у вересні минулого року вся Одеса стала на захист т.зв. «Дому- стіни» у Воронцовському провулку. Тоді городяни змусили владу зупинити забудову поруч із будинком, що має унікальний оптичний ефект. Успіх такої боротьби був закріплений пізніше - будинок отримав статус пам'ятки архітектури, а значить і державний захист.

ФОТО_6

За великим рахунком, для збереження унікальності центру Одеси захист спецстатусом ЮНЕСКО - це дійсно панацея від необмежених апетитів забудовників та безгосподарності чиновників.


Миколаїв готовий прославитися унікальною обсерваторією

Миколаївська астрономічна обсерваторія вже шість років перебуває в якості претендента на включення до списку спадщини ЮНЕСКО, проте реальні шанси на світову популярність об'єкт отримав лише півроку тому. 13 березня 2013 господарський суд Миколаївської області повернув обсерваторію у власність держави.

Даний науковий об'єкт є однією з найстаріших обсерваторій Східної Європи, серед тих, що діють за призначенням й досі . Його заснували в 1821 році за наказом адмірала Олексія Грейга. Розташована обсерваторія на найвищому пагорбі міста - вершині Спаського кургану (висота 52 м). Проект будівлі в стилі класицизму виконав головний архітектор Чорноморського адміралтейства Федір Вунш. Сьогодні Миколаївська обсерваторія має статус пам'ятки архітектури національного значення.

ФОТО_7


Кривий Ріг зробив ставку на духовність

У місті сталеварів Кривому Розі вирішили не вдарятися в масштабність, а спорудити пам'ятник родині і сімейних цінностей. Скульптура знаходиться близько каскадного фонтану - улюбленого місця для молодят.

Семья

Дніпропетровськ прославляє Україну Петриківської розписом

Знаменитий Петриківський розпис також на черзі в списки ЮНЕСКО, щоправда, як нематеріальна культурна спадщина. Щоб оцінити унікальну техніку, Петриківку відвідали міжнародні делегати. А пізніше влада Дніпропетровську спорядила «культурний десант» у Париж, щоб продемонструвати європейцям Українське мистецтво.

Петриковка


Харківський будинок «Золотої Рибки»

У першій столиці України чимало цікавих споруд, проте серед усіх цікаво виділяється місцевий «будинок з химерами».

З'явився він завдяки архітекторам - Олександру Гінзбергу і Іліодору Загоскину.

Споруда слугувала прибутковим будинком, її  звели в далекому 1905 році. Тоді якраз настала ера модерну і цей архітектурний стиль залишив свій яскравий відбиток. На тлі стін маєтку з коричнево-червоної цегли ефектно виступають білі деталі еркерів і кронштейнів. Дах як би підпирають гротескні ліпні прикраси у вигляді рибок, а дві невеликі арочки «охороняються» саламандрами.

Це другий харківський будинок з химерами, так званий «Будинок Золотої рибки». Гінзбург використовував при його зведенні інноваційну, на ті часи, технологію - залізобетонні конструкції, стилізувавши їх під золотих рибок. Верхня частина фасаду, відразу під дахом, декорована численними зірками Давида . Будинок прикрашений характерними для свого стилю химерними орнаментами, ліпниною, скульптурами хімерок - риб, а також тритонів та саламандр над входом. Свою народну назву «будинок Золотої Рибки» отримав через декорацій. Також є думка, що химерне ім'я «перекочувало» з радянських часів, коли тут розташовувався однойменний плавальний басейн.

ФОТО_8


Донецьк славен індустрією, а область древніми кромлехами

Донецьк, як молоде індустріальне місто не може похизуватися історичним надбанням, чого, до речі, не скажеш про увесь донецький регіон. І все ж, якщо говорити саме про Донецьк. На думку краєзнавця Євгена Ясеніва, на звання унікального об'єкта міста цілком може претендувати Парк кованих фігур, який налічує більше 220 композицій художнього металу. Щорічно тут проходить видовищний міжнародний фестиваль ковальської майстерності, найближчий, до речі, буде в цьому місяці.

Биг-бен

Що стосується Донецької області, то нішу унікальності тут можуть зайняти ряд об'єктів. Це і Крейдяний монастир у Святогірській Лаврі, печери якого були заселені ченцями-відлюдниками, за деякими даними, з XI століття.

IMG_3548_новый размер

І пейзажі Зуєвського регіонального ландшафтного парку з реліктовими рослинами та стрімкими скелями. І Дружківські скам'янілі дерева - геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення, де на площі 1 га розташовано скупчення скам'янілих дерев діаметром 1 метр у поперечнику. Цікаво, що деякі з уламків зберегли не тільки форму, а й внутрішню структуру рослини, за допомогою якої можна дізнатися араукарії, вік яких...близько 250 мільйонів років. Але "самим-самим" пам'ятником, більша частина якого розташована на території Донецької області, вважається заповідник Кам'яні могили.

Кам'яні_Могили_07

"Учені вважають, що деякі об'єкти мають відношення мало не до стародавніх атлантів", - зазначає краєзнавець Ясенів. Окрім половецьких та скіфських кам'яних баб, в заповіднику є свій невеликий кромлех - ритуальна споруда у вигляді вкопаних по колу в землю каменів. Нагадаємо, що найвідоміший у світі кромлех - британський Стоунхендж, але й в Україні їх чимало.

Самобутній Львів зберіг історичний центр для світової спадщини

У Львові до списку спадщини ЮНЕСКО входить головна і найвідоміша частина - Старий Львів, а це і є увесь центр. Унікальна архітектура, дух Середньовіччя, давня історія пронизує кожен куточок Старого міста. У Львові дійсно панує неповторна атмосфера, тут кожен будинок має свою історію на кілька томів, яку неможливо «прочитати» за один день.

ФОТО_10


Однак місцеві можновладці вирішили і тут нагріти руки на елітній нерухомості. Так найближчим часом в безпосередній близькості від собору Святого Юра (входить до списку спадщини ЮНЕСКО) може з'явитися багатоповерховий житлово-офісний комплекс. Забудовники вже заручилися підтримкою Львівської міської ради. За різними даними, нова споруда матиме від 12-ти до 16-ти поверхів.

ФОТО_9

Крим - мекка туризму

ажко переоцінити значення Криму в системі туристичної інфраструктури України. Однак з точки зору світової спільноти найбільшу цінність у Криму несуть руїни стародавнього граду Херсонесу Таврійського (Севастополь), яким понад 2500 років. Це Грецька колонія, яка має особливе значення для православних Українців, так як саме тут прийняв своє хрещення князь Володимир. Незважаючи на свій статус і значимість, невідомі «цінителі» вирішили побудувати на території заповідника дачу. На щастя, місцева громадськість схаменулася, і зараз з цим питанням розбирається прокуратура.

ФОТО_11


Серед претендентів на статус ЮНЕСКО також чимало Кримських об'єктів: Ханський палац у Бахчисараї, Генуезька фортеця (Судак), Кримська астрофізична обсерваторія (селище Наукове), Генуезькі колонії в Північному Причорномор'ї, Мангуп -Кале, Ескі - Кермен і Чуфут -Кале.

Замість епілогу

Сьогодні Україна отримує реальний шанс стати туристичним центром із світовим ім'ям. Рекреаційний потенціал нашої країни істотний, однак корупція та недофінансування несуть серйозні ризики. Архітектурні ансамблі забудовуються бетонними «коробками», а знамениті будівлі руйнуються через дряхлість, так і не дочекавшись ремонту. Тим часом, у суспільстві зріє розуміння необхідності збереження історичних пам'яток, і вже майже кожна спроба їх руйнувати зустрічає цивільний відсіч. Товариства захисту історичних будівель об'єднують краєзнавців і просто патріотів майже у всіх великих містах України.

В Українї сьогодні є, чим пишаться. Чи буде цей блиск разнобразноі багатовіковоі культурної спадщини радувати око наших нащадків через пару десятків років багато в чому сьогодні залежить від нас самих. Це і буде своебразной лакмусовим папірцем того - чи зможемо ми залишитися самодостатньою частиною великої Європи зі своїм неповторним, ні накого не схожим обличям або перетворимося на великий майданчик для чужих культурних експериментів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Актуальність
(0 оцінок)
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
Клуб "Лялька" – осередок львівської культури, який був створений у 1994 році Мистецьким об'єднанням "Дзиґа". Журналістка 032.ua пропонує вам згадати, яким колись був культовий львівський клуб, та переглянути 20 світлин закладу з того періоду, зроблені фотохудожником-експериментатором Вілі Фургало. Народженню культової "Ляльки" передував інший заклад, який створили члени МО "Дзиґа" - "Вавилон-20", невеличка кав'ярня, що існувала близько двох-трьох років до...
Культура
7 червня, в рамках пре-паті Atlas Weekend 2019 у Львові на території клубу на території !FESTrepublic безкоштовно виступлять Latexfauna, KARNA, MoonZoo та співачка Лєра Яскевич. Про це повідомляє журналіст 032.ua. Atlas Weekend – наймасштабніший фестиваль України та один із найпомітніших опен-ейрів Східної Європи, який відбудеться у липні 2019 в Києві. LATEXFAUNA LATEXFAUNA – київський гурт, герої столичних хіпстерів. Грають інді, хоча вважають себе панкам...
Пригоди
У суботу, 25 травня, біля Львова у Винниках трапилась ДТП за участі скутера та автомобіля. Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту населення Львівської ОДА. ДТП трапилась близько 20:30 на перехресті вулиць Івасюка та Галицької у Винниках. Скутер Peugeot під керуванням 15-річної жительки Пустомитівського району зіткнувся з легковиком Nissan Note, за кермом якого перебува 32-річний житель Золочева. Внаслідок ДТП водійку скутера з діагноз...
Бізнес
Журнал “Фокус” оприлюднив свій 12-й рейтинг зі сотнею найбагатших людей України. Автори переконують, що статки бізнесменів зросли майже до рівня дореволюційних часів та загалом складають 40,9 мільярдів доларів США, за результатами 2018 року. Шість місць у переліку зайняли бізнесмени зі Львова та області. Кореспондент сайту 032.ua пропонує дізнатися більше про них. Олександр і Галина Гереги, 930 млн доларів Фото: Асоціація Рітейлерів України У ТОП-10 найбаг...
Культура
У Львові уже кілька років діє агенція пригод "ВЙО": команда активних містян влаштовує фототури у Грузію, Непал, Ісландію та інші країни світу, а віднедавна – робить акцент на трекінг та пригоди. Журналістка 032.ua поспілкувалася із співзасновником агенції, мандрівником Максимом Баландюхом про  роботу, яка приносить задоволення, мистецтво "колекціонувати світ" та емоції від мандрів. Досьє: Максим Баландюх – у минулому журналіст, а тепер – фотограф і виклада...
Суспільство
Сьогодні, 26 травня, екоактивісти запрошують на святкове відкриття Першої Львівської Сортувальні. Про  це повідомляє журналіст 032.ua. На екосвяті буде музика, барахолка, смачна їжа та напої. Окрім цього організатори розкажуть про "Зелену Коробку", а також покажуть та пояснять, що сортувати та як це робити. "Зелена Коробка" – соціальне підприємство, засноване в 2016 році групою зелених активістів зі Львова. В основі ідеї роботи підприємства стоїть надання...
Культура
Рок в Україні – це велика частина неофіційної культури, яку робили люди щирі, талановиті й віддані, чиє мистецтво було й залишається справжнім і вільним. У 2000-х у Львові проблем з новими групами не існувало: вони були затребувані і актуальні. З часом деякі явища та персонажі набули відтінків "легендарності". Зараз журналістка 032.ua пропонує читачам поностальгувати, згадати найвідоміші рок-гурти "нульових" та дізнатися, що з ними відбулось за останні ро...
Суспільство
Сьогодні, 26 травня, у Львові та області відзначатимуть Свято Героїв. Як повідомили у прес-службі Львівської ОДА, День Героїв або Свято Героїв – це щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських воїнів – борців незалежність нашої держави, яке охоплює всі історичні епохи. Цього року урочистості відбуватимуться таким чином: О 09:30 стартує естафета студентів Львівського державного університету фізичної культури з Білогорщі – місця, де загинув Рома...
Пригоди
На Львівщині чоловік намагався перевезти через митний кордон України 110 планшетних комп’ютерів. Про це 032.ua повідомили у прес-службі Головного управління ДФС у Львівській області. Вчора, 25 травня, чоловік повертаючись із приватної поїздки автомобілем "Mersedes-Benz Vito" через пункт пропуску "Рава-Руська – Гребенне", для перетину кордону обрав смугу спрощеного митного контролю "зелений коридор", чим засвідчив, що не везе товарів, які підлягають оподатк...
Новини по темі
У Винники хочуть запустити трамвай та відновити там лижну школу
Врятувати ведмедів від людей: як функціонує притулок “Домажир” біля Львова
“Завжди мріяла переїхати до Львова": як у Львові ошукали переселенку з Донбасу
Громадський бюджет: як європейський досвід впроваджують у Львові та Україні
Чому у Львові досі не відкрили обіцяного молодіжного центру: подробиці
Інвестиція в майбутнє: чому Львову потрібен стадіон “Торпедо”
Яким буде новий коворкінг для молоді - “Молодвіж Центр. Львів”, - ВІЗУАЛІЗАЦІЯ
Сихів планують з’єднати із центром Львова “Зеленою лінією”: що це за проект і навіщо він місту
“Італійський страйк” у Львові: на що готові працівники Станції швидкої медичної допомоги
Реорганізація руху, велосмуги та озеленення: якою буде вулиця Богдана Хмельницького після реконструкції