Яким журналістам довіряють українці?

68% офісних співробітників упевнені: для того, щоби бути по-справжньому хорошим журналістом, потрібно вміти чітко викладати свої думки, а також аналізувати і створювати точні матеріали. Крім цього, необхідно бути безпристрасним, об’єктивним і водночас комунікабельним. Хоча вимоги до журналістів і високі, але, згідно з результатами опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, до думки деяких із них дослухаються як мінімум дві третини опитаних.

Професія журналіста вимагає високих як професійних, так і моральних якостей. Для успішної діяльності журналіст повинен уміти не лише добувати інформацію, але й вдумливо відбирати, аналізувати та зіставляти факти. Як співав ще півстоліття тому Йосиф Кобзон, виконуючи «Пісню журналістів»: «Три доби крокувати, три доби не дрімати

Задля пари рядків у газеті…» (вірші А. Левікова, музика В. Мураделі).

Завдяки журналістам суспільство дізнається останні новини й події, адже саме вони тримають руку на пульсі життя.

Досить складною роботу журналістів вважає 45% офісних співробітників; 52% впевнено, що це така ж професія, як і будь-яка інша. А ось 3% опитаних притримуються думки про те, що бути журналістом досить просто.

1

 

Досвід роботи журналістом або з журналістами. Як виявилось у результаті опитування, кожен четвертий офісний співробітник погодився би попрацювати на ниві журналістики, якби йому зробили таку пропозицію. 5% опитаних працюють журналістами у цей момент, а ще 7% мають позитивний досвід роботи в зазначеній сфері діяльності. А ось доводилось співпрацювати із журналістами як експертам або давати коментарі 14% респондентів. Тим не менше, 45% офісних працівників не хотіли би спробувати себе в журналістській діяльності. Проте тільки 2% опитаних уже мають негативний досвід такої роботи.

 Довіряють журналістам лише 8% респондентів, а ось прислухаються до думки тільки деяких із них 63% опитаних. Тим не менше, акули пера все ж таки не викликають довіри в 30% офісних співробітників.

Список тих журналістів, яким довіряють, очолив Мустафа Найем, відомий кореспондент, автор журналістських розслідувань Інтернет-видання «Українська правда» і колишній ведучий щоденної програми «Сьогодні про головне» на каналі «ТВі». До трійки лідерів також потрапили заступник головного редактора Інтернет-видання «Українська правда» Сергій Лещенко і президент телеканалу «ТВі» Віталій Портников. Загалом респонденти назвали 84 журналістів, які, на їх думку, гідні довіри. І серед них тільки 29% представниць прекрасної статі.

Яким же повинен бути хороший журналіст? У першу чергу, він повинен вміти чітко викладати свої думки, а також уміти аналізувати і створювати точні матеріали. Крім цього, хороший журналіст повинен бути безпристрасним і об’єктивним, а ще йому необхідно добре спілкуватись із людьми. 46% опитаних вважають, що журналісту не завадить бути чесним і непідкупним, а 41% — бути експертом у тому, про що розповідає. Одна чверть офісних співробітників вважає, що журналіст зобов’язаний самостійно робити висновки, а інша чверть упевнена в зворотному: необхідно надавати це право читачу або глядачу. А ось професійна освіта для успішної журналістської діяльності далеко не обов’язкова (її вказали лише 11% опитаних). Одна лише презентабельна зовнішність також не зробить журналіста професіоналом своєї справи: тільки 6% респондентів включили її до опису «хорошого журналіста».

 

й

 

 

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в липні 2013 року. Загалом було опитано 561 респондентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі