• Головна
  • На Львівщині розкопали поховання жертв політичних репресій, вчинених енкаведистами у червні 1941-го (ФОТО)
09:01, 24 серпня 2013 р.

На Львівщині розкопали поховання жертв політичних репресій, вчинених енкаведистами у червні 1941-го (ФОТО)

В урочищі Тептюж, що на території Модрицької сільської ради Дрогобицького району, пошуковці комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» розкопали поховання жертв політичних репресій. Про це інформує прес-служба КП ЛОР «ДОЛЯ».

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_ 1

 

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_ 2

 

За інформацією, яку надав кандидат історичних наук, викладач кафедри всесвітньої історії Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Богдан Лазорак, тут покояться цивільні мешканці Дрогобиччини, яких у червні 1941 року, під час наступу німецько-фашистських військ, жорстоко і холоднокровно повбивали втікачі-енкаведисти.

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_ 3

 

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_ 4

 

Коментуючи дослідницькі роботи експедиції, доцент історичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка, заступник директора КП ЛОР «Доля» Ярослав Онищук зазначив, що в розкопі, розміром 10х6 метрів, покоїться 23 останки людських тіл, які покладені у 6-ти двійних трунах, решту – в одинарних. «Останки дуже погано збереглися через те, що були засипані вапном. Воно виявлено поміж кістками останків. Внаслідок дії вапна, кістки стали надто крихкими.

Очевидно, що останки належать пересічним громадянам. Про це свідчить взуття, віднайдене нами в могилі – чоботи, черевики і навіть калоші, й яке добре збереглося. Віднайдено також і рештки цивільного одягу. Однозначно, це не є військове поховання», – сказав Ярослав Онищук.

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_ 5

 

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_ 6

 

Окрім того, науковець схиляється до думки про те, що останки належать людям, які були арештантами Дрогобицької тюрми й у червні 1941 року, коли почався наступ німецько-фашистських військ, їх було вивезено й холоднокровно вбито. «Можливо, в’язнів повбивали ще в тюрмі, а тіла вивезли в урочище і засипали вапном», – висловив припущення Ярослав Онищук. Він також наголосив на тому, що в усіх із віднайдених останків розтрощені черепи, поламані челюсті, вибиті зуби. Очевидно, зазначив пошуковець, цих людей били в голову прикладами гвинтівок або іншими тупими предметами.

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_ 7

 

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_ 8

 

Богдан Лазорак, який у ці дні бере участь в експедиції, розповів, що про поховання пам’ятали старожили навколишніх сіл. Тільки у 1991 році, з розпадом СРСР, активісти місцевої парафіяльної громади зорганізували панахиду за безвинно убієнними та поставили залізного хреста на могилі. «Дівчина-підліток із родини Веселих у липні 41-го пасла худобу в урочищі Тептюж і випадково натрапила на людські тіла, що лежали поміж фундаментами зруйнованої нафтовидобувної споруди й були прикриті ліщиною.

Під наглядом німецьких військових було проведено упізнання загиблих. Та, очевидно, нікого із покійних громада не упізнала, усіх їх, 23 травня 1941 року, було захоронено тут, в урочищі, а не на сільському цвинтарі. Інформацію про похорони було опубліковано в тодішній газеті «Вільне слово», – сказав Богдан Лазорак.

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_ 9

 

Розкопки поховання жертв пол_трепрес_й на Дрогобиччин_

 

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, як представник місцевого самоврядування, який опікується експедицією КП ЛОР «Доля», вважає віднайдені останки безумовним фактом жорстокої злочинної діяльності комуністично-більшовицької влади на теренах Дрогобиччини. На його думку, антиукраїнським елементам із фракцій провладної більшості Верховної ради України, які так «голосно кричать» про незаконність недавнього перепоховання останків вояків дивізії «Галичина» в селі Гологори, варто перейматися злочинами комуністичної влади та її посіпак із НКВД. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...