• Головна
  • Українські жінки та діти отримають комплексну підтримку в межах проєкту «Ми на це здатні»
Новини компаній
17:00, 21 серпня 2023 р.

Українські жінки та діти отримають комплексну підтримку в межах проєкту «Ми на це здатні»

Новини компаній

Понад 1500 українок та українців отримають психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу на Львівщині, Полтавщині та Черкащині. Благодійний фонд «Запорука» ініціював проєкт «Ми на це здатні» для підтримки родин, зокрема жінок та дітей, які постраждали внаслідок війни, аби зменшити їхню вразливість та повернути до активного життя.

Ініціатива впроваджується за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва.

У межах проєкту понад 1500 особам буде надана психологічна, юридична та гуманітарна допомога в трьох областях — Полтавській, Черкаській та Львівській.

Окрім того, команда «Запоруки» відкриє три нові простори для розвитку дітей, а також три осередки для психосоціальної підтримки жінок на базі регіональних громадських організацій.

Українські жінки та діти отримають комплексну підтримку в межах проєкту «Ми на це здатні», фото-1

Загалом планується комплекс освітніх та психологічних заходів, що орієнтовані на сталу підтримку родин, які опинились у складних життєвих ситуаціях, аби допомогти їм здолати труднощі та адаптуватися до нових умов. Серед тих, хто отримає допомогу — родини вимушених переселенців із дітьми; жінки, які пережили значущі втрати під час війни; жінки, постраждалі від гендерно зумовленого насильства та інші вразливі категорії.

Щоб допомога була максимально ефективною, «Запорука» спільно з партнерами досліджують запити мешканців та мешканок громад, аби краще зрозуміти стан речей.

«Ми на це здатні» реалізується у двох напрямах:

  • надання прямої юридичної, психологічної, гуманітарної підтримки жінкам, які її потребують, аби посилити їхню активну участь у житті суспільства.
  • осилення регіональних громадських організацій, які працюють з жінками та сім’ями. Це допоможе не тільки підтримати локальний громадський та волонтерський рух, а й ефективніше реалізовувати надання комплексної допомоги.
Українські жінки та діти отримають комплексну підтримку в межах проєкту «Ми на це здатні», фото-2

«Проєкт «Ми на це здатні» об'єднує людей, які можуть й хочуть надавати допомогу і тих, хто її потребує. В основі — синергія та підсилення одне одного. Для «Запоруки» це є послідовним продовженням й доповненням основної діяльності. З 2008 року ми як благодійний фонд завжди поруч із родинами у складних життєвих ситуаціях. Якщо раніше у фокусі нашої уваги були сім’ї, які переживають боротьбу з дитячим раком, то зараз ми не можемо залишитися осторонь родин, які потребують підтримку через військову агресію росії в Україні. Як і раніше, ми не тільки «гасимо пожежі», а й робимо усе можливе, щоб запобігати їх виникненню. Новий проєкт не тільки відповідає на потреби вразливих родин, а й розвиває локальні осередки та громадські спілки, посилюючи їхній потенціал, що обов’язково матиме позитивний результат не тільки сьогодні, а й завтра», — говорить засновниця й президентка благодійного фонду «Запорука» Наталія Оніпко.

До проєкту «Ми на це здатні» долучились 6 громадських організацій, серед яких – «Лідерка» в Кременчуку, спілка активних жінок «ВУЛИК» у Полтаві, благодійний фонд «Твоя опора» у Львові та інші.

«Запорука» спільно з міжнародними партнерами розробили для регіональних організацій програму навчання, аби підвищити їхню спроможність ефективно сприяти гуманітарному плануванню, реагуванню та наданню допомоги. Один із перших тренінгів був присвячений гендерному підходу в управлінні проєктом.

Українські жінки та діти отримають комплексну підтримку в межах проєкту «Ми на це здатні», фото-3

«Цей тренінг виявився дуже вчасним та практичним. По-перше, він допоміг зрозуміти, наскільки важливо враховувати гендерний аспект, коли плануєш будь-який проєкт. Його успішність напряму залежить від врахування інтересів кожної людини, враховуючи її стать, вік, фізичний стан тощо. По-друге, ми одразу отримали можливість це перевірити, ще під час тренінгу. Зокрема, виконуючи домашнє завдання, нам вдалося створити реальну програму для нашого простору «Важлива», який максимально влучно враховує потреби жінок та дітей ВПО. Алгоритм, якому навчили нас на тренінгу, допоміг це зробити цілісно та досить швидко», — ділиться враженням засновниця громадської організації «Лідерка» Оксана Козловська, яка з 2014 року розвиває спільноту активних жінок у Кременчуку.

Усі події та новини в межах проєкту «Ми на це здатні» будуть висвітлюватися на сторінках благодійного фонду «Запорука», а також на інформаційних майданчиках партнерів. Щоб дізнатися про заходи й долучитися до них, слідкуйте за новинами проєкту.

Українські жінки та діти отримають комплексну підтримку в межах проєкту «Ми на це здатні», фото-4

Інформаційна довідка

Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги.

WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, є трастовим фондом за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру.

WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 500 місцевих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізують гуманітарну діяльність у 28 країнах світу, що постраждали від кризи.

Благодійний фонд «Запорука» 15 років підтримує родини важкохворих дітей і створює умови, аби сім’ї були разом під час лікування. Із 2009 року фонд надавав можливість безкоштовно проживати у центрі «Дача» 1300 дітям-пацієнтам Національного інституту раку та Охматдиту в Києві.

Основні напрями діяльності «Запоруки» під час війни:

  • евакуація підопічних у відносно безпечні українські клініки та за кордон, їхня фінансова та психологічна підтримка;
  • забезпечення українських лікарень (національних, регіональних, прифронтових) медикаментами, обладнанням, реанімобілями, фахівцями;
  • створення та підтримка реабілітаційних просторів;
  • реконструкція житла для родин, яких війна позбавила дому, психологічна підтримка та гуманітарна допомога громадам, які прихистили вимушених переселенців.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
40,05
40,09
EUR
43,43
43,53
PLN
10,15
10,19
Оголошення
live comments feed...