Новини компаній
11:56, 26 липня 2023 р.

Що таке коронка на зуб?

Новини компаній

Вид стоматологічного протезу, який використовується для відновлення форми, розміру, міцності та зовнішнього вигляду зуба - це коронка на зуб. Коронки можуть бути встановлені на натуральні зуби, які постраждали від карієсу або травми, а також на імплантати, які використовуються для заміни втрачених зубів.

Залежно від матеріалу, з якого виготовляються коронки для зуба, їх можна розділити на декілька типів:

  • Металокерамічні коронки. Це наразі найпопулярніший вид коронок, які складаються з металевого каркасу і керамічного покриття.
  • Керамічні коронки. Виготовляються повністю з кераміки, відрізняються високою естетикою, але менш міцними в порівнянні з металокерамічними.
  • Золоті коронки. Ці коронки виготовляються з золотих сплавів, відрізняються високою міцністю, але не використовуються часто через високу ціну.
  • Коронки з цирконію. Цирконієві коронки комбінують високу міцність з відмінними естетичними властивостями.
Що таке коронка на зуб?, фото-1

Установка коронки на зуб

Процес установки коронки на зуб зазвичай вимагає двох візитів до стоматолога:

Підготовка зуба. Спочатку лікар видаляє частину зуба для того, щоб коронка могла надійно встановитися на ньому. Потім робиться відбиток зуба, за допомогою якого буде виготовлена коронка.

Встановлення коронки. На наступному візиті коронка перевіряється на правильність встановлення і при необхідності корегується. Після того, як враховано всі побажання пацієнта та впевнено, що коронка ідеально підходить, вона закріплюється на зубі спеціальним цементом.

Коронка на зуб - ціна

Ціна на встановлення коронки на зуб може варіюватися в залежності від ряду факторів, включаючи:

  • Тип матеріалу. Коронки з різних матеріалів мають різну вартість. Зазвичай найдорожчими є золоті та цирконієві коронки, а найбільш доступними – металокерамічні.
  • Складність роботи. Ціна може збільшуватися, якщо потрібно виконати додаткові процедури, такі як лікування каналів зуба або встановлення імплантата.
  • Кваліфікація лікаря. Вартість послуги може залежати від рівня професійних навичок та досвіду стоматолога.

Догляд за зубними коронками

Незважаючи на те, що зубні коронки виготовляються з міцних матеріалів, вони потребують правильного догляду, щоб служити якомога довше:

  • Правильне чищення. Важливо регулярно і грунтовно чистити зуби, включаючи область навколо коронки.
  • Обережне використання. Слід уникати використання зубів з коронками для відкривання пляшок або жування твердих предметів.
  • Регулярні візити до стоматолога. Регулярні перевірки дозволяють вчасно виявити і виправити проблеми, якщо вони виникають.

Зубні коронки – це важливий інструмент у руках стоматолога, що дозволяє відновити здоров'я та красу вашого усмішку. Незалежно від типу коронки, важливо пам'ятати, є вона лише частиною вашого зуба. Отже, вона потребує такого ж догляду, як і ваші натуральні зуби. Це означає щоденне чищення зубів, правильне харчування та регулярні візити до стоматолога. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
40,04
40,08
EUR
43,00
43,07
PLN
9,90
9,93
Оголошення
live comments feed...