• Головна
  • У Львові впроваджують школу пісні (РОЗКЛАД)
не пропустіть
16:17, 12 серпня 2013 р.

У Львові впроваджують школу пісні (РОЗКЛАД)

не пропустіть

Традиційну українську пісню потрібно відроджувати – закликають львівські театрали. Її вже практично ніде не можна почути, хоча саме вона завжди була невідємною частиною життя українців. Піснею вчитимуть знаходити самих себе з 18-го по 24 серпня на третій сесії Школи «Голос Традиції» в Театральному центрі «Слово і голос».

Львівський муніципальний театральний, художньо-дослідницький та освітній центр «Слово і голос» заснований в 2010 році. Його учасники кажуть, що імпульсом до створення Центру стала необхідність Школи живої Традиції в Україні. Вона базується на практиці пізнання законів традиції і традиційних технологій, здійснюваних на території сучасного театру. Тема цьогорічної сесії: «Дозвольте сповідатися перед вами»

Театр і традиційна українська пісня – головні інструменти з якими працюватимуть в школі. Організатори розповідають – саме пісня для українців завжди була невід’ємною частиною життя та побуту. Вона ж - основа класичного українського театру.

«Школа, яку ми починаємо, базується на суцільній пісні. Школа ця в рамках театру, в засобах театру, в законах театру, бо театр – це простір, який охороняє і дозволяє жити пісні в своїй первозданній силі. Пісня йде дуже швидко, я можу сказати, що її вже немає ніде в світі, в житті, і майже немає в Україні», - каже художній керівник Театрального центру Наталія Половинка.

Цьогорічна сесія Школи «Голос Традиції» стане третьою, проте вперше театрали зберуться в Україні. Організатори впевнені, це дасть можливість почати відроджувати давнє українське мистецтво.

«Ця школа вже буде третьою, дві попередні сесії проходили у Вроцлаві ще у 2001-му році, і от тільки зараз, коли ми підготували приміщення, ми можемо робити таку школу в нас. Для мене принципово, що ми переводимо центр в Україну, намагаємось повернути тих людей, які зїжджалися в Європу на заняття. Нам важливо, щоб такий осередок, така можливість продовження традиції існувала тут. Тільки тут може продовжуватись українська пісня»

Група цьогорічної школи - міжнародна. Актори, режисери та музиканти зїжджатимуться з Австрії та Чехії. Кожного відбирали на конкурсній основі. До складу групи, яка налічує понад десяток театралів, ввійшли і ті, хто з українською піснею познайомився недавно.

«Я так само є учасницею цієї школи. Моє знайомство з народною піснею є не дуже довготривале, років 5-6, і те що я там чую, це завжди якась загадка,це музика, яка служить не для задоволення, вона зачіпає якусь таку неторкану територію в людині і це мені цікаво - що там таке сховане, яка інформація? В справжній традиційній пісні є якийсь секрет» - розповідає Катерина Зайко, помічник режисера

Школа матиме інтенсивний курс терміном 7 днів:

- закрита робота в групі протягом дня;

- щовечора о 19:00 відкриті зустрічі, перегляди, лекції (вхід вільний);

- три останніх дні сесії – робота з Майстрами – учасниками ансамблю «Древо»;

- три останні вечори – відкриті публічні зустрічі з «Древом»:

22 серпня – «Дні української культури в Україні»;

23 серпня – Ансамбль «Древо» спільно з Театральним центром «Слово і голос» відкривають святковий концерт у Львівській опері до Дня незалежності України;

24 серпня – виступ на  IV Міжнародному конгресі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...