• Головна
  • У цьому році абітурієнти отримають менше бюджетних місць у «Львівській політехніці»
14:44, 12 серпня 2013 р.

У цьому році абітурієнти отримають менше бюджетних місць у «Львівській політехніці»

У всіх ВНЗ України оприлюднили списки зарахованих на навчання за кошти державного бюджету. Цю процедуру виконала днями і приймальна комісія Національного університету «Львівська політехніка». Коштом державного бюджету на денній формі бакалаврату навчатимуться 2 тисячі 231 студент. Це на 100 осіб менше, аніж торік, оскільки було зменшено державне замовлення на напрямки «правознавство», «журналістика», деякі фінансово-економічні напрями. Про це інформує прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»

На засідання приймальної комісії директори навчально-наукових інститутів прийшли у доброму настрої. Після двох «хвиль» приймання документів до Львівської політехніки було рекомендовано до зарахування 900 осіб. Але після цього 120 абітурієнтів забрали оригінали документів.

10 серпня, в останній день приймання документів, в університет вже подано 500 оригіналів.

Між тим чималі проблеми з виконанням державного замовлення є в інших регіональних ВНЗ  України. Не виключено, що Міністерство освіти і науки України може оголосити додатковий прийом документів на вільні бюджетні місця.

Голова приймальної комісії, ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало із задоволенням констатував, що практично по всіх напрямах порівняно з минулими роками відчутно зріс прохідний бал. Це свідчить про те, що до університету прийде набагато вмотивованіший студент. Зростає, зокрема, інтерес до інженерно-технічних спеціальностей.

Директор Інституту інженерної механіки та транспорту професор Зіновій Стоцько розповів, що цього року у навчально-науковому підрозділі значно активізували профорієнтаційну роботу у школах і гімназіях. Найбільші конкурси були  на напрямки «автомобільний транспорт» і «транспортні технології». Побільшало охочих здобувати інженерний фах з прикладної механіки, інженерного матеріалознавства, зварювання.

Директор Інституту будівництва та інженерії довкілля професор Зіновій Бліхарський вніс пропозицію доповнити Умови і Правила прийому на 2014 рік положенням про те, що абітурієнти, окрім адрес і номерів телефонів, повинні ще й вказувати свою електронну адресу. Адже більшість вступників відстежує конкурсну ситуацію не зі стендів і консультацій із членами приймальних комісій, а на сайтах Міністерства освіти і науки України та ВНЗ. Це полегшить роботу із залучення кращих абітурієнтів до навчання.

За Умовами прийому зарахування на контрактну форму навчання має відбутися до 25 серпня. На засіданні приймальної комісії вирішили вже 13 серпня провести конкурсний добір контрактників на ті напрямки, де заяв більше, аніж ліцензований обсяг прийому Це стосується  правознавства, практичної психології, соціальної роботи, міжнародних відносин, журналістики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...