На вул. Городоцькій археологи розкопали австрійський колектор і знайшли монети часів Австро-Угорської імперії (ФОТО)

На ділянці вул. Городоцької де проводять ремонтні роботи виявили одразу кілька знахідок: дерев’яні споруди та австрійський колектор. А також чимало  рухомих знахідок: люльки ХІХ ст., монети часів Австро-Угорської імперії, дві свинцеві торгові пломби тощо.

На вулиці Городоцькій археологи виявили відразу кілька різночасових об’єктів. Найдавнішими на ділянці є дерев’яні об’єкти – фрагмент споруди; настил, що, ймовірно, був дорогою, або містком через потічок, та тин, від якого збереглись лише вертикальні палі. Археологи також розкрили рештки середньовічного муру, який, ймовірно, пов’язаний з костелом святого Станіслава. І найновіший об’єкт на ділянці вулиці Городоцької, яку вже дослідили археологи, це інженерні комунікації часів Австро-Угорської імперії.

DSC03676

 

«Під час ремонтних робіт на вулиці Городицький був виявлений фрагмент муру. Виникло припущення, що йдеться, можливо, про костел святого Станіслава. Відомо, що цей костел був обнесений оборонними мурами, поряд знаходився шпиталь – лепрозорій, а також цвинтар. Але коли нам вдалося обстежити мур, що насправді це не залишки костелу, а австрійський колектор», – розповів заступник директора НДЦ «Рятівна археологічна служба» Остап Лазурко.

DSC03677

 

«Вулиця Городоцька виявилась дуже цікавою для досліджень. Вже перші знахідки свідчать про кількасотлітнє безперервне загосподарювання цієї ділянки. Зрештою, це не дивно, адже це територія, яка в середньовіччі була шляхом на Городок. Звичайно, найцікавішою знахідкою для нас була би точна локалізація костелу святого Станіслава. Оскільки площа досліджень дуже обмежена, зараз складно сказати, чи ми натрапили на стіну самого костелу, чи на рештки прилеглих споруд. Зараз детально вивчаємо архівні матеріали та плани забудови, аби точно дати відповідь, що це за конструкція, - розповів директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

DSC03678

Нагадаємо, у Львові тимчасово призупиняли ремонтні роботи на вул. Городоцькій через знахідку залишків середньовічного муру, який виявили в ході робіт. Тоді на ділянці працювало п'ять археологів, які досліджували об'єкт.

DSC03679

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі