На форум видавців до Львова приїде польський преміант Nike

На 20. Форум видавців запрошено польського поета Еугеніуша Ткачишина-Дицького. Найбільшим його досягненням вважають отримання 2009 року Nike – найпрестижнішої літературної премії у Польщі за збірку віршів «Пісня про залежності й узалежнення», яка свого часу викликала шок серед консервативно налаштованої літературної еліти Польщі. Про це 032 повідомила прес-служба Форуму.

Сам поет на урочистій церемонії вручення премії зізнавався: «Я написав цю книгу, тому що знав, що маю сказати правду».

Гнучкий і мелодійний стиль виділяє Ткачишина-Дицького з-поміж інших поетів. Граючись словами, постмодерніст легко виходить за рамки жорсткої польської граматики. Цікавою особливістю його віршів є суміш української та польської мов – поет народився та виріс у містечку Любачеві, на прикордонні двох країн.

«Чистий, особливий голос», – так відгукуються про мелодійний ритм його віршів критики.

Від 1990 року видав 14 поетичних збірок. Двічі був лауреатом Літературної премії Ґдині. Також є автором книги малої прози «Запліччя», друкувався у журналі «Креси». Одинак. Не веде блогу як більшість письменників. Не має веб-сайту. Дуже рідко погоджується на зустрічі з читачами. Досі не дав жодного інтерв’ю!

Наразі живе у Варшаві, є улюбленцем польських рецензентів і критиків, які називають його Ружевичем свого покоління.

 

Програма "Польща - почесний гість" на 20. Форумі видавців у Львові буде реалізована за підтримки Міністерства культури і національної спадщини (MKiDN) Республіки Польща, Посольства Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Польського інституту у Києві, Інституту Книжки (Краків).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі