На Львівщині етнофестиваль святкували по -козацьки (ФОТО)

21 липня на теренах Жидачівського району стартував перший етнофестиваль «П`ятнечанська Вежа» . Сюди з`їхалися козаки з Львівщини, щоб продемонструвати свою майстерність володіння шаблею.

DSC_0015

 

Під звуки козацького маршу відбувалося урочисте відкриття фестивалю. Голова Соколівської сільської ради Софія Ткач у супроводі молодого покоління урочисто відкрила фестиваль винесенням короваю. А отці на П`ятнечанському схилі освятили символіку села Пятнечани та висловили подяку організаторам та громаді за таке чудове дійство.

Почесну місію відкрити перший етнофестиваль та звернутися з вітальними словами отримали поважні гості: бандурист, заслужений артист України, депутат Львівської облради Остап Стахів; голова Жидачівської районної державної адміністрації Сергій Коваль; заступник  Жидачівської районної ради Олег Кизима; заступник голови  Жидачівської районної ради Марія Стеців; керівник відділу культури Зіновій Тимофтевич; голова проводу «Опілля» Василь Лаба; керівник Військово-історичної дружини «Чорна Галич» Ярема Іванців.

DSC_0080

 

Була добірною і концертна програма.  Незабутні враження подарував присутнімфольклорний колектив с. Буків. Веселили гостей  жартівливими піснями ансамбль троїстих музик «Візерунки» та «Заграва»(м. Ходорова). Задавали веселого настрою своїми дзвінкими голосами  фольклорний колектив «Юшківчанка», народний ансамбель «Берегиння» (Херсон), фольклорні колективи Народних Домів  с. Нові Стрілища, с. Ходорківці, с. Вибранівки. Щирий сміх та бурхливі оплески супроводжували виступи фольклорного гурту «Кошики»(Гніздичів) та «Співай козаки!»(Бібрського ЛВУ МГ УМГ «Львівтрансгаз»), сімейний дует із с. Бертишова.

DSC_0342

 

 

Запальні танці гості фестивалю спостерігали у виконанні ансамблю «Наддністрянка»(м. Ходорів).

DSC_0447

 

Надвечір, коли стовпчик термометра поволі поповз вниз, хоча градус фестивалю з настанням вечора почав стрімко зростати, головну сцену відкрили артисти естради. Не абиякою енергією наповнювали серця відвідувачів своїми піснями народний артист України Мар`ян Шуневич, заслужений артист України Зеновій Гучок та Тарас Курчик. Неймовірною вправністю та талантом манили до себе скрипаль, заслужений артист України Олег Кульчицький та заслужений артист України Остап Стахів.

DSC_0092

 

Зі слів організаторів, Фестиваль без традиційних українських страв та лицарських боїв – це не фестиваль.

«Наметове містечко почало формуватися ще із самого ранку. У кожній господі гості і, усі охочі, мали змогу попробувати українських пампушків, вареників із шкварками і та багато інших смачних страв і все це запити медовухою та самогоном. Також бажаючі могли спробувати справжнього козацького кулішу, який варили просто неба.» -кажуть організатори.

Найбільшого зацікавлення викликала Військово-історична дружина «Чорна Галич», яка відтворює події ХIII ст. На першому етнофестивалі лицарі демонстрували бої сам-на-сам та групові. 20-ти кілограмові обладунки та справжня зброя викликали відчуття справжньої війни.

Варто зауважити, що кожен охочий мав шанс  спробувати власні сили, щоправда, з ватними мечами .

Як зауважив один із учасників, цей етнофестиваль взяв гарний старт.

«Кожен, хто прибув на свято - мав змогу відчути силу та енергію духу предків та відпочити душею і тілом. Маю надію, що таке свято на Опіллі в Жидачівському районі буде проводитись щорічно і етнофестиваль "Пятничанська Вежа" стане традиційним у всіх відношення цього слова." – наголосив голова ГО "Ідея Нації" Остап Стахів.

Завершив фестиваль традиційний феєрверк.

 Довідка

"Вежа у с. П'ятничани діяла з XІV-XV ст. як оборонний двір часів Княжої Русі. А музей "П'ятничанська вежа" було відкрито у відтвореній пам'ятці архітектури середини ХV ст. - оборонному дворі родини Внучків, перша писемна згадка про який датується 1454 роком. Оборонний двір розташований на схилі гори у західній частині с. П'ятничани і є характерним укріпленням мисового типу.

Експозиція музею розташована на другому та третьому ярусах кам'яної надбрамної вежі. Виставлено археологічні знахідки з території колишнього оборонного двору, картосхема оборонного будівництва та відомі зразки мілітарної архітектури періоду Галицько-Волинського князівства. На пам'ятці відновлено звідний міст, який піднімається за принципом противаги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі