18:17, 27 жовтня 2022 р.
Надійне джерело
Вулиця Львова, яку перейменували на пошану Героя України Тараса Бобанича "Хаммера": історія та фото
У рамках редакційного спецпроєкту "Історія старого Львова" кореспондентка 032.ua розповідає про вулицю міста, яку перейменували на пошану Героя України Тараса Бобанича "Хаммера", який загинув у бою, прикривши собою побратимів.
У Львові триває перейменування вулиць міста, названих на честь російських діячів чи тих, що мають назви, які асоціюються з рф. Зокрема, у рамках дерусифікації змінили назву вулиці Короленка на вулицю Тараса Бобанича "Хаммера". Пропонуємо детальніше дізнатися про цю вулицю та Героя, на честь якого її назвали.
Вулиця Тараса Бобанича "Хаммера", Фото: 032.ua
Як змінювалася назва вулиці впродовж років
Цю вулицю перейменовували декілька разів впродовж її історії. Зокрема, у 1820 - 1871 роках це була вулиці Францискана Ґассе, бо проходила повз монастирем францисканців. Згодом її перейменували на Францішканську, потім - на Францисканаґассе, а згодом це була вулиця Францисканська.
Із грудня 1944 до серпня цьогоріч вона була названа на честь російського письменника, громадського діяча Володимира Короленка. Рішенням виконавчого комітету Львівської міськради від 29 вересня її перейменували на пошану Героя України Тараса Бобанича "Хаммера".
Вулиця Тараса Бобанича "Хаммера", Фото: 032.ua
Про Тараса Бобанича "Хаммера", на пошану якому перейменували вулицю
33-річний Тарас Бобанич мав позивний "Хаммер". Народився у Трускавці Львівській області. Його прадід був Українським січовим стрільцем. У 2011 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університету внутрішніх справ.
У листопаді 2013 року долучився до лав "Правого сектору". Брав активну участь у подіях Майдану. З липня 2014 року - командир 2-го запасного батальйону Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор", який згодом переформували у 2-гу резервну сотню ДУК ПС. Брав участь у бойових діях на Донбасі.
У 2015 році був одним з координаторів акції "Громадянська блокада Криму" - товарної блокади адміністративного кордону з тимчасово окупованим півостровом Крим. У листопаді 2019 року став заступником Командира ДУК ПС з питань діяльності резервних підрозділів. У 2020 році був обраний членом Проводу Національно-визвольного руху "Правий сектор".
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Тарас Бобанич очолив 2-й окремий батальйон ДУК ПС. Одна з його легендарних фраз: "За оцей плач дітей виправдання може бути тільки одне - тотальна перемога".
Загинув 8 квітня цього року в бою проти російських окупантів під час виконання бойового завдання підрозділом біля села Вірнопілля у Харківській області, прикривши собою побратимів.
Тарас Бобанич "Хаммер", Фото: 2-й окремий батальйон ДУК ПС, фейсбук
Як забудована вулиця
Протяжність цієї вулиці становить 400 метрів, декілька будинків, що там розташовано, внесено до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення.
Зокрема, на вулиці Тараса Бобанича "Хаммера" із 2018 року розташований Будинок воїна. Цю будівлю збудували у 1932 - 1934 роках, де діяв громадський центр при монастирі францисканців. У той час знаxну частину споруди займав кінотеатр, де показували вистави та фільми на релігійну тематику.
Вулиця Тараса Бобанича "Хаммера", Фото: 032.ua
На цій вулиці також є колишній будинок товариства ремісників "Зірка". На початку 1950-х років там був Будинок народної творчості, а до 2010 років приміщення належали середній школі-інтернату. Наразі там діє Центр опіки сиріт.
Вулиця Тараса Бобанича "Хаммера", Фото: 032.ua
Також там можна побачити будинок, якому понад 100 років. Його збудували у 1886 році за проєктом майстерні Івана Левинського. За час його існування він зазнав декілька перебудов.
Вулиця Тараса Бобанича "Хаммера", Фото: 032.ua
Читайте також: "90% нашої команди - з Маріуполя". Історія закладу в центрі Львова, що відкрили друзі-переселенці
Фото на головній: 032.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Редакція 032.ua започаткувала новий спецпроєкт "Історія старого Львова". Розповідаємо про розвиток районів міста, парків, історію площ, будівель. Ви зможете переглянути раритетні світлини та дізнатися більше про місто Лева.
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
15:00
Вчора
Оголошення
11:02, 31 жовтня
148
12:28, 5 листопада
49
14:56, 31 жовтня
15
17:38, 7 листопада
31
live comments feed...
Коментарі