“Ніхто не дбає про музеї під відкритим небом”, - екс-директор “Шевченківського гаю”

Ніхто не дбає про музеї під відкритим небом”, - екс-директор “Шевченківського гаю”

Після звільнення з посади директора музею народної архітектури та побуту у Львові Іван Косачевич зізнався, що особливої підтримки з держави музеї під відкритим небом отримують рідко, зате критку та перевірки дуже часто.

Я не можу зрозуміти логіку керівництва, який не розвиває інші музеї, - розповідає екс-директор Іван Косачевич. - Наш музей нарешті почав жити музейним життям. Мало хто знає, але музей народної архітектури – це і наукова, фондова, виставкова робота і т.д. Великої уваги потребувала від музею звітність про зроблені роботи та кошти спонсорам.  Ми дуже багато працювали, але особливої підтримки за наші досягнення від держави не отримували, лише критику".

За словами Івана Косачевича, у “Шевченківському гаю” реставрували хати, друкували альбоми, створили ландшафтний план розвитку на 50 років, провели міжнародну виставку на належному рівні, також оцифрували близько пів сотні фондів.

Зазначимо, звільнення з посади директора Івана Косачевича викликало чималий подив серед музейників, які наголосили, що вважають таке рішення помилковим і прогнозують погіршення мікроклімату в колективі, напруженість у взаємовідносинах між музеєм та владою.

Колектив музеїв під відкритим небом також написав лист в підтримку звільненого директора і адресував його Львівській міськраді та Міністерству культури. У листі сказано: “Знаючи механізми роботи з міжнародними проектами, де в першу чергу цінується рівень довіри зі сторони грантодавців до Івана Косачевича, прогнозуємо різке погіршення у відносинах з ними. Представники Уряду Королівства Норвегії та представники UNESCO, поважаючи Україну і наші Закони, не бажаючи втручатися у внутрішні справи суверенної держави, не можуть підтримати нас офіційно, але вони також вважають ситуацію нездоровою та неконструктивною”. Ігор Паньків, заступник директора Національного музею культури й побуту України, додає: "заміна керівництва негативно впливає на роботу з грантодавцями"

Нагадаємо, Івана Косачевича звільнили від виконання обов'язків директора Музею 27 червня через "одноразове грубе порушення трудових обов’язків». А саме: 23 червня на території Музею зафіксували факти торгівлі вином і пивом, використання відкритого вогню у безпосередній близькості до об’єктів музейного фонду та паркування автомобілів. Окрім цього, біля входу до Музею невідома особа продавала квитків на концерт гурту «Ватра».

Виконувачем обов’язків директора Музею народної архітектури і побуту у Львові призначили Олександра Пшемінського – заступника директора з господарської частини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі