На Львівщині вшанують пам'ять загиблих у «Бродівському Котлі»

На військовому кладовищі вояків дивізії «Галичина», що між селами Червоне – Ясенівці Золочівського району, 21 липня відбудуться заходи з вшанування пам'яті українців та вояків інших національностей полеглих у липні 1944 року під час німецько-радянської  війни у «Бродівському Котлі».  Про це повідомили у ГО Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять».

 Жахливі події які розгортались в липні 1944 року під час радянсько-німецької війни на території Буського, Бродівського, Золочівського районів Львівської області пізніше отримали назву «Бродівський Котел».

 «Двадцяте століття принесло на територію України дві світові війни, які по собі залишили мільйони людських смертей.

Українська земля щедро полита кров`ю українців, які боролися за свою свободу та кров’ю інших народів, що прийшли на нашу землю в інтересах своїх імперій. Історія розпорядилась так, що перебуваючи у складі різних армій та держав, за чужі інтереси гинули тисячі громадян України.

Відомо багато випадків, коли члени однієї родини волею обставин проливали кров в рядах ворогуючих армій. Яскравим прикладом цього на теренах Західної України був «Бродівський Котел», в якому у липні 1944 року під прапорами різних імперій полягли тисячі українців.

Настав час, вшановуючи пам`ять полеглих на полі бою, позбутися ідеологічних штампів комуністичного режиму, які ділили українців на «західняків» і «східняків». Наш обов`язок – гідне вшанування пам`яті людей, які волею обставин не повернулися до своїх сімей, ставши знаряддям у вирішенні політичних та ідеологічних амбіцій антигуманних і злочинних за своїм змістом імперій», - розповіли у ГО Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять».

21 липня в день вшанування пам`яті загиблих у «Бродівському Котлі» українських вояків з дивізії «Галичина», Червоної армії, військовиків інших національностей, Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» закликає до участі у таких заходах:

 11.00 – село Ясенів, гора Жбир Бродівського району. Покладання квітів. Молитва за загиблими.

12.00 – село Підгірці Бродівського району. Покладання квітів до могил вояків дивізії «Галичина» та Червоної армії. Молитва за загиблими.

14.00 – село Червоне Золочівського р-ну. Військове кладовище. Перепоховання віднайдених товариством «Пам'ять» останків вояків «Галичини», Червоної армії, інших військових формувань. Покладання квітів. Молитва за загиблими.

14. 45 – освячення пам’ятного знаку встановленого Товариством «Пам’ять» на місці останнього бою «Бродівського оточення».

 15.00 – театралізоване військово-історичне дійство «Прорив з оточення».

Історична реконструкція (відтворення) остатнього бою «Бродівського оточення», який відбувся 22 липня 1944 року між селами Червоне (Лядське) Ясенівці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі