• Головна
 • Що таке аутстафінг у ІТ та як отримати роботу у цій сфері
Новини компаній
15:00, 6 жовтня

Що таке аутстафінг у ІТ та як отримати роботу у цій сфері

Новини компаній

Позаштатне працевлаштування набрало великої популярності у XXI столітті, а з початком коронавірусної пандемії зацікавленість у ньому досягла небувалих висот. У цьому плані цікавим напрямом став аутстафінг. Його потрібно відмежовувати від фрілансу, тому що співробітник у цьому випадку не діє на власний розсуд, а підпорядковується компанії-підряднику. Це своєрідна «аренда» персоналу, коли фірма залучає певного спеціаліста на короткий час, наприклад, для реалізації конкретного проєкту.

Чому роботодавці почали віддавати перевагу аутстафінгу персоналу

Аутстафінг персоналу ІТ компанії в Україні практикують все частіше. Це обумовлено декількома перевагами такого виду залучення працівників для роботодавця:

 • можна зменшити навантаження на відділ кадрів, зекономити гроші та час, тому що немає необхідності проводити довгу процедуру оформлення спеціаліста до штату;

 • можна залучити професіонала у конкретній сфері — спеціаліста наймають на конкретний проєкт, тому й перелік його навичок максимально звужено;

 • спрощення управління — виплату заробітної плати, оформлення відпусток та лікарняних бере на себе компанія-аутстафер;

 • менші фінансові витрати — не потрібно платити податки за такого працівника, він не загружає фінансову звітність.

Доволі часто рекрутинг в IT-сфері спрямовано на пошук саме аутстаферів, тому що це економічно вигідно для компаній. Таке залучення робітників дозволяє їм підвищити ефективність роботи, контролювати витрати. Звичайно, залишається невелика кількість людей у постійному штаті, але інших спеціалістів можна залучати дозовано.

Наприклад, якщо компанії саме зараз потрібно розробити мобільний додаток для свого бізнесу, то у неї немає потреби наймати спеціаліста на постійну зайнятість. Вона хоче найняти WEB 3 розробників на нетривалий час. Все просто — айтішник створює застосунок, отримує кошти, а далі у його послугах немає необхідності. Недоцільно тримати його у штаті і платити зарплатню на постійній основі.

Які переваги аутстафінг дає робітникам

Найбільші рекрутингові агенції України чудово розуміють, чому роботодавці зацікавлені у аутстаферах, але яка вигода для самого працівника у такому роді діяльності? Є декілька моментів, які роблять цей різновид працевлаштування цікавим та вигідним для айтішника:

 • можливість кожного разу залучатись у нові цікаві проєкти, а не постійно займатись однією рутинною роботою у штаті;

 • можливість проявити себе у конкретному проєкті, а потім отримати гарну посаду на постійній основі;

 • менша ймовірність зіштовхнутись з порушенням законодавства, невиплатою зарплатні, адже підрядник дбає про свою репутацію.

Загалом, аутстафер може отримати гарний досвід. Часто штатні спеціалісти зіштовхуються з тим, що зо дня на день виконують одну й ту саму роботу. Це призводить до професійного вигорання та розчарування у власній діяльності. Але у випадку з аутстафінгом такого немає статись, адже людину залучають у короткостроковий проєкт, у виконанні якого вона особисто зацікавлена. Іноді це стає щаблем до розвитку: можна так проявити себе за короткий час, щоб отримати нову посаду у більш привабливій компанії. Або просто трохи відпочити від стандартної роботи, переключитись та набратись сил у новій сфері.

Чи може аутстафінг мати негативні наслідки

Звичайно, не можна оминути деякі недоліки аутстафінгу. Це особливий різновид працевлаштування, тому пошук роботи для IT-спеціалістів у цій сфері не завжди доречний. Проблема може полягати у наступному:

 • працівник-аутстафер не є інтегрованим у колектив компанії, тому виникають непорозуміння зі штатними робітниками, що заважає продуктивності;

 • відсутність мотивації, адже аутстафер не отримає ніяких бонусів та премій від роботодавця, на відміну від штатних робітників;

 • ризик швидкої втрати зацікавленості у виконанні проєкту.

Можуть виникнути ситуації, коли аутстафер просто не знаходить спільної мови зі штатом компанії. Штатні працівники є згуртованим колективом, який чудово знає можливості одне одного, вміло комунікує між собою. Сторонній людині може бути важко знайти порозуміння з ними. Але справжні професіонали своє справи повинні мати вміння швидко адаптуватись. Кожен працівник повинен розуміти психологію та підлаштовуватись до людей з різними типами характеру.

В сучасних реаліях зарплати українських програмістів дозволяють їм активно залучатись у різні проєкти на аутстафі та отримувати гарний заробіток. Немає потреби постійно працювати на одному місці. Крім того, весь процес можна налагодити у дистанційному форматі та співпрацювати з різними компаніями по всій земній кулі. Це гарна можливість для українців навіть у сьогоднішні важкі часи отримувати заробітну плату у доларах, допомагати економіці та ЗСУ.

Аутстафінг IT-персоналу в Україні

Воєнні часи не вплинули на затребуваність українських спеціалістів у світі. Так, багато компаній через небезпеку закрили свої представництва в Україні, але шукають робітників на дистанційній основі. Робота в сфері IT у Львові та інших містах популярна по декільком причинам:

 • українські фахівці зарекомендували себе, як професіонали, котрі готові виконувати завдання різної складності навіть у важких умовах;

 • українці айтішники гарно знають англійську мову та не мають проблем з комунікацією;

 • талановиті програмісти можуть бути залучені у конкретні проєкти, а не «просиджувати штани» без діла у офісі.

Professional Staff Recruitment — це українська компанія з підбору персоналу, яка вже тривалий час співпрацює з роботодавцями та шукачами у сфері аутстафу. Кількість запропонованих вакансій постійно зростає, адже рекрутери не припиняють взаємодію з різними компаніями, як українськими, так і закордонними. Багаторічний досвід дозволяє спеціалістам підбирати оптимальні вакансії, спираючись на індивідуальні навички, компетенції та рекомендації шукача роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Professional Staff Recruitment
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...