У Львові активісти Народного Руху пікетували польське консульство (ФОТО)

Сьогодні, 12 липня активісти Львівської крайової організації Народного Руху України провели пікетування Генерального Консульства Республiки Польща у Львовi. Про це інформує прес-служба Львівської крайової організації Руху.

20130712124708

 

Основні гасла, які тримали в руках пікетувальники: «Працюймо над спільним європейським майбутнім!», «Волинська трагедія – трагедія двох народів!», «Депутати сейму! Не реалізовуйте сценарій Москви!».

WP_002855_1

 

Як відзначив один з ініціаторів акції, заступник голови ЛКО Руху Валерій Веремчук, «ми звертаємось до польських політиків з закликом не спекулювати історією. Не можна використовувати трагічні сторінки, нашого минулого, аби вибудовувати свої політичні наміри. Цілком очевидно, що ця заява сьогодні не є ані в інтересах польського народу, ані в інтересах українського народу. Хто скористається тим, що результат величезної роботи з порозуміння та зближення двох народів буде знищено за один день – цілком очевидно. Тому ми закликаємо політиків нашого сусіда підігрувати чужим геополітичним сценаріям».

Учасники акції оголосили Заяву Народного Руху України з приводу трагічних подій на Волині у 1943-1943 роках. У заяві рухівці закликали польську владу не слідувати сценаріям, що пишуться там, де задумувались сценарії найбільших людських трагедій Другої Світової війни в яких постраждали і український і польський народи.

«Наш шлях – це шлях дружби, порозуміння та взаємодопомоги і взаємного прощення. Працюймо над спільним Європейським майбутнім», – вказано в заяві.

Учасник пікету, історик Андрій Закалюк, у своєму виступі відзначив, що трагічні події, що відбулись на Волині в 1943-1944 роках не можна трактувати однозначно як задуману та спрямовану на знищення одного народу.

«Ця історична подія має свої причини, свої витоки, які не можна не враховувати при оцінці тогочасної ситуації. І намагання подати трагедію, яка сталась на Волині, в такому ключі – це є велика історична та політична маніпуляція», - відзначив науковець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі