При двоставковому тарифі мешканці з невеликим рівнем доходів отримують субсидії – соцзахист

Як зазначила начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат  управління соціального захисту  Леся Дронь, при двоставковому тарифі на тепло мешканці з невеликим рівнем доходів отримують субсидії в опалювальний та в неопалювальний період.

«Зараз при двоставковому тарифі мешканці з невеликим рівнем доходів мають можливість отримувати субсидії не тільки взимку, але й влітку. При одноставковому тарифі в зимовий період субсидії отримуватимуть і сім’ї,  які мають сукупний дохід від 5 тис. грн», - зазначила начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат  управління соціального захисту  Леся Дронь.

 Довідка

Що таке «двоставковий тариф»?

Принцип двоставкового тарифу простий: сума, яку мешканці мали б сплатити в опалювальний сезон за тепло, розбивається на увесь рік, аби полегшити навантаження на сімейні бюджети. Двоставковий тариф на тепло складається з двох частин: «умовно-постійні» (абонентська плата) та «умовно-змінні витрати» (плата за фактично спожиту теплову енергію).

Абонплату, «умовно-постійні витрати» мешканці сплачують впродовж року.

Зараз вона складає 1,301 грн/м2 загальної опалювальної площі квартири. Абонплата не є платою наперед. Це не авансовий платіж, а витрати підприємства. Тому і сплачувати їх потрібно протягом 12 місяців.

Кошти, отримані у вигляді абонентської плати від населення, спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів (труб, засувок, компенсаторів), сплату різноманітних податків і зборів, виплату заробітної плати і відрахувань по заробітній платі.

Абонплата є не додатковою платою. Це - просто розщеплення тарифу на 12 місяців. У підсумку, загальна сума, яку витрачає мешканець на послуги з теплопостачання за рік, є такою ж , як і при одноставковому тарифі за 6 місяців.

Законність двоставкового тарифу

У жовтні 2006 року Кабінет Міністрів України зобов'язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи.

Кабінет міністрів 26 квітня 2007 року своїм розпорядженням № 229 зобов’язав Міністерство з питань ЖКГ разом з місцевими органами виконавчої влади вжити заходів з впровадження двоставкових тарифів.

15 грудня 2008 року відбулася нарада КМУ, на якій прем’єр-міністр дала доручення утворити робочу групу для підготовки пропозицій щодо широкого запровадження двоставкового тарифу.

Географія використання

Двоставкові тарифи широко застосовуються в Європейських країнах, в Україні його впровадили 16 обласних центрів.

Двоставковий тариф діє у близько 70% міст України. Так, по двоставковому тарифу розраховуються за теплопостачання у містах Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Харків, Чернівці, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Севастополь, Хмельницький, Черкаси, Суми, Луганськ, Миколаїв, Одеса.

У Данії такий тариф діє з 1980 року.

Переваги двоставкового тарифу

Малозабезпечені верстви населення у відповідності до чинного законодавства здійснюють оплату за житлово-комунальні послуги у межах 15% - 20% від доходу члена сім’ї завдяки оформленню субсидій.

Перехід на одноставковий тариф загрожує банкрутством теплопостачальних підприємств.

Не залежно від виду тарифу оплата за послуги теплопостачання не змінюється.

З 2004 року на 86% зменшились пориви трубопроводів теплових мереж та гарячого водопостачання.

Проведено у 10 разів більше ремонтів на об’єктах ЛКП «Залізничнетеплоенерго».

На ремонт об’єктів ЛМКП «Львівтеплоенерго» використано у 3 рази більше коштів (4 тис у 2005 році та 12 тис у 2011 році). 

Для мешканців сума оплати при двох видах тарифу – ОДНАКОВА за рік.

Спостерігається зменшення грошового навантаження для споживачів  в опалювальний період.

Дає можливість забезпечити безперебійне та якісне надання послуг, цілорічне гаряче водопостачання.

Незахищені версти населення отримують субсидії протягом цілого року.

Дає можливість проводити ремонти в міжопалювальний період.

Гарантує своєчасний початок опалювального сезону.

Недоліки двоставкового тарифу

Можливість отримувати субсидій цілий рік мають лише найбільш незахищені мешканці.

Отримання субсидій мешканцями з середнім доходом - лише в опалювальний період.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі