На Львівщині на одну вакансію конкурують десять безробітних

Як свідчать статистичні дані, ринок праці Львівщини цьогорічного червня не зазнав істотних змін. З квітня п. р. в області в середньому за одну вакансію конкурували 9-10 безробітних. Про це 032 повідомив Львівський обласний центр зайнятості.

Загалом з початку року соціальними послугами центрів зайнятості скористалися 63,2 тис. осіб, з котрих 20,9 тис. влилися у трудові колективи, тобто кожному третьому клієнту пощастило знайти місце праці. Ще 5,2 тис. краян залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, які у період безробіття є альтернативою постійній зайнятості.

Упродовж шести місяців п. р. 7643 роботодавці повідомили про наявність 29,8 тис. вільних місць праці. Відрадно, що порівняно з відповідним періодом торік рівень заповнення вакансій в області збільшився з 65,9 до 69,9 відсотка. Здебільшого підприємства пропонували роботу із зарплатою, розмір якої коливався від мінімальної до середньої в області (80,6%), вищий за середньообласний рівень заробіток зазначений тільки у 4,1% вакансій, решта вільні місця праці були з мінімальною винагородою.

Аби забезпечити підприємства кваліфікованим персоналом, враховуючи вимоги та побажання працедавців до якості підготовки фахівців, служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних, у тому числі шляхом стажування чи індивідуального навчання на конкретному робочому місці. Лише у січні-червні цього року з 6,6 тис. безробітних, котрі проходили професійний вишкіл за скеруванням служби зайнятості, 62% навчалися відповідно до замовлень фірм і компаній. А майже 80% тих, хто підвищував кваліфікацію чи перенавчався, забезпечені роботою за набутою професією чи спеціальністю.

На початку липня на Львівщині обліковувалося 26,3 тис. безробітних, серед котрих 54,1% становили жінки, 46,9% – молодь віком до 35 років, 40% –мешканці сіл. З-поміж мешканців області, котрі набули статус безробітного, найбільшу частку складали працівники сфери торгівлі та послуг (17%) та робітники з обслуговування, експлуатації та контрою за роботою устаткування і машин (15,8%).

Станом на 01.07.2013 р. у базі даних налічувалося 2,7 тис. вакансій, у т. ч. 1,7 тис. – для представників робітничих професій, 0,8 тис. – для службовців, 0,2 тис. – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі