Депутати Львівської обласної ради та Народні депутати долучились до традиційного Свята української національної пам’яті, яке відбулося на Українському військовому цвинтарі у селі Пикуличі, що на околиці Перемишля (Республіка Польща). Зі слів депутатів, це вже 23 поїздка вшанування загиблих українців у Польщі.



Як стало відомо у Святі української національної пам’яті взяли участь народний депутат України Олег Панькевич. Також у складі делегації від Львівщини туди завітали депутати Львівської обласної ради Павло Хобзей, Святослав Шеремета, Ярослав Кравченко, Богдан Каспер.
Як годиться, урочистості розпочалися Службою Божою у Перемишльському греко-католицькому соборі Св. Івана Хрестителя. Після відправи усі присутні процесійною ходою з храму вулицями Перемишлянаправились до Українського військового цвинтаря (Пикуличі) у супроводі оркестру Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
Панахиду на цвинтарі відслужили священики УГКЦ з України та Перемишля, а також УПЦ із Польщі. Після її завершення відбулася церемонія покладання вінків та квітів.
Зі слів депутата Львівської обласної ради Богдана Каспера, Український військовий цвинтар у Пикуличах – місце поховання загиблих в’язнів табору для військовополонених УГА, армії УНР та вояків УПА.
Депутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета під час віче привітав учасників урочистостей від імені голови Львівської обласної ради Петра Колодія.
«Ми зібралися тут уже в 23 раз. Нас сьогодні є багато, але я переконаний, що вшановувати наших героїв – тих, хто загинув за Україну, за її волю, за її незалежність, з кожним роком буде приходити сюди все більше й більше», – сказав Святослав Шеремета.
На цвинтарі в Пікуличах поховано багато героїв – солдати армій УГА, УНР та УПА, але, на жаль, їхні прізвища невідомі. Фахівці та експерти комунальної установи Львівської обласної ради «Доля», яка займається пошуком і впорядкуванням поховань учасників національно-визвольної боротьби, жертв воєн, депортацій та політичних репресій, завдяки роботі в архівах встановили вже понад 300 прізвищ загиблих вояків. Святослав Шеремета також висловив великі сподівання, що наступного року, можна буде побачити ці прізвища на кладовищі.
Народний депутат України Олег Панькевич у своєму виступі відзначив, що на ці могили українці вперше почали приходити у 20-ті роки. «Той, хто прийшов сюди хоча би один раз, мав би хотіти приходити сюди ще і ще. Не розділяє кордон українців із Польщі та українців з України. Нас багато що об’єднує. Однією із частин цього єднання – ця могила у Пікуличах, а також сотні й сотні інших могил наших героїв, які вже впорядковані, як ця, та могили, які ще не впорядковані й безіменні. І вони нас також єднають. Сьогодні я відчуваю це єднання», – сказав Олег Панькевич.
На завершення урочистостей голова Перемишльського відділу Об’єднання українців у Польщі Марія Туцька від імені організаторів заходу подякувала усім, хто прибув на свято, а також запрошувала учасників Свята української національної пам’яті частіше приїжджати до Пікулич і вшановувати українських героїв.