Делегація Львівщини поїхала в Польщу вшанувати українських героїв (ФОТО)

Депутати Львівської обласної ради та Народні депутати долучились до традиційного Свята української національної пам’яті, яке відбулося на Українському військовому цвинтарі у селі Пикуличі, що на околиці Перемишля (Республіка Польща). Зі слів депутатів, це вже 23 поїздка вшанування загиблих українців у Польщі.

6778

 

7665

 

73368

 


Як стало відомо у
 Святі української національної пам’яті взяли участь народний депутат України Олег Панькевич. Також  у складі делегації від Львівщини туди завітали депутати Львівської обласної ради Павло Хобзей, Святослав Шеремета, Ярослав Кравченко, Богдан Каспер.

Як годиться, урочистості розпочалися Службою Божою у Перемишльському греко-католицькому соборі Св. Івана Хрестителя. Після відправи усі присутні  процесійною ходою з храму вулицями Перемишлянаправились до Українського військового цвинтаря (Пикуличі) у супроводі оркестру Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. 
Панахиду на цвинтарі відслужили священики УГКЦ з України та Перемишля, а також УПЦ із Польщі. Після її завершення відбулася церемонія покладання вінків та квітів.

Зі слів депутата Львівської обласної ради Богдана Каспера, Український військовий цвинтар у Пикуличах – місце поховання загиблих в’язнів табору для військовополонених УГА, армії УНР та вояків УПА.
Д
епутат Львівської обласної ради Святослав Шеремета під час віче привітав учасників урочистостей від імені голови Львівської обласної ради Петра Колодія.

«Ми зібралися тут уже в 23 раз. Нас сьогодні є багато, але я переконаний, що вшановувати наших героїв – тих, хто загинув за Україну, за її волю, за її незалежність, з кожним роком буде приходити сюди все більше й більше», – сказав Святослав Шеремета. 

На цвинтарі в Пікуличах поховано багато героїв – солдати армій УГА, УНР та УПА, але, на жаль, їхні прізвища невідомі. Фахівці та експерти комунальної установи Львівської обласної ради «Доля», яка займається пошуком і впорядкуванням поховань учасників національно-визвольної боротьби, жертв воєн, депортацій та політичних репресій, завдяки роботі в архівах встановили вже понад 300 прізвищ загиблих вояків. Святослав Шеремета також висловив великі сподівання, що наступного року, можна буде побачити ці прізвища на кладовищі. 

Народний депутат України Олег Панькевич у своєму виступі відзначив, що на ці могили українці вперше почали приходити у 20-ті роки. «Той, хто прийшов сюди хоча би один раз, мав би хотіти приходити сюди ще і ще. Не розділяє кордон українців із Польщі та українців з України. Нас багато що об’єднує. Однією із частин цього єднання – ця могила у Пікуличах, а також сотні й сотні інших могил наших героїв, які вже впорядковані, як ця, та могили, які ще не впорядковані й безіменні. І вони нас також єднають. Сьогодні я відчуваю це єднання», – сказав Олег Панькевич. 

На завершення урочистостей голова Перемишльського відділу Об’єднання українців у Польщі Марія Туцька від імені організаторів заходу подякувала усім, хто прибув на свято, а також запрошувала учасників Свята української національної пам’яті частіше приїжджати до Пікулич і вшановувати українських героїв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі