Новини компаній
15:00, 25 травня

Щеплення від безпорадності

Новини компаній

Український виробник кемперів Lifestylecamper започаткував благодійний фонд: якою допомогою займаються творці будинків на колесах?

Від будування кемперів - до благодійності

Війна змінила наш звичний світ. Єднання та взаємна допомога в Україні набули справді неймовірних масштабів. Сьогодні до збору та розподілу гуманітарної допомоги долучилися практично всі громадські організації, благодійні фонди та державні інституції. Чимало є приватних ініціатив, адже у збройне протистояння російській навалі в лавах ЗСУ та ТРО долучилося багато чоловіків та жінок, наших рідних, стала особистою для кожної родини. Добробут та забезпечення всім необхідним захисників та мирного населення зараз є умовою виживання всієї країни.

Іноді можливості диктує саме життя. Як розповідає голова благодійного фонду Лайфстайлкемпер Україна Юлія Бурбеза (Шаповалова), з першого дня війни західні партнери компанії-виробника будинків на колесах Lifestylecamper стали звертатися з пропозиціями допомоги українцям - вони не хотіли лишатися осторонь. В пригоді стали перевірені роками зв’язки, і вже на початку березня до України приїхала перша вантажівка гуманітарної допомоги від команди німецького партнера, салону Reisemobile Dülmen. Європейські дилери кемперів допомогли знайти організації та добродіїв, готових допомогати українцям з Європі та налагодити із ними зв’язки. Розвантаженням та подальшими відправленнями гуманітарної допомоги займаються вінницькі волонтери фонду “Загартовані серця”. Медикаменти, аптечки, термобілизна та інші корисні речі вирушили на передову до Захисників, а теплі речі, дитяче харчування, засоби гігієни – вимушеним переселенцям.

Коли на початку війни я опинилася у Вінниці, то зрозуміла, що мушу хоч чимось допомогти. Почала збирати гроші для закупівлі бронежилетів, познайомилася із волонтерами фонду “Загартовані серця”. Тут стали у пригоді професійні навички із побудови логістики, адже раніше я опікувалася тим, щоб наші кемпери приїздили до партнерів у західній Європі. Митні брокери, з якими ми раніше працювали, допомогли із оформленням правильної документації для гуманітарних вантажів. Нам дуже допомагали й київські логісти, які шукали у мирному житті транспорт для доставки причепів. Тобто вони сиділи в Києві, під бомбардуваннями, та шукали транспорт для гуманітарки з Німеччини, Чехії, Норвегії!.

До гуманітарної допомоги воліли долучитися й інші європейські партнери Lifestylecamper.

Людський чинник

Організація збору та доставки гуманітарної допомоги - це дуже непроста задача, в якій не останню роль відіграє людський фактор. Фундаментом благодійної справи були та є довіра і порядність, які допомагають вирішити багато проблем, вчасно знайти ресурси для задоволення нагальних потреб, знайти “своїх”. Так, наприклад, волонтерський фонд познайомився із виробником сонячних панелей у Вінниці KNESS: вони прийшли на допомогу, коли потрібно було дуже швидко знайти спосіб оплатити вантажівкам, на яких приїздила гуманітарка, зворотну дорогу до країн ЄС. Здебільшого людський фактор став вирішальним у нашій справі. Норвезькі партнери Lifestylecamper познайомили фонд із колишнім військовим, який із глибоким практичним знанням опікувався вибором тактичного взуття, маскувальних сіток для ППО та інших важливих речей для військових цілей.

Звісно, не завжди все працює як треба і з першого разу. Були затримки гуманітарного вантажу, зриви домовленостей, інші складнощі. Втім, підтримати українців воліло дедалі більше друзів з Європи, і іноді до організації збору та доставки гуманітарного вантажу приєднувалися високопосадовці на рівні аташе та послів. Були й кумедні випадки: так у перші дні війни німецький водій, який зголосився привезти вантажівку із речами до кордону, запропонував свою допомогу у транспортуванні гуманітарної допомоги й по території України, до волонтерського штабу у Вінниці, але… забув удома закордонний паспорт.

Були й інші неприємні випадки, не завжди кумедні. Втім, допомога іншим окриляє і дарує віру в людство, яку навіть невдачі не здатні розвіяти.

Чим займається фонд сьогодні?

Сьогодні основними напрямками діяльності благодійного фонду є:

  • допомога військовим. Першим з-поміж напрямків допомоги стали аптечки, медикаменти та засоби реабілітації для тих, хто боронить Україну. Та кожен з нас, чиї родичі зараз виборюють свободу нашої держави, обов’язково стикається із необхідністю “знайти” щось з військового спорядження. Європейська термобілизна, тактичне взуття, підсумки, каски, бронежилети та плити до них та інші корисні речі і збирав фонд. Метою залишається забезпечення на місцях військових підрозділів, які звертаються по допомогу.
  • допомога вимушеним переселенцям. За статистикою, кожен шостий українець став вимушеним переселенцем. Багато людей втратили домівки, та їм нікуди повертатися. Фонд зосередився в першу чергу на допомозі жінкам з дітьми, людям похилого віку як найбільш вразливим верствам населення. З Німеччини, Норвегії, Чехії, Нідерландів до українців їхали теплі речі - одяг та взуття, дитяче харчування, продукти тривалого зберігання, засоби гігієни та догляду.
  • допомога дітям із вадами розвитку. Ще до початку війни в рамках приватної ініціативи компанія Lifestylecamper підтримувала школу для дітей з вадами розумового розвитку - дітей-інвалідів, із розладами аутичного спектру, з синдромом Дауна, з вадами розумового розвитку. Навчання дає дітям можливості для повноцінного життя. Зараз цим напрямком діяльності опікується створений благодійний фонд: незалежно від ведення бойових дій в країні, освітній процес однаково потребує дидактичних матеріалів, освітнього приладдя, спеціальних іграшок.
  • допомога домашнім тваринам. Ще вчора улюблені “хвостики” отримували ласощі зі столів своїх господарів, а сьогодні опинилися на вулиці. Страшна ситуація склалась і у притулках, які й до загострення військових дій не мали достатнього фінансування. З березня фонд допомагав приватним зооволонтерським ініціативам та притулкам кормами, ветеринарними засобами, засобами догляду за тваринами, а також організував евакуацію “хвостиків” з Бучі до безпечних місць, де тварини знайдуть собі нових господарів. Були й історії добра: один з помічників фонду забрав до себе двох собак.

В середині квітня Lifestylecamper відновила роботу у складі команди, не залученої до ТРО чи ЗСУ. Компанії пощастило: виробничий цех, що знаходиться в Горенці, майже не “зачепило”, тоді як багато приватних та комерційних приміщень поряд було зруйновано. Сьогодні команда сполучає будівництво кемперів з роботою Фонду, і західні партнери ставляться до цього з розумінням, допомагаючи у пошуку нових контактів і ресурсів.

Благодійний фонд Лайфстайлкемпер Юкрейн

https://charity.lsc.ua/

Підтримати фонд:

IBAN UA

Найменування організації: БО БФ ЛАЙФСТАЙЛКЕМПЕР ЮКРЕЙН

Код отримувача: 44791613

Назва банку: ВIННИЦЬКА ФIЛIЯ АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA503026890000026000055382174

Якщо ви можете долучитися до допомоги чи потребуєте її, зв’яжіться за нами: +38 (067) 700 36 50, [email protected]

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...