• Головна
  • До Львова привезли золото і побутові речі скіфів (ФОТО)
12:48, 21 червня 2013 р.

До Львова привезли золото і побутові речі скіфів (ФОТО)

В рамках проекту «Образи України» у Палаці Бандінеллі відкрили виставку «Скарби нації», що поєднує експонати Київського музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР» та Львівського історичного музею.

 

DSC09895

 

Основна мета виставки нагадати відвідувачам про минуле, показати взаємопов’язаність культури з історією та їхню революцію. «Ми спробували поєднати експозиції різних епох, періодів із виробами золота. Щоби прослідкувати як воно може поєднуватись в історичному, мистецькому аспектах із живописом, графікою тощо. Показати революцію через золото, яке формувало історичні епохи та сприяло розвитку мистецтва», - розповів директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський.

 

DSC09897

 

Щоб втілити задумку у Львівському історичному музеї забрали частину стаціонарної виставки і залишили лише ту, що логічно поєднується із привезеними експонатами. Серед останніх унікальні артефакти, зброя, ювелірні вироби, побутові речі, які використовували скіфи та сармати у повсякденному житті.

 

DSC09900

 

Серед експонатів і скіфські нашивки, що демонструють скіфський звіриний стиль, який є самобутнім і унікальним явищем світової культури. Головним у системі образів цього стилю є зображення тварин. «Кожна з представлених нашивок має своє окреме значення.

До прикладу, зображений на ній олень або орел символізує безстрашних звірів, що можуть без переляку кинутись у бій. Такими прикладами кожен скіфський воїн створював страхітливий вигляд для своїх ворогів», – розповіла директор наукових програм Ірина Липинська.

До Львова привезли золото і побутові речі скіфів (ФОТО), фото-1

 

«Експонати вдалося зібрати завдяки зусиллям Сергія Платонова і Сергія Тарути. Вони, об’єднавшись, придбали колекції, що були на загрозі вивезення за кордон, та створили музей історичного культурного надбання. На сьогодні, колекція цього музею налічує близько 10 тисяч унікальних пам'яток. Дану виставку представив фонд пам’яті Сергія Платонова», – зазначив директор музею «ПЛАТАР» Сергій Кролевець

 

Триватиме експозиція до 15 лютого. За словами організаторів, до цього часу вона має пробуджувати відвідувачів до осмислення історії, мистецтва, культури, узагальнювати, мріяти, фантазувати та вивчати мистецтво разом з історією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...