• Головна
  • У Львові запустили унікальний екологічний проект: із стоків отримують біогаз та добрива (ФОТО)
16:04, 13 червня 2013 р.

У Львові запустили унікальний екологічний проект: із стоків отримують біогаз та добрива (ФОТО)

Унікальний та інноваційний для України екологічний проект запрацював саме у Львові. На підприємстві очищатимуть стоки та отримуватимуть біогаз та органо-мінеральні добрива.

Комплексну схему очищення стічних вод запустили на Львівському дріжджовому заводі ПрАТ «Компанія Ензим». Екологічний проект розроблявся кращими фахівцями з Нідерландів у галузі очищення стічних вод, - розповів журналістам фінансовий директор ПрАТ «Компанії Ензим» Андрій Цегелик.

«Стоки підприємства проходять дві стадії очищення – анаеробну та аеробну. Раніше роботу анаеробної стадії очищення стоків довелося призупинити через технологічні нюанси. Унаслідок багатьох консультацій з іноземними спеціалістами, кропіткої праці та значних капіталовкладень у травні підприємство відновило повну схему очищення стоків. Очищені стічні води підприємство окремою віткою колектора транспортує безпосередньо на міські очисні споруди, а разом з тим, в процесі очищення стоків, отримує біогаз та органо-мінеральні добрива», - розповів далі А. Цегелик.

За його словами, проект досить дороговартісний. Зокрема, на повторний запуск анаеробної стадії витратили 8 млн. грн. В спорудження проекту повної схеми очищення стічних вод в цілому було інвестовано близько 5 млн. євро. На експлуатацію комплексу очисних споруд підприємство щомісяця витрачає близько 300 тис грн.

На запитання за рахунок чого вдалось профінансувати екологічний проект, А. Цегелик повідомив, що це власні капіталовкладення підприємства за рахунок кредитних коштів .

«На жаль, сьогодні, в Україні немає дешевих коштів і це для компанії дороге «задоволення». Залучення комерційних кредитів із зовнішніх джерел лягає додатковим тягарем на підприємство. Нам довелось «затягувати паски», заморожувати і ліквідовувати перспективні інвестиційні проекти, в тому числі, в нашому регіоні.

Більше того, нам довелось не тільки понижувати соціальні стандарти, але й розпочати оптимізацію структури і перегляд оптимальної чисельності персоналу. Відповідно, це призвело до зменшення відрахувань в місцевий бюджет», - додав він.

 Водночас, на підприємстві сподіваються, що природоохоронний проект вдасться хоч частково окупити за рахунок отримання біогазу.

_MG_7197

 

Микола Шустер - начальник очисних споруд

_MG_7213

 

Отримання біогазу від очищення стоків

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...