18:05, 22 січня
Надійне джерело

Населення Львова у 2021 році

Населення Львова згідно з даними Головного управління статистики Львівської області на 1 грудня 2021 році складало 717 тисяч мешканців.

За чисельності населення місто Лева займає шосте місце в Україні (за винятком окупованого Донецька, по якому сьогодні немає перевірених статичних даних). Більше, чім у Львові сьогодні в Україні проживає мешканців у таких містах, як у Києві — 3 мільйони, Харків — 1,45 мільйона, Одеса — 1 мільйон, Дніпро — 982 тисячі та Запоріжжя — 722 тисячі. У Європі за кількістю населення місто Лева займає 48 місце.

Але коли рахувати населення Львівської міської об'єднаної територіальної громади — яка включає Винники, Дубляни, Брюховичі, Рудно та ще 15 сільських населених пунктів — то населення так званого Великого Львова складає 783 тисячі осіб. У Львові проживає кожен третій серед 2 мільйонів 480 тисяч мешканців Львівської області.

У 1630 році Львів був самим великим містом в межах історичної України - його населення складало 30 тисяч осіб, що було вдвічі  більше ніж у той час у Києві. А перед Першою Світовою війною Львів був четвертим по населенню містом Австро-Угорської імперії. У Львові тоді мешкало 230 тисяч і він поступався тільки Відню, Будапешту та Празі.

Сьогодні більшість населення Львова - 53,5% складають жінки, а 46,5% — чоловіки.

За національним складом згідно з даними перепису населення у 2001 році українці становили 88% населення міста Лева. Найбільшою національною меншиною є російська — 8,9%, а на третьому місці були поляки — 0,9%. Також у Львові проживає незначна кількість білорусів — 0,4% та вірмен — 0,1%.

Згідно з даними сьомогощорічного муніципального опитування від IRI 96% львівʼян володіє українською мовою.

63% львівʼян мають вищу або неповну вищу освіту. По цьому показнику Львів уступає тільки Києву.

Мешканці Львова дуже релігійні. Майже половина львівʼян — 49% являються вірянами Української греко-католицької церкви, а ще 30% православні ПЦУ. Два відсотки вважає себе вірними УПЦ МП, один відсоток належить до римо-католиків, а ще один відсоток — юдеями. І тільки три відсотки мешканців міста Лева вважають себе атеїстами.

Читайте також: Таємниці Івана Федоровича: як львівʼянин навчив Україну та Московію друкувати книги

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #населенняЛьвова #демографіяЛьвова #новиниЛьвова
6,0
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...